Zjednoduší Youcognize život terapeutom a pacientom?

  • Aj keď je psychológia stará veda, vďaka youcognize získava moderný "šmrnc". Jung alebo Freud by sa tejto appke určite potešili.
image_1394392242.jpeg
  • Aj keď je psychológia stará veda, vďaka youcognize získava moderný "šmrnc". Jung alebo Freud by sa tejto appke určite potešili.

 

Igor Holas je vedec a snaží sa porozumieť ľudskému správaniu. Milan Steskal je spoluzakladateľ Mosaic Media. Títo dvaja ľudia sa dali dokopy, aby spravili život o kúsok jednoduchším. Aspoň teda pre terapeutov a ich pacientov. Zrodila sa myšlienka vymeniť staré papierové formuláre za to, čo je in – smartfóny. V apríli 2013 vznikol youcognize.

 

Youcognize je webová aplikácia fungujúca na smartfónch. Psychoterapeuti už nemusia využívať papierové moodcharty, do ktorých si pacienti zapisovali svoje pocity a duševné stavy. Teraz je proces digitálny. Pacient si cez aplikáciu zaznamenáva všetky dôležité informácie. Také ako napríklad „Cítite úzkosť?“ „Cítite sa deprimovaný?“ a podobne. Odpovede sú v rozmedzí od „Vôbec“ až po „Veľmi“. Tieto zaznamenané informácie si potom terapeut môže vizualizovať a ukladať do grafov, keďže sú v cloude. Na základe toho vie pripraviť najvhodnejšie sedenie a terapiu pre klienta.

 

 

S aplikáciou sa budú snažiť preniknúť najmä na americký trh. Tam sa podľa slov zakladateľa Milana Steskala nachádza približne sto miliónov ľudí s duševnou poruchou. Aj preto ide pravdepodobne o kľúčový trh pre rozbeh. Prvotné náklady si hradili sami zo svojich úspor. Neskôr, v novembri 2013, získali angel investora. V roku 2013 sa tento projekt stal finalistom StartupAwards.SK v kategórii Society.

 

Pravdepodobne bude preniknutie slovenskej firmy na americký trh pomerne tvrdým orieškom, no nepochybujeme, že youcognize to zvládne!

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech