10 druhov správania, ktoré u úspešných ľudí neuvidíte

  • Keď strávite niekoľko desiatok rokov prácou s ľuďmi na vysokých pozíciách a prirodzenými lídrami, nemôžete si pomôcť a nesledovať, čo u nich funguje a čo nie. Jedna vec, ktorú som si všimol je, že nejde o prirodzené vlastnosti alebo osobné zvyky, keď sa rozhoduje o tom, či budete úspešní alebo nie. Ide o vaše správanie.
image_1425895095.jpeg
  • Keď strávite niekoľko desiatok rokov prácou s ľuďmi na vysokých pozíciách a prirodzenými lídrami, nemôžete si pomôcť a nesledovať, čo u nich funguje a čo nie. Jedna vec, ktorú som si všimol je, že nejde o prirodzené vlastnosti alebo osobné zvyky, keď sa rozhoduje o tom, či budete úspešní alebo nie. Ide o vaše správanie.

 

Čo myslím pod pojmom „správanie“? Ako reagujete na dlhodobý stres. Či splníte svoje záväzky alebo nie. Ako sa správate k iným. Váš postoj voči zákazníkom. Ako tvrdo ste ochotní pracovať aby ste svoju prácu dokončili. Či ste koncentrovaní a disciplinovaní alebo rozptýlení a nepozorní. Takéto veci mám na mysli.

Priznávam, že som sa stretol s niekoľkými vcelku neschopnými foundermi alebo CEO, ktorí si po nejakú dobu celkom viedli. Ale skôr či neskôr, zvyčajne keď je na nich vyvinutý väčší tlak a veci nejdú tak, ako by mali, vtedy ukážu svoje seba deštruktívne správanie, ktoré ich pohryzie do zadku. Smutné je, že často krát so sebou do neznáma vezmú aj svoj biznis.

Ak to chcete zvládať po dlhú dobu, mali by ste nad sebou porozmýšľať a zistiť, či sa u vás nasledujúce kariéru limitujúce správanie náhodou neobjavuje.

 

 

Naivita

Je pravda, že väčšina z nás začínala s veľkými očami, ale čím skôr to zmeníte na čítanie medzi riadkami a patričnú dávku skepticizmu, tým väčšie šance máte dostať sa na vrchol. Dôvod je jednoduchý: hlupáci a blázni nevyhrávajú. Naučte sa pýtať sa na všetko čo čítate alebo počujete, spochybňujte to ak treba a overujte si zdroje.

 

Panika

Situácie, kedy je na vás vyvíjaný veľký tlak nie sú v biznise zriedkavosťou. Veci takmer nikdy nejdú presne podľa plánu a často krát idú úplne a hrôzostrašne zle. Ak nedokážete zvládať svoj adrenalín a zostať rozumní v dobe krízy, ste tak povediac mimo hru.

 

Fanatizmus

Vášeň je silným motivátorom úspechu, ale keď prekročíte istú hranicu a stanete sa over-the-top fanatikom, bude to hrať proti vám. Videl som to už mnoho krát. Vedie to k skreslenému pohľadu na realitu, chybnému uvažovaniu a zlým rozhodnutiam.

 

Lenivosť

Tí, ktorých ženie túžba dosiahnuť veľké veci si uvedomujú jednu veľkú fundamentálnu pravdu: Chce to tvrdú drinu po dlhú dobu. Preto sú stále sústredení a disciplinovaní. Väčšina ľudí sú lenivci. To je dôvod prečo nedosiahnu veľké veci. Simple as that.

 

Mentalita Quick-Fix

Steve Jobs povedal, „Polovica z toho, čo odlišuje úspešných podnikateľov od tých neúspešných je číro čistá vytrvalosť“, ak nemáte vášeň pre to, čo robíte, neostanete pri tom. Priveľa ľudí očakáva okamžité uspokojenie. Takto to nefunguje.

 

 

Predvádzanie sa

Bez ohľadu na to, s akými pocitmi máte problém sa vyrovnať – žiarlivosť, hanba, menejcennosť, ctižiadosť – prenášať ich na ľudí, s ktorými pracujete a vystupovať ako freak nielenže zruší náladu všetkým okolo vrátane vás, zruší to aj vašu kariéru.

 

Sebectvo

Ak sa správate akoby sa svet točil len okolo vás, musíte na to mať sakra dôvod. Byť prehnane zameraný na seba znižuje vašu efektivitu v práci. „Business isn´t about you, it´s about business.“ Zákazník je dôležitejší ako ste vy. Nezabúdajte na to, kto slúži komu v podnikaní.

 

Žitie v minulosti alebo budúcnosti

Jasné, z minulosti sa môžeme poučiť, ale žiť v nej je veľká chyba. Tak isto môžete vopred plánovať a snívať a budúcnosti, ale ak vaše kroky nie sú jasné dnes, nikdy to nedosiahnete.

 

Očividná ľahostajnosť

Už ste počuli frázy ako „čokoľvek čo funguje“, „všetko je ok“ a „bez problémov“ , no zriedka kedy ich počuť od vysoko kvalifikovaných ľudí. Môžu byť veľa vecí ale apatickosť medzi ne nepatrí.

 

Precitlivenosť

Ak máte takú tenkú kožu, že z každej kritiky šaliete a každá maličkosť vás uráža, budete to mať v reálnom biznise naozaj ťažké. Práve kvôli tomu majú úspešní lídri často krát dobrý zmysel pre humor a zdravú dávku pokory. Neberte sa príliš vážne.

 

Zdroj: entrepreneur.com

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech