Vznikla mapa poctivých slovenských výrobcov. Ukáže ti, kde na Slovensku kúpiš kvalitné lokálne výrobky

  • Tisíce drobných podnikateľov, výrobcov či producentov po celom Slovensku môžeš konečne vyhľadať vďaka interaktívnej online mape
  • Nákupom ich produktom získaš kvalitné výrobky a podporíš slovenskú ekonomiku
olo
Aidastyle, Sympl.food
  • Tisíce drobných podnikateľov, výrobcov či producentov po celom Slovensku môžeš konečne vyhľadať vďaka interaktívnej online mape
  • Nákupom ich produktom získaš kvalitné výrobky a podporíš slovenskú ekonomiku

Juraj Hipš zo strany Spolu dnes oznámil spustenie špeciálneho portálu, ktorý je určený na pomoc malým producentom. Každý z nás ich tak môže po novom veľmi jednoducho podporiť.

Stačí u nich nakúpiť vianočné darčeky či výrobky, ktoré budeš mať na štedrovečernom stole. Namiesto kapusty a zemiakov z veľkých reťazcov môžeš dať tento rok prednosť lokálnemu farmárovi, a miesto nákupu z čínskych e-shopov podporiť miestnych ľudí.

Mladý Popradčan ručne vyrába unikátne drevené bicykle. Obetoval im život a prebdené noci

Počas pandémie potrebujú malí podnikatelia, remeselníci aj farmári našu podporu viac, ako kedykoľvek predtým. Svojho predajcu, ktorému pomôžeš, si vyberieš na lokalnespolu.sk.

Okrem toho máš možnosť pridať na interaktívnu mapu niekoho, koho výrobky či služby ty sám odporúčaš. Vďaka tejto mape vie následne každý z nás veľmi jednoducho premeniť každý nákup na pomoc miestnym ľuďom.

zdroj: KLIMI

„Pomôžme lokálnym výrobcom, malým obchodíkom a domácim producentom. Zaznačme do mapy náš lokálny tip a odporučme ho ostatným. Či kapustu do kapustnice, darček pod stromček alebo múku do vianočného pečiva. Vytvárajme spolu mapu pomoci. Buďme štedrí a ochotní. Každý nákup môžeme premeniť na pomoc,“ píše sa na stránke projektu.

Predsa len, nie všade, kde korona narobila problémy, sa ľuďom dostala aj pomoc od štátu. A navyše, takýmto spôsobom nielenže podporíš našu ekonomiku, aby prežila zimu, ale tiež ušetríš naše životné prostredie.

Ak si vyberieš domáceho výrobcu, tvoj darček nebude musieť merať cestu cez pol planéty. Politik a pedagóg Juraj Hipš ako príklad poctivého obchodníka uvádza príbeh šikovnej Slovenky.

zdroj: Mylo

„Veronika žije skromne. Má útulný domček bez elektriny hore v kopcoch, latrínu na dvore a okolo domu kozy. Živí sa predajom drevených nádob, ktoré vzadu za domom vyrába. Keď nebola pandémia, do batoha si napakovala aj dvadsať kíl, obliekla sa do kroja a išla predávať na jarmok. Pýtal som sa, či sa tým dá uživiť. Povedala, že keď človek nemá veľké nároky, tak to ide,“ opisuje Hipš.

Celá jej rodina podľa jeho slov potrebuje na prežitie okolo 400 eur – aj s odvodmi do zdravotnej poisťovne. Keď boli deti menšie, potrebovali ešte menej. Prišla však pandémia, trhy sa zavreli a rodina sa dostala do ťažkej situácie.

Podobne to dopadlo aj v prípade mnohých iných malých remeselníkov, lokálnych farmárov, hudobníkov alebo miestnych kníhkupcov. Ak ti nie je ich osud ľahostajný a ešte nemáš nakúpené darčeky, určite si preštuduj novú online mapu výrobcov.

Zdroj: lokalnespolu.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech