Získaj prácu snov, firmy ti zaplatia za hodinu spánku slušné peniaze, „pracovať“ môžeš aj z domu

  • Možnosť finančne si prilepšiť spánkom sa tak často nevidí
  • Niektoré firmy takéto príležitosti ponúkajú pravidelne
Na snímke je spiaca žena a sto eur.
Ilustračný obrázok, Unsplash/mars, Markus Spiske
  • Možnosť finančne si prilepšiť spánkom sa tak často nevidí
  • Niektoré firmy takéto príležitosti ponúkajú pravidelne

Priemerný človek strávi spánkom 36 % života. Zdravý spánok má mnoho pozitívnych účinkov. Je dôležitý, aby mozog mohol spracúvať informácie a ukladať ich do pamäte, čo umožňuje lepšie rozhodovanie a rýchlejšie učenie. Len počas spánku sa vytvárajú molekuly, ktoré slúžia na regeneráciu rozličných častí nášho tela vrátane svalového, imunitného a nervového systému.

Problémy so spánkom zvyšujú impulzívnosť, ktorú spôsobuje zvýšená hladina stresových hormónov v tele. Napriek tomu mnoho ľudí dôležitosť dobrého spánku podceňuje. Veľa ľudí tiež nevie o tom, že spánkom si môžu aj pekne privyrobiť.

Úspešní podnikatelia a startupisti, na ktorých môžu byť Slováci hrdí

Wakefit

Dostaneš zaplatené 1 260 eur len za to, aby si 9 hodín spal v pohodlí svojho domova. Možno to znie príliš dobre, aby to bola pravda, no takúto ponuku avizuje firma Wakefit.

Spoločnosť zaoberajúca sa spánkovou problematikou uviedla program stáží s s názvom „Wakefit Sleep Internship“. Prostredníctvom tohto projektu budú vybraní kandidáti požiadaní, aby denne spali 9 hodín, a to po dobu 100 dní.

„Myslíte si, že sa môžete vyhnúť tomu, aby ste každú noc hltali svoje obľúbené programy a namiesto toho len 9 hodín spali? Potom by ste mohli byť ideálnym kandidátom, ktorého hľadáme,“ píše Wakefit na svojej webovej stránke a vyzýva na prihlásenie sa do programu.

Popis práce je vraj „len spať“. Ideálni kandidáti by mali byť schopní zaspať do 10 – 20 minút a mali by mať vrodenú schopnosť zaspať pri akejkoľvek príležitosti.

Sleep Junkie

Známa je aj spoločnosť Sleep Junkie, ktorá zvykne hľadať ľudí s poruchami spánku. Na tých následne testuje svoje najnovšie pomôcky na spanie, ktoré má značka v portfóliu.

Spoločnosť si dala za cieľ vytvoriť dokonalého sprievodcu spánkom pre ľudí, ktorí zle spia. A práve takýto experiment im s tým má pomôcť. Vybranému kandidátovi zaplatia v prepočte 2 060 eur za obdobie ôsmich týždňov. V hľadáčiku je nespavý typ človeka, ktorý môže pracovať/spať z domu.

Uchádzač musí mať minimálne 21 rokov a vlastniť smartfón, ktorý je kompatibilný s aplikáciami na sledovanie spánku. Na splnenie úlohy bude človek na pozícii „profesionálny spáč“ testovať a kontrolovať osem rôznych pomôcok a zariadení na spanie v priebehu dvoch mesiacov.

Každý produkt posúdi na základe týždňového testovania. Produkty budú zahŕňať aplikácie, vankúše, masky na oči a posteľnú bielizeň. Každý test bude trvať približne jednu hodinu a bude zavŕšený vyplnením online formulára. Ten bude zahŕňať otázky týkajúce sa kvality spánku, ktoré zostavil tím expertov. Vybraný kandidát dostane spomínanú finančnú odmenu, čo zodpovedá 257 eurám za hodinu, a bude si môcť ponechať všetky pomôcky na spanie.

V ďalšom programe firmy chcel jej tím zistiť, ako spánok vonku vplýva na ľudí. Pre túto štúdiu sa rozhodli nájsť štvorčlennú rodinu. Tá strávi trojdňový pobyt v kempe a výskumníkom poskytne spätnú väzbu o tom, ako nocovanie vonku ovplyvnilo ich spánok.

„Vybraná rodina bude najatá, aby strávila tri noci v kempingu s plateným plnením podľa vlastného výberu a na konci štúdie dostane 1 500 dolárov. Cieľom našej štúdie je zistiť, ako môže spanie vonku ovplyvniť rôznych ľudí fyzicky aj psychicky, ako aj kvalitu spánku, ktorú sú ľudia schopní dosiahnuť počas spánku vonku.“

Ako si na tom so spánkom?

„Ak sa stanete našimi stálymi testovačmi spánku vonku, bude sa od vás očakávať, že zaznamenáte svoje zážitky, pričom sa zameriate na to, ako vonkajšie faktory, ako je teplota, zvuky divočiny a úroveň vlhkosti, ovplyvňujú vašu spánkovú aktivitu,“ dodáva firma.

NASA

NASA a Európska vesmírna agentúra (DLR) sú známe tým, že ponúkajú 19 000 dolárov 24 účastníkom – 12 mužom a 12 ženám – aby zostali v posteli aspoň dva mesiace. Cieľom štúdie je „skúmať, ako sa telo mení v stave beztiaže“, uvádza sa vo vyhlásení DLR .

NUN
zdroj: NASA

Vesmírni vedci dúfajú, že tak vytvoria metódy, ktoré dokážu pôsobiť proti vplyvu stavu beztiaže. To by ušetrilo astronautov od toho, aby museli tráviť veľa času na vesmírnej stanici cvičením.

Aetna

Vytvorenie kultúry, ktorá povzbudzuje pracovníkov, aby viac spali, môže byť prínosom pre kohokoľvek podnikanie, povedal predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Aetna Mark Bertolini

Tvrdí, že má čísla na podporu svojho tvrdenia, že lepší spánok môže viesť aj k väčším ziskom. Úspešný podnikateľ dokonca odštartoval program na povzbudenie svojich zamestnancov, aby viac spali.

„Ak dokážu, že spia 20 nocí sedem alebo viac hodín v rade, dáme im 25 dolárov za noc, až 500 dolárov ročne,“ povedal a vysvetlil, že Aetna používa rôzne spôsoby, ako pomôcť pracovníkom sledovať ich spánkovú aktivitu, vrátane používanie fitness trackerov Fitbit.

Each Night

Tím firmy Each Night tvrdí, že dobre vedia o rôznych výhodách, ktoré ľuďom dokáže priniesť pravidelné zdriemnutie. Zároveň to radi pravidelne testujú a na to potrebujú platených dobrovoľníkov.

Zvyknú hľadať piatich ľudí, ktorí sa stanú „revízormi spánku“ a budú dostávať zaplatené za zdriemnutie. Tím „revízorov zdriemnutia“ bude musieť byť pripravený zdriemnuť si každý deň po dobu 30 dní.

Žiadatelia musia mať možnosť počas testovacieho obdobia spať sami, aby sa zabezpečilo, že spánok nebude nikým a ničím rušený. Všetci žiadatelia tiež musia vedieť po anglicky, aby mohli kompetentným popísať ich skúsenosť a plniť všetky pokyny.

spánok
zdroj: Unsolash/cottonbro

„V priebehu 30 dní sa od našich špecializovaných driemačov bude vyžadovať, aby sa zúčastnili na rôznych experimentoch testujúcich teórie, aké je najlepšie trvanie zdriemnutia pre pocit sviežosti.“

Sledujú sa aj účinky zdriemnutia na celkovú úroveň únavy a jeho vplyv na pamäť, motiváciu a produktivitu. Od jednotlivcov sa bude vyžadovať, aby sa zúčastnili videohovoru pred a po každom experimente.

Potrebné je tiež vyplniť dotazník s podrobnosťami o ich skúsenostiach a výsledkoch. Na oplátku za svoju účasť dostane každý „Nap Reviewer“ odmenu vo výške 1 545 eur.

Zdroje: wakefit.com, sleepjunkie.com, DLR, CNBC, International Sleep Charity, Each Night

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá