Za vakcínu nové auto. Moskva ponúka svojim obyvateľom netradičnú motiváciu na očkovanie

  • V Moskve sa rozhodli bojovať s mierou zaočkovanosti po svojom
  • Zaočkovaní budú mať možnosť vyhrať auto
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, tasr/AP Photo/Andreea Alexandru, tasr/AP Photo/Pavel Golovkin
  • V Moskve sa rozhodli bojovať s mierou zaočkovanosti po svojom
  • Zaočkovaní budú mať možnosť vyhrať auto

Niekde sa o možnosť zaočkovať sa bijú, inde oň nie je záujem a dominujú neustále pochybnosti. Starosta Moskvy sa spomínaný problém rozhodol riešiť po svojom. Sergej Sobjanin totiž v nedeľu oznámil, že obyvatelia ruského hlavného mesta, ktorí sa dajú zaočkovať prvou dávkou vakcíny proti koronavírusu, budú zaradení do súťaže o auto.

Každý týždeň 5 výhercov

Moskva tak chce urýchliť očkovaciu kampaň, ktorá stagnuje aj napriek tomu, že počet nakazených stále pribúda, uvádza The Times.

Občania, ktorí od 14. júna do 11. júla 2021 dostanú prvú dávku vakcíny proti COVID-19, sa stanú účastníkmi automobilovej lotérie,” mal uviesť Sobjanin.

Rusko zažíva ťažký boj s koronavírusom, aký sme na Slovensku mali začiatkom roka. Najviac trpí Moskva

Každý týždeň sa obyvatelia dočkajú vylosovania päť výhercov automobilov v hodnote približne milióna rubľov (11.500 eur). Ako však starosta Sobjanin vysvetlil, hodnotu auta nemožno porovnávať so zdravím, ktoré vďaka vakcíne nebude tak ohrozeným voči koronavírusu.

Moskva

zdroj: tasr/AP Photo/Pavel Golovkin
tasr/AP Photo/Pavel Golovkin

Týždeň pracovného pokoja

Starosta však obyvateľov motivuje aj vlastným rozhodnutím. On sám je totiž zaočkovaný ruskou vakcínou Sputnik V. Starosta Moskvy tiež ďalej oznámil, že od 15. do 19. júna zavádza vzhľadom na zhoršujúcu sa pandemickú situáciu týždeň pracovného pokoja.

Vzťahovať sa bude na všetkých zamestnancov okrem tých, ktorí sú súčasťou kritickej infraštruktúry. Propagácia očkovania bude v tejto krajine pravdepodobne viac než nutnou. Doposiaľ je totiž zaočkovaných len 12 percent tamojšej populácie.

Prieskumy verejnej mienky naznačujú, že väčšina Rusov sa proti ochoreniu COVID-19 zaočkovať dať nechce, píše ereport.

Očkovanie
zdroj: tasr/AP Photo/Andreea Alexandru
Zdroje: the times, ereport

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK