Zo zakúlisia najväčšieho biznis inkubátora: O postupe projektov rozhoduje to, ako dokážu nové poznatky a príležitosti premeniť na progres a ako im to klape v tíme

  • Impact Inkubátor, 3 mesačný bezplatný program, je najväčším podnikateľským inkubátorom na Slovensku a tento rok spúšťa svoj druhý ročník. StartitUp je partnerom programu a prináša Ti pohľad do zákulisia príprav a predstavenie expertných mentorov, ktorí čakajú na tie najlepšie projekty.
13931505_10209808155710537_110256368_o
  • Impact Inkubátor, 3 mesačný bezplatný program, je najväčším podnikateľským inkubátorom na Slovensku a tento rok spúšťa svoj druhý ročník. StartitUp je partnerom programu a prináša Ti pohľad do zákulisia príprav a predstavenie expertných mentorov, ktorí čakajú na tie najlepšie projekty.

Rob tak, aby dobre bolo – biznis, ktorý zarába aj pomáha

Do Impact Inkubátor, 3 mesačného bezplatného programu sa môžu prihlásiť klasické biznis nápady aj startupy, otvorené sú dve kategórie Social Business a Technology For Good. Tvoje riešenie by teda malo byť nejakým spôsobom prospešné nielen pre Teba, ale aj spoločnosť.  O zmysluplných startupoch a projektoch sme už písali minule, načerpaj inšpiráciu. Príkladom sú aj víťazi InnovationHacku.

O 3 mesiace bezplatnej podpory sa môžeš uchádzať, keď už máš projekt naštartovaný, aj keď si ešte len na začiatku. Otvára sa totiž idea aj advanced stage.

Čím si projekty prejdú?

Až 30 projektov sa dostane na Bootcamp, kde si prejdú opätovnou validáciou ich nápadov a riešení. Z toho 2/3 postúpia do prvého bloku zameraného najmä na získanie základných biznis zručností a vystavanie business case-u. Na konci tohto bloku odprezentujú svoje pokroky a case projekty odbornej porote.

Podľa informácií, ktoré sme získali od organizátorov bude o postupe rozhodovať najmä to, ako dokážu projekty za prvý mesiac a pol zlepšiť svoj marketing, sales, optimalizovať business case, vyriešiť práve otázky a ich celková vízia a inovatívnosť. Druhým dôležitým faktorom je samotný tím.

Práve tím je jeden z kľúčových prvkov úspechu – a udržateľnosti. Nie je to len startupovské klišé, je to naozaj tak. Môžeš mať skvelý nápad, ktorý zmení svet, no bez poriadnej partie je veľká pravdepodobnosť, že to ďaleko nedotiahneš. Poučili sme sa z prvého ročníka a tento rok budeme na tím a jeho zladenie – ako kritérium postupu dávať oveľa väčší dôraz. Veľmi dôležité je aj rozdelenie zodpovedností a práce v tíme,“ prezradila nám Baška Klimek, co-founderka Impact HUB Bratislava.

Do finále sa dostane len približne 10 tímov a posledný Messiah inkubátora sa budú venovať témam fundingu a presentation skills. Čakajú ťa reálne case-studies z crowdfundingu, rady a tipy ako osloviť investora či donora aj ako čerpať s fondov.  Dokopy zažijú projekty vyše 20 profesionálnych lektorov a mentorov.

Každý z finálových tímov dostane okrem ďalších workshopov a one to one konzultácií aj expertného mentora. Čiže v praxi to znamená, že tvoj projekt spárujú organizátori s jedným z TOP podnikateľov a predtaviteľov skvelých slovenských firiem.

Tímy v kategórii Technology For Good sa môžu tešiť na Jána CIfru z Websupportu, Luciu a Šimona Šickovovcov z Pixel Federation, Pavla Magica zo Sygicu, Kennetha Ryana z KPMG.

Pre projekty v Social Business kategórii sú mentormi Tatiana Švrčková zo Slovak Telekomu a Sergej Kára z Dobré&Dobre.

Kenneth Ryan

Managing Partner KPMG Slovensko

Ken sa narodil v Írsku, no na Slovensku žije už 15 rokov. Je členom Írskeho inštitútu autorizovaných účtovníkov. Má bohaté skúsenosti zo sveta businessu vďaka viac ako 300 M&A transakciám a vyhodnocovaniu obchodných modelov počas posledných dvadsiatich rokov. Od roku 2010 bol Ken veľmi aktívny vrámci Slovenskej startupovej scény a dodnes osobne mentoringuje startupy a ich zakladateľov s cieľom previesť jeho dlhoročné skúsenosti s rôznymi korporátnymi klientmi k mladej generácii inovatívnych podnikateľov.

impact1

Lucia Šicko

Founder PIXEL FEDERATION

Spoluzakladateľka spoločnosti PIXEL FEDERATION, matka 3 detí s vášňou pre inovácie, vzdelávanie, hry, svoje deti, tvorivé radosti, životné prostredie. Má za sebou dlhoročnú prax v oblasti IT a ľudských zdrojov, od riadenia projektov v oblasti ľudských zdrojov pre korporátne inštitúcie, cez analýzy tréningových potrieb vo verejnom sektore, riadenie IT projektov, až po rozbeh vlastnej spoločnosti .V súčastnosti manažuje edukačné programy spoločnosti PIXEL FEDERATION, mení pohľad na hry ako na nástroj pre vzdelávanie, na gamifikáciu a nové technológie ako nástroj na zvyšovanie angažovanosti na rôznych spoločenských, erejných a korporátnych témach

impact2

Tatiana Švrčková

senior špecialista spoločenskej zodpovednosti

V Telekome má v rámci oddelenia korporátnej komunikácie na starosti zodpovedné podnikanie, filantropiu a korporátny sponzoring. Telekom zastupuje v pracovných skupinách a združeniach ako BLF, ASFIN, Engage. Strategicky riadi Nadačný fond Telekom pri Nadácii Pontis. Stála pri zrode grantových programov Hľadáme ďalší zmysel pre podnikanie nepočujúcich, operačnom programe Mobilný pedagóg, vzniku Fondu pre transparentné Slovensko, Darcovských sms správ. Dlhodobo spolupracuje s rôznymi neziskovými a príspevkovými organizáciami – Dobrý anjel, Dom na polceste Veľký Slavkov, Úsmev ako dar, Horská záchranná služba, OZ Nepočujucedieta.sk a iné.

Pavol Magic

Head of LBS Platform at Sygic
Expertný mentor

Pavol pracuje ako produktový manažér pre Sygic, ktorý je globálnym lídrom v location based aplikáciách. Pomáha vytvárať nové produkty, ktoré prinášajú dlhodobý prínos pre spoločnosť. Okrem práce pre Sygic je Pavol predsedom dozornej rady v AIESEC Slovensko, mentorom projektu Lead Up a editorom Hard & Heavy pre Hudba.sk. Vo svojom voľnom čase si v spoločnosti priateľov a rodiny rád vychutnáva dobré jedlo, víno a hudbu.

impact3

Ján Cifra

CEO Websupport
Expertný mentor

Ján Cifra má rozsiahle skúsenosti z oblasti technológií a manažmentu, 2 roky pôsobil ako riaditeľ v spoločnosti Axasoft. Počas štúdia MBA na Vlerick Leuven-Gent Management School v Belgicku pracoval pre ING Belgium. Jeho poslednou zastávkou pred WebSupportom bolo Piano Media, kde pôsobil ako finančný riaditeľ a zároveň business developer zodpovedný za komunikáciu s vydavateľmi z európskych krajín.

Finálovú desiatku čaká ešte final pitch pred investormi a dorormi aj zástupcami médií. Impact Inkubátor Ti prináša bratislavský Impact HUB vďaka Nadačnému fondu Telekom. Prihlásiť sa môžeš aj ty do 24. augusta. My budeme pritom a už čoskoro Ti predstavime výber postupujúcich projektov. Dúfame, že ťa medzi nimi uvidíme :)

zdroj fotografií: impacthub.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech