WHO vyzýva: Ak chceš na Vianoce večerať so svojou rodinou, musíš mať rúško

  • Tieto Vianoce budú naozaj iné
  • Slovensko sa dnes dočkalo informácií ohľadom lockdownu, už teraz teda vieme, že na Vianoce, ako ich poznáme, môžeme zabudnúť
  • S odporučením, ktoré mnohých pobúrilo, prichádza aj WHO
volodymyr-hryshchenko-NTanTZ2EGKA-unsplash
Unsplash/Volodymyr Hryshchenko
  • Tieto Vianoce budú naozaj iné
  • Slovensko sa dnes dočkalo informácií ohľadom lockdownu, už teraz teda vieme, že na Vianoce, ako ich poznáme, môžeme zabudnúť
  • S odporučením, ktoré mnohých pobúrilo, prichádza aj WHO

Jedných rozosmialo, iných pobúrilo, ďalší ho zas akceptujú a dokážu ho pochopiť. Isté však je, že toto nové odporúčanie je poriadne kontroverzné, a ľudí opäť rozdeľuje na viacero táborov. 

Čelíme tretej pandemickej vlne

Každý vedel, že tretia vlna príde, nikto však nevedel presne definovať, kedy to bude. Nanešťastie nám hrozí práve počas sviatkov, a je preto len na nás, ako sa k tomu postavíme. 

AKTUÁLNE: Na Slovensku bude zákaz vychádzania, začne v sobotu 19. decembra

Na mimoriadnu situáciu dnes zareagovala aj Svetová zdravotnícka organizácia (WHO), a vydala niekoľko odporúčaní, ktoré by sme počas sviatkov mali dodržiavať. Už teraz je isté, že začiatok roka 2021 bude sprevádzaný katastrofálnymi číslami, stále to však môžeme aspoň zmierniť. 

Keď už Vianoce, jedine s rúškom

Portál Daily Mail informoval o odporúčaniach, ktoré dnes WHO vydala. Tým, ktoré ľudí zaujalo najviac, je odporučenie mať nasadené rúško vždy, keď je to čo i len trochu možné (teda napríklad aj počas rodinnej večere, keď práve nebudeš jesť).

zdroj: Unsplash/Mohamed Serag

Je to však len pre dobro nás všetkých, ako uvádza aj WHO: „Vnútorné spoločenské podujatia, aj tie najmenšie, môžu byť teraz obzvlášť riskantné, nakoľko sa na nich stretnú všetky skupiny ľudí – mladší aj starší z rôznych domácností.“

Prijaté boli aj ďalšie odporúčania

Tým najzásadnejším, samozrejme, stále ostáva, aby si naozaj zvážil návštevu tých členov rodiny, ktorí patria medzi najrizikovejšie skupiny. 

Ak sa ale rozhodneš predsa tak spraviť, podľa odporúčaní WHO by si sa mal snažiť o udržiavanie bezpečnostnej vzdialenosti a samozrejme – nezabúdať na rúško. 

Ideálne sú stretnutia vonku, vzhľadom na naše podnebie to však, samozrejme, možné nebude. WHO preto odporúča aspoň časté vetranie v miestnostiach, kde sa zdržiavate.

Sulík o blížiacom sa lockdowne: Cestovanie medzi okresmi by malo byť v poriadku

Bezpečnosť na prvom mieste

Ako informuje aj BBC, WHO si samozrejme uvedomuje, že nás čakajú Vianoce, aké sme ešte nezažili. Vo svojom vyhlásení zdôrazňuje, že pre každého z nás je neprirodzené nosiť pri svojich najbližších rúško a dodržiavať bezpečnostnú vzdialenosť, no treba mať na pamäti, že tieto odporúčania boli vydané len preto, aby ochránili naše zdravie a životy našich najbližších. 

Zdroje: dailymail.com, bbc.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech