Zuzana sa k výhre z Matovičovej lotérie možno dostane. Čas na získanie peňazí sa predlžuje

  • Podľa návrhu zákona sa predĺži lehota, počas ktorej musí byť zaočkovaná osoba po vakcinácii
  • Úprava sa bude týkať aj očkovania treťou dávkou vakcíny
  • Zavedie sa nový inštitút náhradnej očkovacej lotérie
32. rokovanie vlády SR
32. rokovanie vlády SR, TASR/Martin Baumann
  • Podľa návrhu zákona sa predĺži lehota, počas ktorej musí byť zaočkovaná osoba po vakcinácii
  • Úprava sa bude týkať aj očkovania treťou dávkou vakcíny
  • Zavedie sa nový inštitút náhradnej očkovacej lotérie

Vláda v stredu schválila návrh novely zákona, ktorým sa predlžuje možnosť získania sprostredkovateľského bonusu v rámci očkovacej lotérie, a to až do konca roka 2021. Schválený návrh novely zákona o niektorých mimoriadnych opatreniach vo finančnej oblasti v súvislosti so šírením nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby COVID-19 sa má tiež vysporiadať s rôznymi nepredvídateľnými situáciami, ktoré môžu nastať pri žrebovaní očkovacej prémie a v dôsledku ktorých súťažiaci nezískajú očkovaciu prémiu.

Vláda súčasne schválila návrh, aby sa parlament novelou zákona zaoberal v skrátenom legislatívnom konaní.

S cieľom ďalej podporovať očkovanie proti COVID-19 sa podľa návrhu zákona predĺži lehota, počas ktorej musí byť zaočkovaná osoba zaočkovaná, ak chce získať identifikátor, na základe ktorého môže byť sprostredkovateľovi očkovania vyplatený sprostredkovateľský bonus. Táto lehota sa predĺži do konca roka 2021.

V zákone sa ďalej upravuje aj situácia, keď sa osoba zaočkuje treťou dávkou vakcíny, respektíve druhou dávkou vakcíny pri jednodávkovej vakcíne. Po novom sa takejto osobe umožní, aby sa zaregistrovala a zúčastnila súťaže o očkovaciu prémiu samostatne aj za toto dodatočné očkovanie.

Zavádza sa tiež inštitút náhradnej očkovacej prémie v prípade, ak po žrebovaní nastane okolnosť, ktorá je najmä technického charakteru. Tá môže vzniknúť na strane vysielateľa, prevádzkovateľa retransmisie alebo podniku poskytujúceho elektronické komunikačné služby a má povahu takzvanej vyššej moci, v dôsledku ktorej dôjde k nesplneniu podmienok vzniku nároku na očkovaciu prémiu v zmysle štatútu.

Pod pojmom „vyššia moc” sa rozumie mimoriadna, nepredvídaná, neodvrátiteľná a nezavinená udalosť, ktorá spôsobí, že nevznikol nárok na výhru v zmysle štatútu súťaže o očkovaciu prémiu a ktorej nebolo možné zabrániť bežnou opatrnosťou, obozretnosťou a starostlivosťou.

Výhry sa možno dočká aj Zuzana zo Solivaru

S možnosťou zavedenia náhradnej očkovacej lotérie prichádzajú výhody pre tých, ktorí výhru nezískali z dôvodu chyby na strane prevádzkovateľa. Napríklad tak, ako to bolo pri Zuzane zo Solivaru, ktorá prišla o výhru 400-tisíc eur pre oneskorený televízny signál, uvádza Denník N.

„Výška náhradnej očkovacej prémie má byť podľa novely, ktorú ešte musí odobriť parlament, pôvodná suma prémiovej výhry, o ktorú vyžrebovaná osoba súťažila. Náhradnú očkovaciu prémiu vypláca vyhlasovateľ do 60 dní odo dňa jej priznania,“ dodáva Denník N.

Zdroje: SITA, Denník N

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech