Ako vodič MHD dostaneš v Bratislave 3-tisíc eur. Stačí splniť jasné kritérium

  • Dopravný podnik Bratislava sa opäť pasuje s nedostatkom vodičov v MHD Spúšťajú preto novú náborovú kampaň, v rámci ktorej láka nových zamestnancov napríklad na rozširovací kurz autoškoly zdarma aj s príspevkom 1500 eur
  • Ak už vodičák na autobus máš, získaš 3000 eur ako náborový príspevok
DPB
  • Dopravný podnik Bratislava sa opäť pasuje s nedostatkom vodičov v MHD Spúšťajú preto novú náborovú kampaň, v rámci ktorej láka nových zamestnancov napríklad na rozširovací kurz autoškoly zdarma aj s príspevkom 1500 eur
  • Ak už vodičák na autobus máš, získaš 3000 eur ako náborový príspevok

Nováčikov chce dopravný podnik zlákať aj na príspevky na ubytovanie v ubytovniach aj pre Bratislavčanov či na platené prestoje za rovnakú hodinovú mzdu.

A aké sú mzdové podmienky? V hrubom to vychádza mzda vodiča autobusu na 6,16 – 6,42 eur /hod. + 10% výkonnostná odmena, príplatky za prácu počas sviatkov, víkendov a počas noci, plus nadčasy hradené aj nad rámec zákonného nároku. Uchádzači na vodiča autobusu pritom musia spĺňať vek minimálne 24 rokov.

Obojsmerná električka Škoda ForCity Plus 30T #7530 vchádza do obratiska Kútiky.Foto: Vladislav Pastucha

Gepostet von Dopravný podnik Bratislava am Dienstag, 21. Januar 2020

Ak ako zamestnanec dopravnému podniku odporučíš „kamaráta“ s vodičským oprávnením sk. D ako kolegu na pozíciu vodič autobusu alebo trolejbusu , dostaneš 600 eur. Benefitom má byť aj celosieťová električenka pre teba a tvoju rodinu, za ktorú sa platí symbolických 35 eur/ročne.


DPB v súčasnosti hľadá ľudí na hlavný pracovný pomer, ale aj brigádnikov ( len na električky) z radov študentov vysokých škôl. Brigádnici môžu týždenne odjazdiť maximálne 20 hodín na základe dohody o brigádnickej práci študentov.


DPB tvrdí, že ak sa im podarí nabrať dostatok nových vodičov, budú môcť rozšíriť prevádzku električiek tak, že na najvyťaženejších tratiach budú jazdiť ešte častejšie, než jazdí metro v zahraničí. 

Píše @viktorvincze:Známy mi včera povedal, že on neštudoval školy na to, aby jazdil MHD. Neviem presne aká škola sa…

Gepostet von Dopravný podnik Bratislava am Sonntag, 5. Januar 2020

„Vodiči električiek si u nás zarobia v hrubom od 5,62 eur na hodinu a k tomu im pridávame ešte mesačnú výkonnostnú odmenu vo výške 10 %. To však nie je všetko, vodiči budú mať nárok na veľké množstvo všetkých zákonných a aj nadštandardných príplatkov. Ich zoznam je skutočne dlhý a nájdete ho napríklad na našom Facebooku,” hovorí pre Startitup manažér PR a marketingu DPB Martin Žarnovický.


Momentálne v DPB jazdí 276 vodičov električiek, pričom 59 z nich sú ženy, ktoré sú v radoch dopravného podniku vždy vítané. Žien-električkárok je medzi vodičmi MHD najväčší podiel. S trolejbusmi ich však v rámci DPB jazdia len tri. 

Vodiči to niekedy nemajú ľahké

Bratislavčania môžu byť v uliciach mesta častokrát svedkami pomerne bizarných situácii. V médiách sa napríklad prednedávnom objavila bizarná fotka niekoľkých skrížených električiek na Námestí SNP. Dopravný podnik Bratislava má na túto udalosť reaguje aj už spomínanou náborovou kampaňou.

zdroj: DPB - Matej Kohan

„Všimli si to teda ‚internety‘, ktoré si začali z našich vodičov uťahovať. Nechceme si pred problémom schovávať hlavu do piesku. Chápeme, že to vyzeralo komicky, no súčasne chceme ľuďom ukázať, že práca vodiča električky naozaj nie je tak ľahká, akoby sa mohlo mnohým na prvý pohľad zdať. Električka je mestský vlak a meria na dĺžku aj vyše 30 metrov,” objasňuje Martin Žarnovický. 

Zdroj: DPB

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech