Zákaz vychádzania potrvá do 14. novembra, výnimky platia ďalej

  • Zákaz sa nevzťahuje na osoby, ktoré majú potvrdenie o negatívnom teste
  • Pôvodne mal zákaz vychádzania trvať len do 8. novembra
AktualneSIU
  • Zákaz sa nevzťahuje na osoby, ktoré majú potvrdenie o negatívnom teste
  • Pôvodne mal zákaz vychádzania trvať len do 8. novembra

Zákaz vychádzania vláda schválila do 14. novembra, informuje TASR. Naďalej nebude platiť od 1:00 do 5:00 v noci. Zákaz sa nevzťahuje na osoby, ktoré majú potvrdenie o negatívnom teste buď z plošného, alebo PCR testovania.

V okresoch, kde sa uskutoční cez víkend (7. – 8. 11.) druhé kolo testovania, bude potrebný aktuálny test. V ostatných stačí ten doterajší z testovania 29. októbra až 1. novembra. 

Zákaz vychádzania mal pôvodne trvať len do 8. novembra. Občania s negatívnym výsledkom celoplošného testovania na ochorenie COVID-19, ktorí nosia certifikát pri sebe a v prípade vyzvania zo strany oprávnenej osoby sa ním preukážu, sa môžu voľne pohybovať. 

Veľký prehľad opatrení: Preukázať negatívnym testom sa budeš musieť len v týchto prípadoch

V prípade pozitívneho výsledku pre nich platí povinnosť domácej karantény. Ak ju nemôže stráviť v domácnosti, sú k dispozícii hotelové zariadenia (www.somzodpovedny.sk), ktoré po testovaní poskytnú ubytovanie na komerčnej báze v dostupnej cene.

Zákaz vychádzania počas budúceho týždňa sa bude vzťahovať na ľudí, ktorí nebudú mať pri sebe negatívny test. Aj v tomto prípade však platia výnimky. Ak nebudeš mať v rukách negatívny test, stále môžeš ísť napríklad ku lekárovi, do najbližšieho obchodu či lekárne. Taktiež môžeš sprevádzať dieťa do školy alebo materskej školy, či venčiť psa a to v okruhu sto metrov od domu. Do práce však nebudeš môcť ísť.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech