„Všetko, čo máme, je zo Západu. Čo budeme robiť?“ bedákal ruský propagandista v televízii

  • Ruská propagandistická televízia opäť perlila
  • V diskusii moderátora Jevgenija Popova rozčúlila myšlienka znárodnenia
  • Vo vysielaní uviedol, že Rusko je závislé na Západe
Minister zahrničných vecí Ruska Sergej Lavrov a propagandista, moderátor a politik Jevgenij Popov
TASR/AP, Russian Foreign Ministry Twitter/Anton Gerashchenko
  • Ruská propagandistická televízia opäť perlila
  • V diskusii moderátora Jevgenija Popova rozčúlila myšlienka znárodnenia
  • Vo vysielaní uviedol, že Rusko je závislé na Západe

V ruskej štátnej televízii už moderátori vyslovili množstvo výrokov, ktoré zaujali pozornosť západného sveta. O viacerých sme ťa informovali aj my, či už šlo o vyhrážky Európe a USA alebo vychvaľovanie Ruska, Kremľa, Putina a podobne. Sem-tam sa však objaví aj odvážlivec, ktorý si v pro-kremeľskej propagandistickej televízii dovolí niečo na Rusku skritizovať.

Urobil tak napríklad známy moderátor Sergej Mardan, ktorý pripustil, že zatiaľ čo sa Rusi smiali na „bezmocnej Ukrajine” či americkom prezidentovi, ich jednotky na bojisku trpia. Po novom sa k nemu pridal jeden z najslávnejších propagandistov v Rusku Jevgenij Popov, ktorý je i poslancom v Štátnej dume.

Ako na Twitteri v nižšie uvedenom príspevku upozorňuje poradca ukrajinského ministra vnútra Anton Geraščenko, v ruskej televízii zaznela nespokojnosť zo skutočnosti, že Rusi sú závislí na produktoch zo Západu. 

Problémy znárodňovania

Medzi moderátormi a hosťami sa uskutočnila diskusia, v ktorej Popov jasne vyjadril svoje myšlienky týkajúce sa presadzovaného znárodňovania. Protiruské sankcie totiž spôsobili, že z krajiny odišli mnohé gigantické spoločnosti pôsobiace v potravinárstve, textile, technológiách a tak ďalej.

V diskusii sa objavili aj takzvaní ruskí „experti”, ktorí Moskvu vyzývajú, aby znárodnila všetky západné aktíva. Tieto návrhy rozčúlili práve Jevgenija Popova.

„Hovoríte: ‚Poďme znárodňovať.’ Dobre, vezmime teraz Nemcom všetko, ale naše Sapsany sa hneď zajtra zastavia. Na čom budeme jazdiť?“ pýta sa Popov.

Sapsan je vysokorýchlostný vlak jazdiaci po ruských tratiach, avšak vyvinutý nemeckou spoločnosťou Siemens. Navyše, aj základy má „požičané“ z nemeckých rýchlovlakov.

„Čo budeme robiť? Všetko, čo máme, je západné“

Popov sa poriadne rozhorčil a počas jednej minúty predniesol prejav vyvracajúci tvrdenia „odborníkov“ o znárodňovaní. Zároveň nikomu z ostatných diskutujúcich nedovolil skočiť mu do reči, napriek ich snahe argumentovať. Propagandista otvorene priznal, že Rusko je odkázané na západnú techniku.

„Nemáme na čom jazdiť. Musíme to akceptovať. Samozrejme, je ľahké postaviť sa na obrnené vozidlo a hovoriť: ‚Poďme všetko znárodniť.’ Ale čo budeme šoférovať? Cez čo budeme telefonovať? Čo budeme robiť?“ vynadal Popov ostatným v televízii a zároveň dodal, že Moskva nemá ani lietadlá na dlhé vzdialenosti.

„Áno, všetko, čo máme, je západné. Môžeme to všetko znárodniť, ale čo budeme robiť na druhý deň? Je to jednoduchá otázka, na ktorú nie je žiadna odpoveď,“ vykričal Popov ostatným.

Medzi diskutujúcimi bola aj ďalšia známa propagandistka Oľga Skabejevová. Tá je zhodou okolností Popovovou partnerkou. Počas jeho prejavu vystriedala všetky možné emócie a výrazy od smiechu, úsmevu, cez ironické pohľady nakoniec až k strachu. 

„Západný“ Lavrov

Ako podotýka český portál Echo24.cz, Popov v diskusii zvanej 60 minút narážal na návrhy bývalého ruského prezidenta a terajšieho predsedu strany Jednotné Rusko Dmitrija Medvedeva. Ten je vo svete známy radikálnymi tvrdeniami a opakovanými vyhrážkami jadrovou vojnou proti celému svetu.

Medvedev nedávno Západu ponúkol ďalšie vyhrážky. Varoval, že Kremeľ nechá zabaviť všetky financie a majetky súkromných investorov a spoločností z krajín, ktoré podporili rezolúciu OSN Moskve nariaďujúcu platiť reparácie Ukrajine. Avšak takáto hrozba sa evidentne nepozdáva už ani tým najznámejším mediálnym osobnostiam.

To, že Rusko je závislé na produktoch zo Západu, podporuje aj nižšie uvedená fotografia kremeľského ministra zahraničia Sergeja Lavrova z jeho výpravy na Bali.

Hrdý ruský minister, patriot a jeden zo strojcov invázie na Ukrajinu má na sebe tričko s tvorbou slávneho amerického umelca menom J.M. Basquiat, ktorý sa narodil v New Yorku. Vedľa neho je na stolíku položený iPhone od kalifornskej spoločnosti Apple a na ruke má inteligentné hodinky Apple Watch, pochopiteľne, taktiež od Apple.

Lavrov má rovnaké hodinky aj na titulnej fotografii tohto článku. Ironicky, ide o fotografiu, ktorú agentúre AP poskytlo ruské ministerstvo zahraničných vecí.

Zdroje: Twitter/Anton Gerashchenko, Echo24.cz, Twitter/La Punchline de Yakovleff

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá