Zobral si najbohatšiu ženu sveta, teraz chce rozdať všetok jej majetok charite

  • McKenzie Scott, donedávna ešte Bezos, sa prednedávnom vydala za učiteľa prírodovedných vied
  • Ten okamžite vyhlásil, že plánuje odovzdať väčšinu svojho novonadobudnutého majetku na charitu
bezos, MacKenzie Scott
Screenshot Youtube/ King
  • McKenzie Scott, donedávna ešte Bezos, sa prednedávnom vydala za učiteľa prírodovedných vied
  • Ten okamžite vyhlásil, že plánuje odovzdať väčšinu svojho novonadobudnutého majetku na charitu

MacKenzie Scott, bývalá manželka Jeffa Bezosa a jedna z najbohatších žien na svete má momentálne majetok, ktorý má hodnotu vyše 53 miliárd dolárov, informuje o tom Bloomberg vo svojich rebríčkoch najbohatších ľudí. Bezos, zakladateľ spoločnosti Amazon.com Inc., je podľa rebríčka najbohatšou osobou na svete s majetkom 176,6 miliárd dolárov.

Scott sa prednedávnom vydala za učiteľa prírodovedných vied v Seattli, ktorý okamžite vyhlásil, že plánuje odovzdať väčšinu svojho novonadobudnutého majetku na charitu, informoval o tom Bloomberg.

Ako rýchlo ho Musk získal, tak rýchlo ho aj stratil. Jeff Bezos získal späť trón najbohatšieho človeka na svete

Dan Jewett, učiteľ v súkromnej škole Lakeside School, potvrdil manželstvo na webovej stránke združenia Giving Pledge, hnutia vytvoreného Billom a Melindou Gatesovcami a Warrenom Buffettovými na podporu miliardárskej filantropie.

V šťastnej zhode okolností som sa oženil s jedným z najštedrejších a najláskavejších ľudí, akých poznám. Taktiež chcem splniť jej sen a odovzdať obrovské finančné bohatstvo na službu iným,“ prezdradil Jewett.

bezos, MacKenzie Scott
zdroj: Screenshot Youtube/ King

Scott je podľa indexu Bloomberg 22. najbohatším človekom na svete s čistým imaním 53,5 miliárd dolárov. Od rozvodu s Jeffom Bezosom v roku 2019 sa stala jednou z najdôležitejších filantropiek svojej generácie.

Životným cieľom je pomáhať druhým

Scott minulý rok rozdala takmer 6 miliárd dolárov, čo je podľa portálu rekordná ročná charita, aké bola kedy darovaná. Peniaze šli predovšetkým malým charitatívnym organizáciám a inštitúciám, ako sú napríklad historické vysoké školy pre afroameričanov, ktoré nemusia nevyhnutne profitovať z veľkoobchodu miliardárov, píše Bloomberg

Bezos konečne prezradil triky, ktoré mu pomohli stať sa najbohatším človekom na svete

Scott sa minulý rok priznala, že požiadala svoj tím, aby prišiel na to, ako najrýchlejšie rozdať peniaze.

Dan je taký skvelý človek a som šťastný a nadšený za oboch,“ uviedol Bezos vo vyhlásení prostredníctvom hovorcu Amazonu. The Wall Street Journal najskôr informoval o sobáši. 

Zdroje: Bloomberg , Bloomberg - MacKenzie Scott, Giving Pledge, The Wall Street Journal

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech