Vláda celoplošné testovanie neschválila, Matovič ho aj tak ohlásil. Je to nezmyselné plytvanie, tvrdí Sulík

  • Minister hospodárstva Richard Sulík nevidí v celoplošnom testovaní zmysel
  • V SaS dávajú prednosť testovaniu v najviac zamorených okresoch
matovič sulík
SITA/Jana Birošová | TASR/Martin Baumann
  • Minister hospodárstva Richard Sulík nevidí v celoplošnom testovaní zmysel
  • V SaS dávajú prednosť testovaniu v najviac zamorených okresoch

Verzia celoplošného testovania na vláde dohodnutá nebola. V diskusnej relácii rádia Expres Braňo Závodský naživo to povedala predsedníčka výboru NRSR pre zdravotníctvo Jana Bittó Cigániková (SaS). Považuje za nešťastné, že to premiér takto odkomunikoval.

Regionálne, nie celoslovenské

Strana SaS podľa nej nemá problém so širokoplošným testovaním, avšak požaduje, aby bolo regionálne. SaS podľa predsedníčky zdravotníckeho výboru na vláde navrhovala, aby sa plošné testovanie robilo len v regiónoch, kde je epidemická situácia najhoršia.

Ak bude testovanie dobrovoľné, pôjdeš sa otestovať?

Na pondelňajšom rokovaní vlády sa podľa Cigánikovej dohodli ministri len na tom, že treba plošne niečo robiť. „Od SaS zaznela požiadavka na zvýšenie počtu mobilných odberových miest a zároveň požiadavka, aby výtery mohli robiť po zaškolení a absolvovaní praxe aj nezdravotníci, aby mobilných odberových miest mohlo byť viac,“ dodala.

Sulík: Je to plytvanie zdrojmi

V stanovisku, ktoré podvečer zaslala strana SaS, potvrdil slová Jany Bittó Cigánikovej aj minister hospodárstva a predseda SaS Richard Sulík. Ten rovnako tvrdí, že sa v pondelok na vláde nedohodlo nič konkrétne v súvislosti s celoplošným testovaním. „Predbežne súhlasíme s tým, že by bolo plošné testovanie najbližší víkend v najviac zamorených okresoch. V celoplošnom testovaní na území celého Slovenska však nevidíme žiaden zmysel, ale naopak v ňom vidíme mrhanie personálnymi, organizačnými a materiálnymi zdrojmi,“ uviedol Sulík.

Analytik Smatana: Červená línia na Matovičovom grafe je „úplná blbosť“ a celoslovenské testovanie je nezmysel

V súčasnosti nastavené opatrenia na zamedzenie šírenia koronavírusu sú síce prísne, avšak zdá sa, že nebudú stačiť. Po pondelkovom rokovaní vlády to povedal minister zdravotníctva SR Marek Krajčí. Preto prichádza do úvahy opäť riešenie v podobe celoplošného testovania. Situácia na Slovensku je podľa ministra zdravotníctva veľmi vážna, až kritická.

 

Zdroj: SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá