10 Google aplikácií, o ktorých mnohí vôbec netušili

  • Keď sa povie Google aplikácie a nástroje, pravdepodobne si predstavíš notoricky známe Google Maps, Google Chrome, Gmail či Android. Ak máš vlastný web alebo e-shop možno aj Analytics, Adwords či Webmaster tools. Google má však oveľa viac aplikácií a nástrojov a o niektorých si doteraz možno ani nepočul.
  • Keď sa povie Google aplikácie a nástroje, pravdepodobne si predstavíš notoricky známe Google Maps, Google Chrome, Gmail či Android. Ak máš vlastný web alebo e-shop možno aj Analytics, Adwords či Webmaster tools. Google má však oveľa viac aplikácií a nástrojov a o niektorých si doteraz možno ani nepočul.

Keď sa povie Google aplikácie a nástroje, pravdepodobne si predstavíš notoricky známe Google Maps, Google Chrome, Gmail či Android. Ak máš vlastný web alebo e-shop možno aj Analytics, Adwords či Webmaster tools. Google má však oveľa viac aplikácií a nástrojov a o niektorých si doteraz možno ani nepočul.

 

Google Keep

Veľmi užitočná aplikácia, najmä keď máš plno plánov a stále sa ponáhľaš.  Môžeš si jednoducho a rýchlo zaznamenávať poznámky. Dokonca ti aplikácia prepíše a pridá hlasovú poznámku. Takisto môžeš pridávať fotky, robiť si zoznamy. Poznámky je možné aj zdielať a roztriediť si ich farebne, aby si  mal všetko lepšie zorganizované.

 

Google Think Insights

Thing Insights je nástroj určený hlavne podnikateľom. Obsahuje rôzne štúdie, nové poznatky a tipy o tom, ako zveľaďovať svoj biznis a ponúka aj vzorové projekty. Navyše obsahuje nástroje na maximalizovanie analýzy stránok a reklamných kampaní.

google-think-insights

em>foto: thinkwithgoogle.com

 

Google Scholar

Tento nástroj umožňuje komukoľvek vyhľadávať vo vedeckých článkoch a štúdiách z rôznych oblastí. Je veľmi užitočný pre študentov a učiteľov alebo aj pre notorických šíriteľov hoaxov, keby si chceli začať overovať informácie. A je dostupný vo viacerých jazykoch.

 

Google Fonts

Google Fonts ponúka fonty použiteľné na súkromné aj komerčné účely. Momentálne ponúka vyše 600 skupín fontov. Môžeš ich vyhľadávať podľa hrúbky, šírky či sklonu.

google-fonts

foto: redakcia

 

Google Sky

Táto skvelá relaxačno-vzdelávacia aplikácia je súčasťou Google Earth, a prostredníctvom nej môžeš objavovať vesmír a súhvezdia. V spolupráci s NASA využívajú obrázky z Hubblovho Teleskopu a v rámci Google Earth má ďalšie dve odnože a to Google Mars a Google Moon, kde môžeš skúmať povrch Marsu a Mesiaca.

google-sky-1024x465

foto: google

 

Google Correlate

Google Correlate je súčasťou Google Trends a dovoľuje ti vyhľadávať trendy rôznych období. Napríklad, ak dáš vyhľadávať slovo „polievka“, vidíš zvýšenie vyhľadávania v zimných mesiacoch. Zaujímavejšia časť tohto nástroja je vyhľadávanie pomocou kreslenia. Nakresli si vlastný graf a Correlate ti nájde kľúčové slová, ktoré sa najlepšie zhodujú s tvojim grafom.

Google correlate

foto: google

Google Developers

Google Developers funguje ako komunita, ktorá spája developerov po celom svete. Pomocou nej nájdeš návody, kurzy a skupiny, ktoré spájajú profesionálov zaujímajúcich sa o rovnaké odvetvie. Tu si môžu vymieňať nápady, informácie alebo projekty.  Začiatočníci si môžu vytvoriť skvelý prehľad pred tým, než sa pustia do tvorby novej aplikácie či webu.

 

Google Lego

Na webstánke buildwithchrome.com si vieš postaviť čokoľvek z lego kociek. Stránka je zadarmo a vznikla partnerstvom Google Australia a spoločnosti Lego. Ľudia z celého sveta si môžu stavať nové projekty a pozrieť si čo postavili ostatní. Stránka ponúka aj staviteľskú akadémiu, ktorá ťa naučí stavať lego od základov.

google-lego-1024x452

foto: google

 

Gmailify

Ako už názov napovedá, je to Gmail aplikácia, ktorá dovoľuje užívateľom Outlooku a iných stránok ako je napríklad Yahoo, prepojiť ich účty s Gmailom, aby mohli mať všetko na jednom mieste. Takisto všetky Gmail vymoženosti ako triedenie doručenej pošty a podobne, sú dostupné aj v ostatných službách.

Ktorá aplikácia alebo nástroj ťa najviac zaujala a chystáš sa ho vyskúšať?

 

Google Resizer

Najnovší tool od Google, vďaka ktorému si jendoducho otestuješ aplikáciu, či web na rôznych zariadeniach.

Screen Shot 2016-03-23 at 13.18.36

foto: redakcia

Zdroje: interestingengineering.com, zdroj titulnej fotografie: chromespot.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech