Zomrela česká speváčka, ktorá sa Covidom nakazila schválne. Ste absolútny odpad, odkazuje jej syn dezinformátorom

  • Zo svojho nakazenia sa mala tešiť, píše český hudobník Miroslav Hlavička
  • Jej syn odsúdil dezinformátorov. Vzali ste mi mamu a ste absolútny odpad, odkazuje
Hana Horká
Facebook/Hana Horká
  • Zo svojho nakazenia sa mala tešiť, píše český hudobník Miroslav Hlavička
  • Jej syn odsúdil dezinformátorov. Vzali ste mi mamu a ste absolútny odpad, odkazuje

V nedeľu, 16. januára, zomrela česká speváčka pražskej folkovej skupiny Asonance Hana Horká. Mala 57 rokov.

Český portál blesk.cz prišiel s informáciou, že speváčka zomrela na Covid-19, ktorým sa vraj úmyselne nakazila. Mala o tom písať svojim fanúšikom na sociálnej sieti. Len dva dni pred jej úmrtím sa v príspevku označila za „prekonanú“. Chcela tak podľa všetkého získať imunitu a zároveň sa nemusieť dať zaočkovať.

Na sociálnu sieť napísala 14. januára, v piatok, že všetkým priznáva, že ochorenie prekonala a prežila aj Deltu. Naznačila však, že to nebolo úplne jednoduché. „Život je tu pre mňa a pre vás tiež. Hurá sauna, plávanie, spoločenský život, divadlá, koncerty,“ odkazovala fanúšikom na Facebooku.  

„Hana robila všetko preto, aby sa nakazila. Mala radosť z pozitivity členov jej rodiny aj z vlastného nakazenia. Maľovala si ružovú budúcnosť,“ napísal na Facebook po jej smrti hudobník Miroslav Hlavička.

Niečo podobné skúšali aj speváčkine blízke, navzájom sa mali podporovať a inšpirovala aj svojich fanúšikov. Pod príspevkom však väčšinu komentárov v zmysle „modlím sa, nech to chytím tiež“ už nenájdeš.

„Neviem to pochopiť. Tie ženy chcú mať prirodzenú imunitu proti Covidu, a teda aby sa v budúcnosti nenakazili Covidom. A preto chcú schválne chytiť Covid,“ uvažuje Hlavička.

K situácii sa v mene rodiny vyjadril aj syn Hany Horké Honza. Ten v jeho reakcii spomenul zopár známych ľudí aj lekárov z Česka, ktorí dlhodobo bojujú proti opatreniam aj očkovaniu: „Zobrali ste mi maminku. Na vašom základe stavala všetky svoje argumenty. Pohŕdam vami. Ste absolútny odpad.“

Zdroje: Blesk.cz, Facebook/Hana Horká, Facebook/Miroslav Hlavička

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá