Zo spoločnej fotky Ronalda a Messiho horí internet. Najskôr najdrahšia reklama na svete má háčik

  • Táto fotografia obletela za necelé 2 dni doslova celý svet
  • Ide o zrejme najdrahšiu reklamu v histórii
  • Ľudia si však všimli, že na fotke niečo nesedí
messi ronaldo
Instagram/Louis Vuitton | TASR/AP
  • Táto fotografia obletela za necelé 2 dni doslova celý svet
  • Ide o zrejme najdrahšiu reklamu v histórii
  • Ľudia si však všimli, že na fotke niečo nesedí

Dokonalé načasovanie, dokonalá kompozícia, skvelá myšlienka a v týchto dňoch asi to najhviezdnejšie možné obsadenie. Aj tak by sa dala opísať fotografia, kvôli ktorej doslova horí internet.

Ide o reklamnú kampaň prestížnej značky Louis Vuitton, v ktorej hviezdia Cristiano Ronaldo a Lionel Messi. 

„Víťazstvo je stav mysle“

Presne takýto popis nesie fotografia, ktorú pred necelými 2 dňami zdieľali 3 instagramové účty, a to konkrétne Louis Vuitton, Lionel Messi a Cristiano Ronaldo. 

Už len myšlienka tohto portrétu je absolútne dokonalá. Oproti sebe tu sedia dvaja odvekí rivali, ktorí rozdeľujú futbalových fanúšikov na 2 tábory. Jedna skupina si myslí, že najlepším futbalistom našej generácie je Ronaldo, tá druhá je zas skalopevne presvedčená o tom, že je ním Messi.

Neustále porovnávanie týchto dvoch neuveriteľne nadaných a talentovaných futbalistov, ktoré trvá už takmer dve desaťročia, sa dokonale podarilo zachytiť slávnej fotografke Annie Leibovitz

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Louis Vuitton (@louisvuitton)

Virálna kampaň značky Louis Vuitton

Fotografia bola na Instagrame zverejnená v sobotu. Aktuálne má viac ako 5 miliónov lajkov na účte Louis Vuitton, viac ako 28 miliónov u Messiho a neuveriteľných takmer 37 miliónov lajkov u Ronalda. 

Spomínaš si na fotku legendárneho vajca, ktorá bola s počtom lajkov viac ako 55 miliónov najpopulárnejšou v histórii Instagramu? Prvenstvo jej už teda nepatrí. Toto však nie je jediná vec, ktorou táto legendárna fotka vyniká. 

Ide o najdrahšiu reklamu na svete?

To, že ide doslova o masterpiece, nemožno spochybniť – rovnako ako fakt, že značka Louis Vuitton musela za túto kampaň zaplatiť doslova astronomickú sumu. 

Médiá informujú o tom, že zatiaľ čo Ronaldo dostal za túto fotografiu 2,4 milióna dolárov, u Messiho to bolo 1,7 milióna. Zabudnúť však nesmieme ani na skvelú Annie Leibovitch, ktorá si ako jedna z najlepších svetových fotografiek účtuje na hodinu cca 70-tisíc dolárov

Značka síce oficiálnu konečnú sumu nezverejnila, avšak už len tieto čísla znamenajú, že by išlo nielen o historicky najúspešnejšiu fotografiu zverejnenú na Instagrame, ale taktiež o historicky najdrahšiu reklamu.

Ľuďom však niečo nesedí

Keď si spočítame, koľko párov očí túto fotku videlo, bolo len otázkou času, kedy niekto príde s tým, že tu niečo „nesedí“. Samozrejme netrvalo dlho, kým sa tak skutočne stalo. 

Legendy sedia pri taške, ktorá sa používa na uskladnenie trofeje futbalových majstrovstiev sveta, a hrajú šach. Všetko vyzerá byť na prvý pohľad úplne v poriadku, až na jeden detail – Ronaldo a Messi sa fotenia pravdepodobne nezúčastnili spoločne, a fotka je teda zrejme len dokonale upravenou kolážou

Dokazuje aj to zverejnené behind-the-scenes video, v ktorom sa síce ukážu Ronaldo i Messi, avšak nikdy nie spolu a na jednom zábere. 

O tom, že fotografia je len kolážou, už informovali aj viaceré médiá, ani jeden z futbalistov sa však zatiaľ nevyjadril, prečo to bolo tak.

Akokoľvek však ide o fotografiu, ktorá ostane v pamäti ľudí dlho a v prípade, že by skutočne došlo k vysnívanému finále Argentína – Portugalsko, pôjde doslova o legendárny záber.

Zdroje: Time, Lifestyle Asia, Turkey Postsen, Sports Finding, The Sun

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá