Žiaci z niekoľkých okresov dostanú na Mikuláša darček. Od pondelka prejdú na online výučbu

  • Školy v okresoch Ilava, Považská Bystrica, Púchov, Kysucké Nové Mesto, Svidník a ďalšie sa zatvárajú
  • Od pondelka sa tiež zatvárajú školy v okresoch Žiar nad Hronom, Banská Štiavnica a Žarnovica
  • Dôvodom je koronavírus
pjimage - 2021-12-03T133105.107
Unsplash/Thomas Park Unsplash/Chris Montgomery
  • Školy v okresoch Ilava, Považská Bystrica, Púchov, Kysucké Nové Mesto, Svidník a ďalšie sa zatvárajú
  • Od pondelka sa tiež zatvárajú školy v okresoch Žiar nad Hronom, Banská Štiavnica a Žarnovica
  • Dôvodom je koronavírus

K plošnému zatváraniu škôl sa pridávajú aj školy v okresoch Považská Bystrica, Púchov a Ilava. Informoval o tom Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Považskej Bystrici s tým, že toto opatrenie sa týka 2. stupňa základných škôl, gymnázií, stredných odborných škôl a odborných učilíšť. 

Nariadenie je v platnosti od 6. decembra. 2021. Od tohto dátumu sa do školských lavíc nevrátia ani žiaci z okresu Kysucké Nové Mesto. Informuje o tom portál My Kysuce. Ako uvádza agentúra TASR, svoje brány zatvoria aj školy v okrese Svidník.

Regionálne úrady verejného zdravotníctva (RÚVZ) do dnešného dňa uzavreli stredné školy a druhý stupeň základných škôl v okresoch Trnava, Piešťany, Banská Bystrica, Brezno, Rimavská Sobota, Skalica, Tvrdošín, Námestovo, Dolný Kubín, Lučenec, Vranov nad Topľou a Rožňava. Od štvrtka 2. decembra budú uzatvorené stredné školy a druhý stupeň základných škôl aj v okrese Galanta.

Hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva SR Daša Račková v tlačovej správe 26. novembra informovala, že hlavný hygienik SR Ján Mikas vyzval všetkých 36 RÚVZ, aby v prípade alarmujúcej situácie v regióne uzatvárali školy. RÚVZ majú pri plošnom zatváraní škôl vo svojich územných obvodoch jeho plnú podporu.

Činil sa aj Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Žiari nad Hronom, od pondelka 6. decembra zatvára školy v okresoch Žiar nad Hronom, Banská Štiavnica a Žarnovica.

Obmedzenie prezenčného vzdelávania sa podľa vyhlášky úradu zverejnenej vo vestníku vlády SR vzťahuje na druhý stupeň základných škôl, gymnáziá a stredné odborné školy, pričom platí do odvolania. V Banskobystrickom kraji už hygienici obmedzili výučbu v siedmich z 13 okresov. 

Zdroje: My Kysuce, TASR, SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie