10 nádherných výhľadov vyrážajúcich dych

  • V Startitup považujeme cestovanie a spoznávanie krajín za podstatnú súčasť rozširovania našich obzorov a napĺňania života zmysluplnosťou a preto prinášame zoznam dychberúcich výhľadov po celom svete, ktoré ak máš príležitosť, rozhodne navštív. Nové nápady a myšlienky sa budú zaručene hrnúť.
Cape-Town-by-Lars-Schoning-740x468
  • V Startitup považujeme cestovanie a spoznávanie krajín za podstatnú súčasť rozširovania našich obzorov a napĺňania života zmysluplnosťou a preto prinášame zoznam dychberúcich výhľadov po celom svete, ktoré ak máš príležitosť, rozhodne navštív. Nové nápady a myšlienky sa budú zaručene hrnúť.

Pozrite sa na desať neuveriteľných miest s krásnym výhľadom. Niektoré z nich môžu byť pre tých, ktorí sa boja výšok, poriadnou výzvou, no po prekonaní strachu sa je na čo tešiť. Na vrchole vždy čaká vytúžená odmena vo forme nezabudnuteľného zážitku.

 

10. Glacier Point, Yosemitský národný pak, USA
Vo výške 2199 metrov nad morom sa otvára neobyčajný pohľad na Yosemitské údolie. Človek môže odtiaľ obdivovať Half Dome, Yosemitský vodopád, Vernalský vodopád, Nevadský vodopád a horu Clouds Rest. Počas leta to je jednou z najpopulárnejších turistických atrakcií. Hoci sú v zime hlavné cesty uzatvorené, dostať sa tam dá na lyžiach z Badger Pass Ski Area.

Ako sa tam dostať?
Existuje veľa ciest, ktoré vedú na Glacier Point. Niektoré trasy sú náročné, iné zase menej. Dostupné sú dokonca aj autobusové výlety.

123

 

9. The Glacier Skywalk, Alberta, Canada
Existujúca vyhliadka je vyrobená zo skla a tak je možné vidieť rozprestierajúcu sa priepasť rovno pod nohami. Vo výške 280 metrov môžu návštevníci pozorovať kanadskú divočinu, hory a ľadovce.

Kedy tam ísť?
Park poskytuje možnosť celoročného využívania aktivít, vrátane pozorovania zvierat a vtákov, lyžovania, turistiky, horolezectva a mnohých ďalších.

456

 

8. Saské Švajčiarsko, Drážďany, Sasko, Nemecko
Prvky údolia, predovšetkým malebné skalné stĺporadie a vrchy lákajú milovníkov turistiky a horolezectva. Na končiaroch sa nachádza množstvo vyhliadok, odkiaľ je možné pozorovať panoramatický výhľad na nekončiaci les a hory.

Ako sa tam dostať?
Vlakom z Drážďan a potom si už len stačí zvoliť jednu z turistických trás.

789

 

7. Geirangerfjorden, Nórsko
15 kilometrov dlhý fjord každého očarí svojim výhľadom. Poniže sa nachádza malá dedinka Geiranger, ktorá víta turistov a poskytuje im všetko potrebné vybavenie. Bujná vegetácia pokrýva bočné strany fjordov a ponúka skvelé možnosti pre milovníkov turistiky.

Prečo tam ísť?
Oblasť je chránená a vyhlásená za Svetové dedičstvo UNESCO. Lokalita okrem toho poskytuje možnosť celoročného venovania sa outdoorovým aktivitám.

101112

 

6. The Blyde River Canyon, Mpumalanga, Južná Afrika
Kaňon patrí rozhodne k jedným z najkrajších na svete. Jeho bujná vegetácia je znakom toho, že to je zázrak prírody. Po vyšplhaní sa na zraz na každého čaká panoramatický výhľad z rôznych uhlov na rôzne strany.

Prečo tam ísť?
Je to jedna z najznámejších prírodných oblastí Južnej Afriky. Vďaka svojej dĺžke 25 kilometrov je tretím najdlhším kaňonom na svete.

13141516

 

5. Trolltunga, Nórsko
Jedinečná skala, ktorá vyzerá ako jazyk trola, leží 700 metrov nad jazerom Ringedalsvatnet a tak je odtiaľ nádherná prírodná ako na dlani. Turisti milujú fotiť sa v najrôznejších šialených, často  nebezpečných pózach.

Kedy tam ísť?
Vyhliadka je otvorená od približne polovice júna do polovice septembra.

171820

 

4. Gianicolo, Rím, Taliansko
Hoci to nie je najvyšší vrch v Ríme, stále to je miesto s najlepším výhľadom na mesto. Množstvo historickej architektúry, dómov, veží a chrámov sa každému rozprestrie rovno pre očami.

Ako sa tam dostať?
Dostanete sa tam po vlastných. Gianicolo je situované v západnej časti mesta.

212223

 

3. Hum Hod Cliff, Sai-Thong National Park, Thajsko
V parku môže človek nájsť množstvo turistických chodníčkov a bohatú zelenú prírodu s ojedinelými kvetmi. Tento výhľad je možno najvzrušujúcejší na svete. Plochá skala vyčnievajúca nad roklinou nie je pre žiadnych bojkov.

Kedy tam ísť?
Hocikedy. Aj keď od júny do augusta môže byť pekne upršané počasie.

2524

 

2. Lion´s Head, Kapské Mesto, Južná Afrika
Mesto je obdarené nádhernou prírodou. Len na Table Mountain sa nachádza veľa chodníčkov, lanovka a samozrejme úžasný výhľad na oceán a mesto

Prečo tam ísť?
Návšteva tohto miesta si vás nepodmaní len pozoruhodnými výhľadmi, ale tiež zaujímavými ruinami historickej architektúry, ktoré lemujú cestu nahor.

26272829

 

1.Step Into the Void, Mont Blanc Range, Francúzsko
Vo výške 3 842 metrov, hneď vedľa Motn Blac, najvyššieho vrchu Európy, stojí sklenený box, aby si návštevníci mohli vychutnať dokonalý výhľad na okolie. Pod konštrukciou na nenachádza nič, len 1035 metrov voľného pádu. Šialené, no nie?

Prečo tam ísť?
Je to jedinečný, nezabudnuteľný zážitok, ktorý je pre mnohých určite výzvou. Pred výstupom hore si treba vždy pozrieť predpoveď počasia, ktoré je v takej výške naozaj nevyspytateľné.

3031Top-10-Viewpoints-Void

pripravenevspolupraci_vedelisteze

Zdroj: vedelisteze.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech