Vznikne česko-slovenský rival Facebooku? Ja myslím, že nie…

  • Každý iniciatívny človek si zaslúži našu úctu. A keď ti každý na Slovensku hovorí, že sa to nedá, neznamená to ešte, že sa to naozaj nedá.
DF-06839_r
  • Každý iniciatívny človek si zaslúži našu úctu. A keď ti každý na Slovensku hovorí, že sa to nedá, neznamená to ešte, že sa to naozaj nedá.

Všetci vieme, ako to funguje. Povieš Američanom svoj nápad a oni skáču po stoloch a stoličkách, čo za fantastický nápad to práve počuli. Povieš o svojom nápade Slovákovi a on ti povie 50+ dôvodov, prečo to nebude fungovať. Mal by si mu veriť? Nie..ale.

To že ti Slovák povie, že to nebude fungovať, môže byť buď jeho povaha/závisť/negatívne naladenie, alebo tvoj nápad proste naozaj nebude fungovať – on to vidí, všetci to vidia, iba ty to nevidíš. Nech už ti povedia ľudia okolo teba čokoľvek, základom všetkého je sebareflexia, resp. úprimnosť samému k sebe. Nesmieš dovoliť, aby ťa negativita okolia položila, no zároveň nesmieš dovoliť, aby tvoje ego išlo slepo za niečím, čo nemá zmysel.

 

 

Google sa snažil vybudovať sociálnu sieť a z môjho pohľadu to považujem za fiasko (hoci s tým mnohí nebudú súhlasiť). Twitteru do budúcnosti vôbec neverím. Path vyzeral celkom nádejne, no skazil sa na spoplatnení, čo nikdy so sociálnou sieťou naozaj nerob. Bolo tu tristotisíc pokusov urobiť nový Facebook, boli dokonca siete, ktoré za používanie platili tebe. Ale nevyšlo to.

Tentokrát sa o to snaží Slovák z Poltáru. Na Indiegogo si vypýtal €35,000 na novú sociálnu sieť, určenú špeciálne pre Českú republiku a Slovensko. Tomáša nepoznám a verím, že je to veľmi šikovný chalan. Keď niečo chceš, tak si za tým choď.

 

Screen Shot 2015-12-03 at 10.58.13

 

No v časoch, keď sa všetko globalizuje, keď máme už všetci desiatky priateľov v zahraničí a keď sa snažíme prepojiť svet do jedného celku mi nedá nespýtať sa: Je snaha vytvoriť to isté, čo už dávno Facebook ponúka zmysluplná? Orezať Facebook o možnosť sledovať myšlienky všetkých známych zahraničných osobností, ku ktorým by si sa inak nedostal, orezať Facebook o tvojich priateľov, ktorých si stretol na dovolenke a bez neho by si s nimi dávno stratil spojenie?

Tomáš za 22 dní zbierky nevyzbieral ani cent a neočakávam, že by sa to malo za zvyšných 39 dní zmeniť. Myslíš kreatívne a v živote sa nestratíš. Nie je hanba urobiť chybu, hanbou je neurobiť nič. Ak to nevyjde, treba to skúsiť znova. Zbieraj feedback zo všetkých strán. A to neplatí len pre Tomáša, to platí pre nás všetkých. Držím palce.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech