Výhody nových „ešpézetiek“, o ktorých netušíš: Novú diaľničnú nemusíš platiť, ušetríš desiatky eur

  • Nové EČV prinášajú dve výhody
  • Týmto spôsobom môžeš ušetriť takmer stovku
Ilustračná foto
Ilustračná foto Unsplash/Andre Tan Wikimedia/Ministerstvo dopravy SR Wikimedia/Jozef Kotulič MINV/Nové EČV
  • Nové EČV prinášajú dve výhody
  • Týmto spôsobom môžeš ušetriť takmer stovku

Ako sme ťa už niekoľkokrát informovali, od nového roka sa na Slovensku zmenil dizajn a charakter evidenčných čísel (EČV). Na tých starých si mohol vidieť skratku okresu, v ktorom je auto zaregistrované, trojčíslie a následne dve písmená abecedy. Od januára na nových „ešpézetkách“ názov okresu nenájdeš. 

Skladba evidenčných čísel síce ostala rovnaká, no namiesto skratky okresu sa uvádzajú dve písmená abecedy, teda nové kombinácie od AA-001AA.

Slováci síce boli a sú pobúrení z nového dizajnu značky, ale už len pre výhody, ktoré novinka so sebou priniesla, by sme dizajn ako taký mohli nechať na pokoji.

S novými značkami sa zrušila povinnosť zmeniť evidenčné číslo, ak sa vozidlo predalo novému majiteľovi do iného okresu alebo ak sa vlastník vozidla presťahoval do iného okresu. Takže vydanie nových tabuliek s evidenčným číslom výmenou vlastníka vozidla nie je potrebné. Evidenčné číslo sa viaže na vozidlo a ak ho vozidlo raz dostane, môže ho mať do konca svojho využitia.

Tieto zmeny ušetria finančné prostriedky nielen štátu za nákup nových tabuliek, ale aj vlastníkovi motorového vozidla za správne poplatky.

Viazanie evidenčného čísla na vozidlo má okrem toho ešte jednu podstatnú výhodu. Portál Živé.sk informoval, že ušetriť sa dá omnoho viac, a to v prípade, ak bola na vozidle zakúpená aj diaľničná známka.

Ušetríš takmer stovku

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroje: Živé.sk, Redakcia, Redakcia

Najnovšie videá

Trendové videá