Za smiešnu sumu máš byt na Donovaloch či celý dom. Štát vyhlásil dražby, ceny začínajú na pár tisíckach eur

  • V ponuke sú byty, domy, no aj pozemky
  • Vyvolávacie ceny jednotlivých nehnuteľností možno označiť za smiešne
slovenské sídlisko
Ilustračný obrázok, TASR/S. Písecký
  • V ponuke sú byty, domy, no aj pozemky
  • Vyvolávacie ceny jednotlivých nehnuteľností možno označiť za smiešne

Finančná správa na sociálnej sieti informovala o niekoľkých dražobných vyhláškach, ktoré zverejnili slovenské daňové úrady. Ide o veľmi atraktívne ponuky, vďaka ktorým sa Slováci môžu dostať k pozemkom a iným nehnuteľnostiam za úplne smiešne ceny. 

Do dražby sa dostal napríklad rodinný dom v Komárne, ktorého vyvolávacia cena je 11 250 eur. Podľa fotografií je zrejmé, že ide o starší a neprerobený dom, no prerábka pri tejto cene určite finančne náročná nebude. Ďalšou nehnuteľnosťou v ponuke je byt v Podbrezovej, ktorého vyvolávacia cena je 14 500 eur. Zaujímavým je aj rodinný dom v Liptovskej Lužnej. Jeho vyvolávacia cena je 11 070 eur.

Azda najzaujímavejšou nehnuteľnosťou v ponuke je byt na Donovaloch. Byt sa nachádza v komplexe Panoráma a jeho vyvolávacia cena je necelých 34-tisíc eur. Hoci ide o najvyššiu vyvolávaciu cenu, pri pohľade na byt je skutočne minimálna. 

Luxus za pár tisíc

V prípade, že ťa dražby nelákajú, no lacné bývanie áno, v minulosti sme písali aj o iných možnostiach. Dočítaš sa o nich na ďalšej stránke. 

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroj: Finančná správa

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá