Si vysokoškolák a máš svoj biznis? Prihlás sa do Študentskej podnikateľskej ceny

  • Ak ešte študuješ na vysokej škole, no zároveň už rozbiehaš vlastnú firmu, nepremeškaj príležitosť zúčastniť sa Študentskej podnikateľskej ceny 2016. Zabojuj o prestížne ocenenia a postup do svetového finále.
dsc_5463_resizeb
  • Ak ešte študuješ na vysokej škole, no zároveň už rozbiehaš vlastnú firmu, nepremeškaj príležitosť zúčastniť sa Študentskej podnikateľskej ceny 2016. Zabojuj o prestížne ocenenia a postup do svetového finále.

Piati finalisti budú súťažiť o Cenu Mastercard za inovácie, Cenu NAY elektrodom či Cenu Ministra školstva SR za najzaujímavejší podnikateľský nápad. Absolútny víťaz postúpi do celosvetového finále Global Student Entrepreneur Award vo Frankfurte nad Mohanom.

Kto sa môže prihlásiť? Študent denného alebo externého štúdia vysokej školy na Slovensku vo veku 18 až 35 rokov, ktorý musí byť majiteľom alebo spolumajiteľom právne založenej spoločnosti a zároveň občanom SR. Nepremeškaj deadline na vyplnenie prihlášky, ktorý je už 11.11.2016. Viac info nájdeš na www.student-podnikatel.sk.

dsc_5025_resize-1024x681

Cieľom projektu je podporiť súťaživosť, nápaditosť a kreativitu, no najmä prípravu študentov na budúcu kariéru. Skvelú príležitosť na rozvoj týchto schopností a svojho podnikateľského nápadu majú študenti práve počas školy. Ako absolventi sú potom pripravení na prax a môžu sa naplno venovať svojmu biznisu. Na Slovensku aj v zahraničí máme mnoho úspešných biznismenov, ktorí sú dôkazom, že skĺbiť štúdium s podnikaním sa dá. Ak chceš raz patriť medzi nich, teraz je tvoja šanca.

Lídri piatich najlepších študentských spoločností budú mať možnosť prezentovať svoje vízie a plán rozvoja firmy pred úspešnými podnikateľmi a zástupcami vyhlasovateľov projektu. Odborná porota z finalistov vyberie absolútneho víťaza, ktorý bude Slovensko reprezentovať na svetovom finále. Víťazom minuloročnej študentskej ceny je Dušan Matuška s projektom Octago, ktorý Slovensko reprezentoval v thajskom Bangkoku.

14890490_1446900655339792_7177023167256682817_o

Projekt je súčasťou jednej z najväčších súťaží pre podnikavých študentov Global Student Entrepreneur Award. Cenu vyhlasuje Junior Chamber International – Slovakia a Slovenská obchodná a priemyselná komora.

Zroj článku a fotografií: JCI Slovakia

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK