Vyberáme najlepšie čínske smartfóny do 100 €

  • Ak hľadáte lacný smartfón z Číny, momentálna ponuka zahraničných e-shopov je skutočne veľmi bohatá. Najmä menšie spoločnosti sa zameriavajú primárne len na túto skupinu zariadení. Prinášame vám teda výber tých najlepších smartfónov s cenou do 100 €. Táto špecifická skupinka v súčastnosti ponúka zaujímavé kúsky, ktoré určite stoja za zváženie.
naj-fony-do-100-eur-august-1200x675
  • Ak hľadáte lacný smartfón z Číny, momentálna ponuka zahraničných e-shopov je skutočne veľmi bohatá. Najmä menšie spoločnosti sa zameriavajú primárne len na túto skupinu zariadení. Prinášame vám teda výber tých najlepších smartfónov s cenou do 100 €. Táto špecifická skupinka v súčastnosti ponúka zaujímavé kúsky, ktoré určite stoja za zváženie.

Pepsi P1S

Cena: 86 €

Začneme s trochu „exotickým“ smartfónom. Pepsi P1S je low-endové zariadenie od tohto populárneho výrobcu nápojov. Vo svojej výbave skrýva napríklad 5,5-palcový FullHD displej, 8-jadrový procesor MediaTek MT6592, 2 GB RAM, 16 GB úložisko, Android 5.1 Lollipop, 13 MPx hlavný fotoaparát, DualSIM a dokonca aj plnohodnotnú podporu 4G. Na zadnej strane operuje aj snímač odtlačkov prstov. Smartfón si môžete kúpiť už za 86 €.

 

Oukitel K4000 Pro

Cena: 89 €

Práve spoločnosť Oukitel je známa svojimi lákavými zariadeniami v segmente najdostupnejších smartfónov. Model K4000 Pro je jasným dôkazom, pričom výbava nie je vôbec na zahodenie. Základom je decentný dizajn s kovovým šasi, ktorý potom na prednej strane dopĺňa 5-palcový HD displej. O výkon sa stará procesor MediaTek MT6735, 2 GB RAM a rozšíriteľné 16 GB interné úložisko. Pravdepodobne najväčšou devízou Oukitel K4000 Pro je 4600 mAh batéria.

oukitel-k4000-pro

Nesmieme však zabúdať ani na DualSIM funkcionalitu a podporu rýchlej 4G mobilnej siete na všetkých frekvenciách. Cena Oukitelu K4000 Pro je 89 €.

 

VKworld T3

Cena: 74 €

VKworld je pre mnohých naozaj veľkou neznámou, no netreba zatracovať ani tieto smartfóny. T3-ka dokáže poskytnúť svojmu majiteľovi veľmi slušnú výbavu, ktorá integruje napríklad kovový rám, 5-palcový HD displej s 2.5D zahnutím po obvode, procesor MediaTek MT6735, 2 GB RAM, 13 MPx fotoaparát, 5 MPx predný snímač s LED bleskom alebo plnohodnotné 4G mobilné pripojenie. V prípade, že vás VKworld T3 zaujme, z peňaženky vám stačí vybrať si necelých 74 €.

1459143910876936

 

Bluboo Maya

Cena: 74 €

Stavebným kameňom úspechu Bluboo Maya je dizajn, ktorý vôbec nepripomína low-endový segment a hrúbka celého smartfónu dosahuje len 6,5 mm, čo je naozaj nízka hodnota. Predná strana skrýva 5,5-palcový HD displej s elegantným 2.5D zahnutím a vyzdvihnúť musíme aj prítomnosť Android 6.0 Marshmallow. Vo výbornom svetle sa ukazuje aj kombinácia 13 MPx hlavného a 8 MPx selfie fotoaparátu. O napájanie komponentov sa stará 3000 mAh batéria. Asi najväčším defektnom na inak takmer dokonalej kombinácií prvkov je chýbajúca podpora 4G.

bluboo-maya

Smartfón to však kompenzuje svojou veľmi nízkou cenou, ktorá sa pohybuje okolo 74 € v e-shope Gearbest.com. Solídna smartfóny za ešte lepšiu cenu, no nie?

 

HomTom HT3 Pro

Cena: 73 €

Naozaj množstvo smartfónov v našom výbere je veľmi podobných a to sme sa snažili vybrať len tie najlepšie kúsky. V tradícii pokračuje aj HomTom HT3 Pro, ktorý disponuje rovnako slušným vzhľadom, 5-palcovým HD displejom, procesorom MediaTek MT6735, 2 GB RAM pamäťou alebo 13 MPx hlavným fotoaparátom. Bohužiaľ, miernou škodou je však použitie staršieho Androidu 5.1 Lollipop. Áno, opäť tu máme aj DualSIM funkcionalitu vyšperkovanú 4G pripojením na všetkých frekvenciách. Za model HT3 Pro z dielne spoločnosti HomTom zaplatíte okolo 73 €.

homtom-ht3-pro-nahlad

 

Bluboo Picasso

Cena: 64 €

Ak nás pravidelne sledujete, o tomto smartfóne ste už určte niečo počuli. Pri svojom predstavení vyvolal veľký rozruch, ktorý však postupne opadol. Medzi „zbrane“ Bluboo Picasso patrí 5-palcový HD displej, 2 GB RAM, 16 GB interné úložisko s podporou microSD kariet, 8 MPx fotoaparát vpredu aj vzadu, Android 5.1 Lollipop bez náročnej grafickej nadstavby a opäť aj DualSIM funkcionalita, no kvôli slabšiemu štvorjadrovému MediaTek MT6580 procesoru tu nájdeme len 2G a 3G mobilné pripojenie. Cena Bluboo Picasso je parádnych 64 €.

bluboo-picasso-predpredaj

 

Leagoo M5

Cena: 62 €

Leagoo M5 má dve unikátne vlastnosti – celokovový dizajn bez jediného kúsku plastu a snímač odtlačkov prstov. Práve skener odtlačkov je v tejto cenovej kategóriu skôr raritou a smartfónu pridáva na hodnote. Medzi zvyšné špecifikácie patrí napríklad aj 5-palcový HD displej krytý sklom Gorilla Glass 4 a 2.5D zahnutím po obvode, Android 6.0 Marshmallow, 2 GB RAM, 16 GB úložisko s podporou microSD kariet alebo DualSIM podpora. Bohužiaľ, slabší procesor si opäť vyžiadal chýbajúce 4G. 62 € je však adekvátna cena za tento smartfón, ktorá určite poteší svojho budúceho majiteľa.

leagoo-m5

 

Ulefone U007

Cena: 45 €

Nemyslíme si, že James Bond by používal takýto smartfón, no spoločnosť sa rozhodla pre toto zaujímavé pomenovanie. Samozrejme, zázraky od modelu U007 nemôžeme očakávať. Medzi hlavné prednosti smartfónu patria Android 6.0 Marshmallow, kompaktnejší 5-palcový HD displej a 13 MPx fotoaparát, ktorý by mohol poskytnúť dostatočnú kvalitu. Chýbajúca 4G nie je až takým problémom pre používateľa, ktorý sa rozhodne pre kúpu tohto zariadenia. Ulefone U007 si môžete zakúpiť už za neuveriteľných 45 €.

ulefone-U007-bg1

Výber smartfónov do 100 € je na konci a snažili sme sa pre vás vybrať tie najlákavejšie ponuky. Ak by ste však mali ďalšie nápady na zaujímavé smartfóny, určite nám ich pošlite do komentárov.

FONY Z CINY

zdroj: fonyzciny.sk, zdroj fotografií: gizmochina

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech