Wavie – slovenský gadget, pomocou ktorého dokážeš ovládať osvetlenie gestami

  • Slováci z bratislavského štúdia Cyriadesign prichádzajú s revolučnou novinkou.
collage
  • Slováci z bratislavského štúdia Cyriadesign prichádzajú s revolučnou novinkou.

Wavie je bezdotykový ovládač osvetlenia, ktorý ti umožňuje zažať, zhasnúť alebo stlmiť svetlo iba pomocou gest rúk.

Cyriadesign chce s Wavie nahradiť štandardné, škaredé a často špinavé vypínače, ktoré sa používajú už niekoľko desaťročí. Cítili, že je čas na modernejšie a elegantnejšie riešenie.

Ich riešenie ale nie je iba o jednoduchom bezdotykovom vypínaní a zapínaní svetla. Wavie funguje aj ako stmievač, čiže môžeš si s jeho pomocou vytvoriť romantické prítmie. Okrem toho budeš mať možnosť nastaviť aj oneskorené vypínanie, čo príde vhod, ak nemáš vypínač priamo pri východe z miestnosti.

wavie-first_jyxadg

Wavie má aj ECO funkciu, ktorá ti zaručí, že sa už nikdy nebudeš musieť báť, že si zabudol vypnúť svetlo. Po niekoľkých hodinách totiž Wavie vypne svetlo automaticky.

Dovolenková funkcia ti umožní nastaviť, aby Wavie simulovalo tvoju prítomnosť v dome náhodným zažínaním a zhasínaním.

Očividnou výhodou Wavie je aj ochrana pred baktériami. Baktérie sú väčšinou prenášané dotykom, najmä na miestach, ktorých sa často dotýkajú rôzni ľudia. Bezdotykový systém tento problém úplne eliminuje.

product-packaging-into-full-recyclable-cardboard-box

Wavie navyše nevyžaduje žiadne zmeny v zapojení. Nainštaluješ ho do všetkých štandardných európskych krabíc.

Autori si dali záležať na tom, aby Wavie nebol iba vypínač svetla, ale aj dizajnový prvok. Je pokrytý rezaným sklom na kvalitnom kovovom ráme, ktorý je pripevnený neodýmovými magnetmi, a dá sa jednoducho vymeniť.

Kryty sú dostupné v rôznych farbách a vzoroch, a môžeš ich tak prispôsobiť dizajnu tvojho interiéru. Na sklo môžeš vygravírovať akýkoľvek vzor, od firemného loga až po akýkoľvek symbol.

cover-colors-wavie2

Wavie taktiež rieši aj klasický problém hľadania vypínača v tme. Obsahuje LEDky, ktoré sa automaticky prispôsobia okolitému osvetleniu a vďaka ktorým ho v tme vždy nájdeš.

Ak ťa tento inovatívny vypínač zo slovenskej dielne zaujal, môžeš ho podporiť na jeho Indiegogo kampani. Cyriadesign peniaze z kampane využije na masovú produkciu a vývoj Wavie.

Prioritou tímu je v blízkej budúcnosti expandovať na Americký trh. Vyzerá to tak, že potenciál na úspech tento produkt určite má.

zdroj fotografií: Indiegogo/Wavie – Gestures Controllable Light Switch, Dimmer

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech