Zdroje blízke Pentagonu varujú, že USA by vojnu s Čínou prehrali na plnej čiare

  • Najnovšie správy ukázali, že Spojené štáty americké by vojnu s Čínou v Pacifiku prehrali
  • Americké obranné zdroje taktiež informovali o tom, že USA nie je schopné brániť Taiwan pred inváziou
  • Ohrozená je aj vojenská základňa v Guame
  • Najnovšie správy ukázali, že Spojené štáty americké by vojnu s Čínou v Pacifiku prehrali
  • Americké obranné zdroje taktiež informovali o tom, že USA nie je schopné brániť Taiwan pred inváziou
  • Ohrozená je aj vojenská základňa v Guame

Americké obranné zdroje varujú pred tým, že v prípadnej vojne medzi USA a Čínou by Spojené štáty americké v Pacifiku prehrali a pre krajinu by to znamenalo masívne kapitálové straty.

Taktiež varovali pred tým, že USA nie sú v súčasnosti schopné brániť Taiwan pred inváziou a ohrozená je pravdepodobne aj vojenská základňa v Guame. Informoval o tom portál The Times

Tieto správy sa objavia aj v oficiálnej správe Pentagonu o vojenskej sile Číny. Tá má prísť v lete tohto roka. 

Hrozbu spozorovali na základe simulácie

Americké obranné zdroje taktiež ďalej uviedli, že simulácia na základe ktorej prišli s týmito výsledkami, ukázala že Čína bude v roku 2030 disponovať novými útočnými ponorkami, lietadlovými loďami či torpédoborcami. 

Výsledok simulácie bol jasný, USA by na plnej čiare s Čínou v Pacifiku prehrala. 

Súčasná hrozba je však ešte bezprostrednejšia, ako v roku 2030. Podľa informácií každá americká vojenská základňa, ktorá sa nachádza Indicko – Pacifickom regióne je ohrozená. Američania sú znepokojení najmä pri ostrove Guam, ktorý je domovom troch amerických základní. 

USA by vojnu s Čínou prehralo na plnej čiare
zdroj: Ilustračný obrázok / unsplash.com

Medzi krajinami panuje napätie

Tieto varovania prišli v dobe, keď medzi oboma krajinami panuje pomerne veľké napätie. Môžu za to najmä vyjadrenia prezidenta Spojených štátov amerických, Donalda Trumpa. 

Ten obvinil Čínu z manipulácie ohľadom najnovšieho koronavírusu a dlhodobo si myslí, že zmutovaný vírus pochádza z Čínskeho laboratória. Túto svoju hypotézu aj aktívne prešetruje

Taiwan sa ocitol v strede politických hier 

Ohrozeným územím je aj Taiwan, ktorý sa ocitol v strede politických hier medzi dvoma super veľmocami. Potvrdil to aj Bonnie Gasler, ktorý pracuje ako konzultant americkej vlády pre územie východnej Ázie. 

Podľa neho je Taiwan veľmi dôležitým územím pre obe krajiny a vyslovil taktiež obavy, že napätie ohľadom tohto územia by mohlo viesť až k jadrovej vojne. 

Komunistická strana Číny totiž tvrdí, že Taiwan je stále jej územím patriacim Číne, no aj napriek tomu tam nemá suverénnu kontrolu. Čínsky prezident Xi Jinping sa však vyjadril, že do roku 2050 chce Taiwan naspäť. 

Donald Trump mal ambiciózne vojenské plány 

V minulosti mal pritom Donald Trump ambiciózne vojenské plány, keď jeho snom bolo vytvoriť vesmírne ozbrojené sily, ktoré by sa mali s tými vzdušnými dopĺňať. 

Ministerstvo obrany a Pentagon začal na tomto projekte dokonca aj pracovať. Teraz sa však zdá, že Amerika môže mať oveľa väčší problém s Čínou, ako s hrozbou z vesmíru. 

Zdroje: Daily Mail, MSN

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech