Vybrali sme najlepšie slovenské kávy: Títo výrobcovia šíria dobré meno Slovenska

  • Niektoré rána si jednoducho kávu pýtajú.
141600[5]-e1455810366812
  • Niektoré rána si jednoducho kávu pýtajú.

O svoje telo sa však treba starať, preto je na mieste dôkladne zvážiť, či pijeme skutočne kvalitnú kávu alebo bordel zmietnutý zo stola. Aj preto som sa rozhodol predstaviť vám piatich slovenských výrobcov kávy, ktorých považujem za špičku.

1. PowerCoffee

Nielen chuťovo, ale najmä marketingovo dokonale zvládnutá značka, na ktorú nedajú dopustiť stovky firiem po celom Slovensku. Dušan Plichta urobil zo svojej kávy „kult“ a výrazne spopularizoval kávu zmiešanú s kokosovým tukom a maslom. Dôkaz? Sedím pri kuchynke, kde každú chvíľu niekto vykonáva túto špeciálnu procedúru.

2. Ebenica

Keď sa Marek Fajčík rozhodol poslať svoju kávu renomovaným hodnotiteľom z portálu Coffee Review, netušil, že mu to celý biznis obráti naruby. Hodnotenie 90 bodov vystrelilo relatívne neznámu značku za slávou – EBENICA sa v priebehu jedinej noci zaradila medzi 10 najlepších káv v Európe, porazila viacero renomovaných talianskych značiek a po zmedializovaní sa po nej mohli (nielen) Slováci zblázniť.

z-fotaku-7421

Logo

Editor Startitup s.r.o.

1500 - 2200 €
mesačne
mesačne

foto: elicsire.wordpress.com

 

3. AMENO Coffee

Príbeh značky AMENO je zaujímavý najmä tým, ako vznikol – z financovania Európskej únie. Nech je to inšpiráciou pre všetkých nádejných mladých startupistov, ktorí sa trápia s nedostatkom kapitálu. Peniaze z Európskej únie sú pripravené a ak ich neminieme do roku 2020, tak prepadnú. V každom prípade však praží prešovská spoločnosť vynikajúcu kávu špičkovej kvality, ktorá stojí za vyskúšanie.

4. Green Plantation

Značka Green Plantation z Komárna je jednou z veľmi mála káv, ktoré sa môžu pýšiť kávou najvyššej výberovej kvality podľa klasifikácie Specialty Coffee Association of Europe. Znamená to, že sa radí medzi 5-10% najkvalitnejších káv sveta. Green Plantation majú pod palcom skutoční odborníci – Peter Ondrejka a Valerian Hrala, ktorí z brandu urobili skutočne jedinečný produkt, doplnený o mnohé kurzy a e-shop s kvalitným tovarom.

DSC_0122_1900x800

foto: coffeecoach.cz

 

5. Popradská

Môj posledný výber sa nebude páčiť každému, keďže stále medzi hipstermi a kávičkármi panuje nálada, že dobrá káva sa nedá nájsť v supermarkete a musí jej obal dizajnovať niekto, kto ešte stále má Twitter. Ak však dáš šancu káve Finca café espresso de luxe od Popradskej, naozaj verím, že zmeníš názor. Po vytriedení najkvalitnejších zŕn strojom sa káva ešte raz pretriedi ručne, čo jej len pridáva na exkluzivite.

titulná foto: buffalo.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá