Zákaz vychádzania platí aj 25. a 26. januára. Vláda zalepila dieru v opatreniach

  • Pôvodný zákaz vychádzania sa končil 24. januára a nový sa začínal 27. januára
  • Vzniklo tak dvojdňové okno, ktoré však teraz vláda zatvorila
aupark korona nákupné centrá lockdown
Startitup/LuciaJesenská
  • Pôvodný zákaz vychádzania sa končil 24. januára a nový sa začínal 27. januára
  • Vzniklo tak dvojdňové okno, ktoré však teraz vláda zatvorila

Zákaz vychádzania bude platiť aj v pondelok 25. a utorok 26. januára. Potrvá do nedele 7. februára. Rozhodla o tom vláda na svojom dnešnom rokovaní.

Kabinet na svojom rokovaní 31. decembra 2020 rozhodol, že od 1. januára 2021 od 5:00 bude platiť zákaz vychádzania, ktorý potrvá do nedele 24. januára. Cez víkend prijal kabinet uznesenie, na základe ktorého mal platiť zákaz vychádzania od stredy 27. januára do nedele 7. februára.

V zákaze vychádzania je dvojdňová diera, počas ktorej žiadny zákaz neplatí

Už od pondelka 18. januára prebieha na Slovensku celoštátny skríning na koronavírus. Občania sa môžu bezplatne otestovať antigénovým testom. Skríning potrvá do 26. januára.

Koncom budúceho týždňa príde na Slovensko ďalších 2,8 milióna antigénových testov. Po stredajšom rokovaní vlády to uviedol minister hospodárstva Richard Sulík. Rezort hospodárstva už pritom zabezpečil dodanie dvoch zásielok, z ktorých každá obsahovala 2,6 milióna testov. Tie sú už podľa Sulíka v „obehu“. Ďalšou dodávkou sa úloha Ministerstva hospodárstva SR v procese obstarávania testov končí, keďže uznesie vlády hovorilo o nákupe 8 miliónov testov.

VEĽKÝ PREHĽAD OPATRENÍ: Slováci budú rozdelení podľa modrého papiera, o týždeň začína prísny zákaz vychádzania

27. januára potom začne platiť prísnejší lockdown. Bez certifikátu o negatívnom teste, alebo potvrdenia o prekonaní COVID-19 nemôžeš ísť ani do prírody, práce, či iného obchodu ako potravín či drogérie.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech