Známa značka predstavila kampaň o lesbickej láske školáčok, okamžite sa stala virálnou

  • Za spotom, ktorý nabral na popularite na Twitteri, stojí značka belgickej kávy Douwe Egberts
ilustračný obrázok Unsplash
  • Za spotom, ktorý nabral na popularite na Twitteri, stojí značka belgickej kávy Douwe Egberts

Značka Douwe Egberts predstavila spolu s reklamnou agentúrou BBDO Belgium spot, ktorý doslova obletel svet. 

Ako uvádza server Adweek.com, spot sa stal virálnym aj vďaka Twitteru. Verziu, ktorú na sociálnu sieť publikovala používateľka s menom @sapphicticated ešte 17. januára, má viac ako 12,6 miliónov zhliadnutí. Zaujímavosťou je, že jej účet má aktuálne len niečo vyše 3400 followerov.

Hlavnými hrdinkami spotu s názvom Something to Share sú dve dievčatá, ktoré si užívajú, že nikto nie je doma a nešetria pritom dotykmi a bozkami. Prekvapí ich však príchod otca, pred ktorým sa hanbia ukázať svoj vzťah. Ten vezme celú situáciu do svojich rúk a dievčatá zavolá do kuchyne na šálku kávy a kus reči.

Stereotypy v reklame búrajú aj ďalšie značky

Douwe Egberts nie je jedinou značkou, ktorá v kampani ukazuje „inakosť“. Ešte v priebehu minulého roka prišla s kampaňou, v ktorej využíva tému vlastnej jedinečnosti, značka Everlast. Jednou z jej tvárí sa stal transrodový boxer.

Transgender tematiku sa nebála vo svojej kampani vyzdvihnúť ani značka Gillette, za čo si na sociálnych sieťach zlizla aj slová kritiky. Komunikáciou s názvom „The Best Men Can Be“ vyzývala mužov, aby sa postavili voči šikanovaniu či sexizmu.

First Shave, the story of Samson | #MyBestSelf

Whenever, wherever, however it happens – your first shave is special.

Gepostet von Gillette am Donnerstag, 23. Mai 2019

Vlnu kritiky si v Maďarsku „zaslúžila“ kampaň #loveislove značky Coca-Cola, ktorá sa nepáčila predstaviteľom maďarskej vlády. A to aj napriek tomu, že na vizuáloch muži a ženy len kolový nápoj spoločne popíjajú. Písal o nej aj portál CNN.

Zdroje: CNN, Adweek.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK