Ženy sa bičujú za drobné nedostatky, ony ich učia zamilovať sa do seba. Instagram ukazuje falošnú dokonalosť (ROZHOVOR)

Iná Kosť
IG/Iná Kosť

Tereza a Kristína sú vysokoškoláčky, ktoré sa rozhodli vytvoriť podcast venovaný sebaláske. Ako všetky ženy, aj Terka s Kristínkou túžia po nemiznúcom sebavedomí a sebaláske. To, ako sa k týmto veciam dostávajú bližšie, rozoberajú v podcaste InáKosť.

Podcastov o sebaláske veľa nie je. Čo bolo impulzom pre vytvorenie tohto projektu?

Tereza: Popri štúdiu na VŠ máme veľa iných záujmov, aktivít, ktorým venujeme svoj čas. U mňa je jednou z nich práve štúdium v Nexteria Leadership Academy, kde v poslednom ročníku študenti rozbiehajú svoj vlastný projekt so zámerom pomôcť, pozitívne obohatiť svoje okolie. Už od detstva som mala vášeň pre herectvo, kultúru, spev a tomu podobné veci. Študovala som na umeleckej škole literárno-dramatický odbor, počas ktorého sa mi podarilo stáť na doskách trnavského divadla, moderovala som zopár kultúrnych podujatí či organizovala rôzne diskusie, a dokonca som rok vyučovala deti herectvo. To všetko ma jednoznačne ovplyvnilo pri výbere môjho záverečného projektu, ktorým sa nakoniec stal Podcast InáKosť!

Vedela si hneď o čom podcast bude?

Tereza: Na začiatku som nemala tušenie o čom by mal byť. S Kristínkou sme sa, ako každý mesiac, stretli na Pho Bo v našej obľúbenej vietnamskej reštike. A práve tam, pri dobrom jedle a pití, vznikla kľúčová myšlienka môjho, dnes už nášho projektu. Dlho som sa trápila pre môj výzor, neustále som strácala a nachádza sebavedomie a svoju hodnotu. V tom čase som bola na konci asi najťažšieho obdobia aké som kedy mala.

Bola som v jednom kuse v depresiách, cítila úzkosť a bála sa chodiť von s kamarátmi. Teraz, keď sa nato pozriem spätne, nechápem prečo som si tak ubližovala. Kristínka to chytila za správny koniec a našim rozhovorom ma inšpirovala k tomu, aby bol môj záverečný projekt o sebaláske, ženskosti a podpore, pretože chcem, aby sa čo najmenej žien cítilo tak ako ja v tom období. Aby vedeli, že NIKDY V TOM NIE SÚ SAMÉ a tieto pocity máme všetky! A tak vznikla InáKosť!

Podľa čoho si vyberáte témy, ktorým sa budete venovať? Sú témy, ktorým sa venovať nechcete?

Tereza: Kým sme InúKosť „priviedli na svet“, chceli sme vedieť, či aj iné ženy budú našim nápadom rovnako očarené ako my samy. Nechceli sme tvoriť niečo čo tu bude navyše či duplicitne. Vytvorili sme preto najprv dotazník o sebaláske a témach s ňou súvisiacich a rozposlali ho medzi naše najbližšie kamošky. Neskôr sa z neho stal taký mini „virál“, že ho vyplnilo cca 650 žien, za čo sme nesmierne vďačné. No a práve pri výbere tém sa ním „riadime“, nechávame sa inšpirovať.

Výber tém je však ovplyvnený aj našim aktuálnym prežívaním či anketami na Instagrame, kde komunikujeme s našimi sledovateľkami/poslucháčkami. A keďže InáKosť je predovšetkým založená na autenticite dávame priestor každému príbehu, ktorý nám príde. Nemáme pomenované témy, ktorým by sme sa vyslovene nechceli venovať, avšak vieme, že nechceme tvoriť niečo čo, už tu je.

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa InáKosť (@_inakost)

Myslíte si, že sa médiá tejto téme venujú dostatočne?

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech