Zarobiť si dokážeš aj 6 000 eur za mesiac. Toto sú najlepšie a najhoršie platené povolania na Slovensku

  • Kto sa ocitá na prvej priečke ako najlepšie platenú pozíciu?
  • Na Slovensku najmenej zarobia ľudia z odevného priemyslu
Ilustračné foto
Ilustračné fotografia Archív Canva
  • Kto sa ocitá na prvej priečke ako najlepšie platenú pozíciu?
  • Na Slovensku najmenej zarobia ľudia z odevného priemyslu

Každý Slovák či Slovenska túžia po práci, ktorá ich bude nielen živiť, ale aj baviť. Mnohým sa však v životne nenaskytne príležitosť, aby si našli svoju „prácu snov“, a tak si v práci odsedia 8-9 hodín dúfajúc, že tento mesiac uživia svoju rodinu.

Ak sa ti však podarí uplatniť sa v brandži, ktorú miluješ a dokáže ti priniesť aj peknú finančnú čiastku, si šťastný človek. Takých povolaní je, samozrejme, na Slovensku hneď niekoľko a mnohí by si mohli myslieť, že práve tie do rebríčka najlepšie platených pozícií nepatria.

Povedať niekomu „som generálny riaditeľ” nielenže dobre znie, ale pozícia má aj vysoké postavenie v spoločnosti, v kariérnom raste a v neposlednom rade aj v samotnom finančnom svete. 

Pochopiteľne, tak ako to dobre znie, také náročné je udržať si riaditeľskú stoličku a na takomto poste prosperovať. Ak sa ti to nepodarí, status generálneho riaditeľa a celý badžet si nebudeš užívať príliš dlho.

Rovnako „plne” finančne ohodnotených je viacero pozícií, ktorých mesačná mzda presiahne 4-tisíc eur. 

Žiaľ, na „platovej lavici” a v momentálnej inflačnej špirále najviac trpia ľudia, ktorých mesačná mzda dosiahne ledva 700 €. 

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: MPSVR SR, Platy, MPSVR SR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá