Wayra Demo Day: Mníchov aj Praha sa predviedli v plnej sile – 1. časť

  • V utorok 27. januára sa uskutočnil v mníchovskej Wayre už tradičný Demo Day, na ktorom sa prezentujú startupy, ktoré tu pôsobia. Tento krát však bol výnimočný tým, že na pódiu sa predstavili startupy nie len z mníchovskej Wayri, ale aj ich kolegovia z Prahy.
image_1422542883.jpeg
  • V utorok 27. januára sa uskutočnil v mníchovskej Wayre už tradičný Demo Day, na ktorom sa prezentujú startupy, ktoré tu pôsobia. Tento krát však bol výnimočný tým, že na pódiu sa predstavili startupy nie len z mníchovskej Wayri, ale aj ich kolegovia z Prahy.

 

Do Wayri som prišiel poobede okolo 3, kde sa už všetko pripravovalo na večer. Ešte pred začiatkom eventu, som sa stihlo porozprávať s chalanmi z meet’n’learn, ktorý pôsobia v mníchovskej Wayre ako jediný slovenský startup. Rozhovor s nimi prinesieme už čoskoro.

Medzi 5-6 večer začali prichádzať aj pražské startupy, medzi ktorými nechýbali ani dva slovenské, Staffino a Orderlord. Takže do začiatku zostávala ešte zhruba hodinka, ktorá poslúžila ako skvelý networking na začiatok.

 

Celý večer sa niesol v priateľskej atmosfére, kde z každého, kto má prsty v nejakom startupe, bolo cítiť nadšenie pre to čo robí. Wayra Demo Day sa koná raz ročne, takže išlo o dosť lákavé podujatie, na ktorom sa okrem prezentujúcich zúčastnili aj dvaja zaujímavý speakri, investori, ale v konečnom dôsledku, do Wayri mohol prísť úplne každý.

 

Zhruba o 19:30 začal konečne hlavný program, na ktorom sa postupne odprezentovali jednotlivé startupy. Avšak ešte pred tým bolo na programe privítanie od samotných Head of Wayra Mníchov, ktorým je Garan Goodman a Head of Wayra Praha, ktorou je Jarmila Plachá. Po ich privítaní prišiel rad na speakrov.

 

 

 

Ako prvý sa predstavil Josef Brunner, ktorý je investorom a zakladateľom spoločnosti JouleX, ktorej sa podarilo v roku 2013 získať investíciu vo výške 107 miliónov americký ch dolárov od spoločnosti Cisco. Joule X je popredným inovátorom v oblasti udržateľného hospodárenia s energiou pre podniky. Josef je vášnivým zástancom a podporovateľom Wayri a mnohých prípadoch sa podieľa aj na výbere samotných startupov, ktoré sa následne zapoja do programu Wayri.

 

 

 

Po ňom prišiel na radu Jack Lang z Raspbery Pi. Tento staručký pán je duchom veľký podnikateľ, angel investor a spoluzakladateľ Raspberry Pi Foundation. Jedná sa o ultra low cost počítače navrhnuté tak, aby pomohli deťom pri výučbe programovania. Od októbra 2014 bolo predaných už 3,8 milióna týchto základných dosiek. Raspberry Pi umožňuje ľudom všetkých vekových kategórií, aby preskúmali oblasti výpočtovej techniky a naučili sa programovať v jazykoch, ako je Scratch a Python. Jack je takisto veľkým fanúšikom Wayri a verí, že sa v nej zrodí množstvo úspešných projektov.

 

 

 

Okolo 8 večer sa dostali na radu konečne aj prezentujúce startupy. Zaujímavosťou bolo, že kým mníchovské startupy mali na prezentáciu čas 90 sekúnd a nemohli použiť prezentáciu, tak ich pražský kolegovia mali na prezentáciu až 180 sekúnd, v ktorých si mohli využiť aj prezentáciu. Na pódiu sa teda vystriedalo postupne 11 startupov.

 

Predstavenie jednotlivých startupov si však nechám do druhého článku, ktorý si budete môcť prečítať už čoskoro.

 

Wayra Demo Day hodnotím rozhodne ako vynikajúci event, na ktorom môžete stretnúť množstvo zaujímavých ľudí a získať tak cenné kontakty. Preto by som určite každému nadšencovi startupov odporučil zúčastniť sa a zažiť si to na vlastnej koži.

 

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech