Zomrel obľúbený herec Daniel Heriban. Mal len 43 rokov

  • Slovensko zasiahla smutná správa
  • Zomrel uznávaný herec
Daniel Heriban
Daniel Heriban , TASR/Jakub Kotian
  • Slovensko zasiahla smutná správa
  • Zomrel uznávaný herec

Portál TV JOJ informoval, že dnes, vo veku 43 rokov, zomrel obľúbený a uznávaný herec a hudobník Daniel Heriban. Podľa ich informácií mal zomrieť vo svojom dome vo Svätom Jure.

Herec mal mať zdravotné komplikácie, sťažoval sa na bolesť chrbta, a tak bola k nemu privolaná záchranka, ktorá mu, žiaľ, už nedokázala pomôcť. U herca došlo k zástave srdca.

Daniel Heriban
zdroj: TASR/Henrich Mišovič, Dano Veselský

„V ranných hodinách sme k pacientovi vyslali posádku záchrannej zdravotnej služby, ktorá ho na mieste zásahu oživovala. Resuscitácia však bola neúspešná, preto bol následne na miesto vyslaný obhliadajúci lekár,“ povedal pre TV JOJ hovorca záchranárov Martin Balko.

Herec Heriban sa narodil 25. marca 1980 v Trnave, vyštudoval herectvo na Divadelnej fakulte VŠMU a neskôr sa dostal do pôsobenia Slovenského komorného divadla v Martine.

Od roku 2014 bol členom Činohry Slovenského národného divadla a taktiež spolupracoval s divadlami Aréna, Radošínske naivné divadlo, Divadlo GUnaGU, Nová scéna, Mestské divadlo Žilina, Divadlo Ticho a spol či BDNR Banská Bystrica.

Herca si mohol poznať z mnohých slovenských filmov a seriálov. Dano Heriban hral aj v slovenskom seriáli Horná Dolná.

Na divadelných doskách sa predstavil napríklad v inscenáciách Závisláci, Macbeth, Kubo, Sedem dní do pohrebu, www.narodnycintorin.sk a Nevesta hôľ. 

Hudba a herectvo

Hudba Danielovi učarovala už ako malému chlapcovi, keď hral na akordeón.

Heriban sa taktiež podieľal na hudbe k projektom Príbeh ulice, Závisláci, Ginsberg v Bratislave, taktiež k filmu Čerešňový chlapec. Počas jeho kariéry sa mu trikrát podarilo získať divadelné ocenenie Dosky, a to dvakrát za výkony na javisku a raz sa vlastnú hudobnú tvorbu. Rovnako získal aj televízne ocenenie, titul OTO, v roku 2015.

Pamätať si ho môžeš aj z filmov Sviňa, Únos, Horná Dolná v karanténe, Parralel a zo seriálov Hniezdo či Pumpa.

K úmrtiu mladého herca sa vyjadrila aj prezidentka Zuzana Čaputová. „Mnohí si ho zapamätáme z divadla, iní z televízie, ďalší vďaka hudbe, ktorú tvoril. S Danom Heribanom odišiel obrovský všestranný talent a humor, ktorý do našich životov prinášal kus človečiny. Herec, ktorý sa na nič nehral. Odišiel príliš skoro a o to viac to bolí. Česť jeho pamiatke,“ uviedla na sociálnej sieti.

„Obrovský šok. Je to neskutočné, nemôžem uveriť, bol skvelý a talentovaný, bude veľmi chýbať.“ Aj týmito slovami reagujú umelci na správu o úmrtí ich kolegu, herca a hudobníka Daniela Heribana.

„Minulý týždeň sme sa bavili, že dáme kávu, že podebatujme o hudbe, živote a ty tu zrazu nie si. Kamarát môj, nech ti je zem ľahká,“ píše v statuse na sociálnej sieti basgitarista skupiny Hex Tomáš „Yxo“ Dohňanský, informuje TASR.

„Dano Heriban, jeden z najlepších hlasov, textárov a hudobníkov. Odpočívaj v pokoji, kamarát,“ reaguje hudobník, skladateľ a producent Tomáš Sloboda, spevák a gitarista skupiny Le Payaco.

Na predčasné úmrtie obľúbeného predstaviteľa Ďura Brmbalíka zo seriálu Horná Dolná reaguje aj vedec Pavol Čekan. „Daniel Heriban, odpočívaj v pokoji! Mal som tú česť si s tebou zahrať v Pumpe. Bol si nesmierne talentovaný herec, muzikant a skvelý človek, ktorý miloval svoju rodinu, kamarátov, svoju prácu a život. Dano, budeš nám všetkým nesmierne chýbať,“ odkazuje zosnulému umelcovi Čekan.

Svoju spomienku na Heribana pridal na sociálnu sieť aj humorista Samo Trnka. „Zavolali sme si ho do silvestrovskej Skúšky sirén, keď sme ešte boli v začiatkoch, a on si priniesol akordeón a na nič nefrflal. Naopak, úprimne sa zabával,“ spomína na spoločné nahrávanie humoristickej relácie pre Rádio Slovensko.

„Dano bol stále usmiaty, príjemný a ľudský, a my traja, obvykle v strese, že čo sa zase poondí, sme sa v jeho prítomnosti uvoľnili, lebo z neho šiel pokoj a nákazlivá ľahkosť žitia. Zrazu tu nie je a vôbec sa mi tomu nechce veriť. Je mi to veľmi, veľmi ľúto. Úprimnú sústrasť všetkým blízkym a najmä jeho rodine,“ dodal humorista.

Zdroje: TV JOJ, FB/Zuzana Čaputová, TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá