Zápasníci MMA a ring girls sa pustili do názorov Khabiba Nurmagomedova. Už je z neho aj meme

  • Kauzu o názoroch Khabiba Nurmamedova médiá sledujú už vyše týždňa
  • Nedávno na tlačovej konferencii svojej organizácie povedal, že ring girls sú najzbytočnejšími ľuďmi v bojových umeniach
  • Potom sa však do neho pustili Conor McGregor, Kevin Lee, ale aj samotné UFC girls - Brittney Palmer a Sara Beverly Jones
Brittney Palmer nechápe výrokom Khabiba Nurmagomedova
Brittney Palmer nechápe názorom Khabiba Nurmagomedova, Facebook/RKO Beautiful Ladies, TASR/AP
  • Kauzu o názoroch Khabiba Nurmamedova médiá sledujú už vyše týždňa
  • Nedávno na tlačovej konferencii svojej organizácie povedal, že ring girls sú najzbytočnejšími ľuďmi v bojových umeniach
  • Potom sa však do neho pustili Conor McGregor, Kevin Lee, ale aj samotné UFC girls - Brittney Palmer a Sara Beverly Jones

Kauzu o Khabibovi Nurmagomedovi a jeho názore o ringových dievčatách riešili viaceré médiá už pred týždňom. Aj my sme zverejnili článok, ktorý tento príbeh popisoval. 

V MMA a boxe existuje tradícia, ktorej sa zúčastňujú aj dievčatá. Ich úlohou je pred súbojom informovať divákov o tom, ktoré kolo nasleduje. Nad hlavou držia tabuľku, na ktorej je napísané číslo danej časti boja. Prechádzajú sa tak po celej hale a pritom sa doširoka usmievajú.

Everyone knows Arianny, but if you want to meet our newest Octagon girls — you'll have to watch today's weigh-in at 1 pm ET/10 PT: http://on.ufc.com/SVKLIn

Posted by The Ultimate Fighter on Friday, January 18, 2013

UFC šampión označil tieto dievčatá za najviac zbytočných ľudí v športe. Nechápe, čo je ich podstatou, keď čísla nasledujúcich kôl môže ukázať aj displej. Preňho je to história, z ktorej sme si mali vziať ponaučenie a neopakovať ju. 

Sorry, not sorry!

Do kauzy Nurmagomedova a jeho výrokov sa po zverejnení tlačovej konferencie jeho vlastnej organizácie pustili aj viacerí zápasníci, či dokonca samotné ring girls. 

Ako prvý na Nurmagomedov názor reagoval Conor McGregor. Na svoj Twitter zverejnil obrázok zo Simpsonovcov, ktorý predstavoval plačúceho šampióna v ringu. Okolo neho tancujú dievčatá v spodnej bielizni. 

Tweet si všimla práve Brittney Palmer, ktorá bola na obrázku priamo označená. Prezdieľala ho aj na svoj profil a pridala k tomu popis: „Hahah, sorry, nie je mi to ľúto!“ To malo v podstate znamenať, že zo zdvorilosti jej to je ľúto, ale na druhej strane sa za to neospravedlňuje. Takýmto spôsobom sa Khabibovi bývalí kolegovia zabávajú na jeho účet.

Brittney Palmer je jednou z najobľúbenejších ringových dievčat UFC. Dá sa povedať, že jej popularita je porovnateľná so zápasníkom Conorom McGregorom. Na Instagrame má viac ako 1,2 milióna sledovateľov a na Twitteri ju podporuje približne 395-tisíc fanúšikov.

Do Khabiba sa pustila aj ďalšia hviezda UFC. Bol ňou zápasník menom Kevin Lee, ktorý mu odkázal, aby si pre svoje osobné súboje vybral niekoho svojej vlastnej veľkosti. Uviedol to Daily Star

Na komentáre od bývalého UFC šampióna reagovala aj Sara Beverly Jones, ktorá je ďalšou z MMA girls. Uviedla, že táto práca im otvára dvere do mnohých ďalších príležitostí. Ako príklad uviedla Ebanie Bridges, ktorá sa ako bývalé ringové dievča dostalo až ku zápaseniu. So súperkami sa stretáva v boxerských súbojoch. A to sa vraj nestalo prvýkrát. Viaceré dievčatá sa tak dostali ku profesionálnemu zápaseniu. 

Posted by FOX Sports Australia on Tuesday, September 1, 2020

Okrem toho Sara Beverly Jones povedala aj to, že Khabib mal pocit, že ringové dievčatá odvádzajú pozornosť od zápasenia. Toto tvrdenie však vyvrátila tým, že sa jej to zdá absurdné, keďže dievčatá do ringu vstupujú len počas prestávok a neodvádzajú pozornosť od prebiehajúcich bojov. 

Sara pre Daily Star podotkla aj to, že mnohé ring girls sú rady, že majú príležitosť zúčastňovať sa na veľkých súbojoch. Obľubujú svoju prácu, ktorá je aj dobre finančne ohodnotená. 

Z Khabiba je vtip na sociálnych sieťach

Do Khabiba sa pustili aj mnohé ďalšie fanúšikovské stránky MMA. Dokonca kvôli nemu vytvorili aj rôzne meme. 

「Ring girl是UFC比賽中最沒用的一群人。」.by Khabib Nurmagomedov.抱歉了大哥,這次沒辦法挺你;老實說Ring girl比一堆無聊的比賽有看頭多了,Brittney…

Posted by 綜合格鬥 – MMA中文情報站 on Friday, August 27, 2021

Verejnosť s názorom bývalého zápasníka nesúhlasí a vysmieva sa mu. Jeho názory však pramenia z náboženského presvedčenia. Je totiž oddaným moslimom. 

Rešpekt pre šampióna

Khabib nemal dôvod navážať sa do UFC girls, keďže mu vždy prejavovali rešpekt. Kvôli jeho náboženskému presvedčeniu sa boli ochotné v ringu zakrývať. Svoju uniformu pozostávajúcu len z podprsenky a nohavičiek zakryli plášťom.

Keď sa Khabib zúčastnil propagačnej akcie OFS, jedna z ringových dievčat Anna Galochkina sa prikryla, aby sa pri nej bývalý šampión v ľahkej váhe cítil pohodlne. Napriek tomu boli hostia na akcii prekvapení, keď videli dievča v ringu ako rýchlo si oblieka plášť. Na začudované pohľady reagovala tak, že rešpektuje názory a náboženstvo Khabiba a preto nechcela, aby sa cítil nepríjemne. 

zdroj: Youtube/Muslim Fighters/Reprofoto

Podľa denníka GIVEMESPORT sa Khabib dokonca pohádal s trénerom Conora McGregora kvôli náboženskému vtipu, ktorý mu povedal. 

Zdroje: Daily Star, Daily Star, GIVEMESPORT

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie