Vieme, ako bude vyzerať slovenský tím na olympiáde v Paríži. Nové outfity majú retro štýl (FOTO)

  • Olympionici nás budú reprezentovať v retro štýle
  • Nová kolekcia spája tradičné s moderným
Oblečenie na olympiádu
TS/4F
  • Olympionici nás budú reprezentovať v retro štýle
  • Nová kolekcia spája tradičné s moderným

Slovenský olympionici budú tento rok reprezentovať krajinu skutočne štýlovo. Pred pár dňami na veľkolepej prezentácii novej kolekcie „PARIS“ odhalili jedinečné outfity, ktoré čerpajú inšpiráciu z vysokoškolských uniforiem 80. rokov. Olympionikov na obrazovke uvidíš v slovenských farbách a tradičných motívoch. 

Kolekcia „PARIS“ bola vytvorená dizajnérskym tímom 4F v úzkej spolupráci so Slovenským olympijským výborom a olympijskými športovcami. Oblečenie pre olympionikov zdôrazňuje slovenské ľudové kvetinové motívy prepracované do maľovaného vzoru a národné farby zakomponované pomocou procesu polarizácie svetla.

Retro štýl

Retro strihy a potlače zdôrazňujú slovenskú národnú identitu a sú určené aj pre mladú generáciu. Kolekcia obsahuje voľné vzorované košele, šatky a vyšívané nohavice, čím odkazuje na elegantný parížsky štýl.

Kolekcia na olympiádu
zdroj: 4F

„Prezentované kolekcie sú výsledkom maratónu 2,5 roka práce tímu 4F. Zahŕňa to hľadanie inšpirácie a výskum trendov, analýzu archívov, ako aj hľadanie nových technologických riešení a materiálov,“ upresňuje Justyna Tomczyk, členka predstavenstva OTCF S.A., ktorá vlastní značku 4F.

4F bude obliekať aj národné tímy Grécka, Ukrajiny, Lotyšska, Chorvátska a Kosova pre hry v Paríži. Kolekcie PARIS oslavujú rozmanitosť, francúzsku eleganciu a tradičné národné motívy v modernom prevedení. Dizajnéri sa inšpirovali procesom polarizácie svetla, kde rozptyl, koncentrácia a miešanie farieb symbolizujú symbiózu kultúr a národov počas olympiády.

Oblečenie na olympiádu
zdroj: 4F

Tradičné slovenské prvky

Kľúčové grafické prvky odkazujú na olympijský oheň – symbol čistoty, pravdy a športovej súťaže. Pripomínajú, že uplynulo 100 rokov od toho, ako Paríž hostil Letné olympijské hry v roku 1924.

Kolekcia PARIS bola vytvorená z látky s nepravidelnou gradientnou potlačou pomocou sprayového efektu, pričom jednotlivé kúsky oblečenia boli náhodne strihané, takže každý kus je jedinečný.

„Účasť na najväčšom svetovom športovom podujatí je dôležitou súčasťou našej stratégie rozšírenia sa do zahraničia a budovania silnej značky, ktorá inšpiruje a podporuje športovcov i amatérov pri realizácii ich športových snov,“ hovorí Igor Klaja, CEO OTCF S.A., zakladateľ značky 4F.

Oblečenie na olympiádu
zdroj: 4F

Praktické aj štýlové

Dizajnéri zvolili transparentné a pastelové odtiene a ľahké textúrované materiály, čo kolekcii dodáva svieži vzhľad. Siluety inšpirované francúzskou eleganciou sú doplnené technickými tkaninami, čím vytvárajú formálne, ale zároveň neformálne outfity, ktoré budú počas otváracieho ceremoniálu na Seine vyzerať nádherne.

Oblečenie pre medailové ceremónie čerpá inšpiráciu z vysokoškolských uniforiem 80. rokov. Bomberové mikiny s nízkym stojacím golierom a nohavice s predným švom a rozopínateľnou nohou sú nadčasové klasiky, ktoré rovnako ako olympijské hodnoty zostávajú nezmenené napriek plynutiu času.

Kolekcia je vyrobená z perforovanej 100 % recyklovanej polyesterovej tkaniny, ktorá zaisťuje priedušnosť a pohodlie aj pri vysokých teplotách a vlhkosti.

Zdroj: TS/4F

Najnovšie videá

Trendové videá