„Že som teplý, som vedel od dvanástich,“ priznal Trick Richard. S paralyzérom sa cíti bezpečnejšie

  • Trick sa stretol s bývalým spolužiakom, ktorý ho šikanoval, ten mu po čase povedal, že ho to mrzí
  • V politike by nemali byť ľudia s obmedzenými názormi
Trick Richard
Trick Richard, Instagram/Trick Richard/reprofoto
  • Trick sa stretol s bývalým spolužiakom, ktorý ho šikanoval, ten mu po čase povedal, že ho to mrzí
  • V politike by nemali byť ľudia s obmedzenými názormi

Trick Richard je mladý a talentovaný umelec, ktorého za jeho orientáciu už na základnej škole šikanovali. Trick vyštudoval hudobno-dramatické konzervatórium a momentálne študuje herectvo na Akadémii umení v Banskej Bystrici, kde môže rozvíjať svoje umelecké nadanie a vyformovať sa tak do sebavedomého človeka.

Bojuje za práva LGBTI+ komunity, zúčastňuje sa na pride pochodoch. „Ak oni majú svoj svet a vy svoj, tak ja patrím do toho ich sveta,“ povedal Trick Richard svojej mame pri priznaní sa k svojej orientácii.

Ako reagovali na tvoju orientáciu rodičia a priatelia?

To, že som teplý, som vedel asi od dvanástich rokov. V trinástich rokoch som si to priznal a uvedomil už definitívne. Vtedy, keď som prechádzal zo základnej školy na strednú, čiže, keď som mal pätnásť, som si povedal, že to nechcem neustále schovávať, že chcem začať strednú školu s čistým štítom, a preto všetci ľudia na strednej škole hneď vedeli, že áno, som inak orientovaný.

A čo sa týka rodičov, na to som išiel pomalšie. Začal som najprv tým, že chcem chodiť na LGBTIQ+ PRIDE, lebo týchto ľudí podporujem, moja rodina toto rozhodnutie akceptovala, ale stále ešte úplne nechápala ten skutočný dôvod, prečo tam chcem chodiť. Avšak raz sa ma mama opýtala, že prečo chcem ísť na ten Pride. Povedala, že oni majú svoj svet a my máme svoj svet. A toto jej vyjadrenie ma veľmi nahnevalo. Vtedy som doslova vybuchol s tým, že dobre teda, ak oni majú svoj svet a vy svoj, tak ja patrím do toho ich sveta.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroj: Instagram/Trick Richard

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá