10 najpopulárnejších online kurzov pre profesionálov, ktoré sú zdarma

 • Tvoje vzdelávanie by nemalo prestať potom čo opustíš školu. Učenie sa nových zručností je skvelý spôsob ako rozšíriť svoje vedomosti a preraziť vo svete naplno. V dnešnej dobe je to oveľa ľahšie prostredníctvom kopy online kurzov, vzdialených iba pár klikov.
working-in-cafe_1940x900_34052
 • Tvoje vzdelávanie by nemalo prestať potom čo opustíš školu. Učenie sa nových zručností je skvelý spôsob ako rozšíriť svoje vedomosti a preraziť vo svete naplno. V dnešnej dobe je to oveľa ľahšie prostredníctvom kopy online kurzov, vzdialených iba pár klikov.

Skvelým spôsobom ako začať sú tohtoročné najpopulárnejšie kurzy Coursery od najlepších univerzít. Pokrývajú rôzne témy, od úvodu do programovacieho jazyku Python po zvládnutie umenia vyjednávania. Všetky sú v podstate zdarma, s možnosťou zaplatiť si rozšírenie, ktoré ponúka extenzívnejšie poznatky.

„Či už Vám chýba vzdelanie, znalosti alebo vplyv, vždy tieto veci môžete získať od niekoho, kto ich má. Výmena láskavostí a poznatkov je najväčšia burza na svete.“ – Napoleon Hill

 

 1. Úvod do finančného účtovníctva – University of Pennsylvania

Základy účtovníctva za jeden mesiac. Ku koncu budeš hravo čítať účet ziskov a strát, súvahu a cash flow. Je to jeden zo štyroch kurzov z balíčka univerzity, ktorý je spoplatnený. Pokiaľ sa však nezaujímaš o certifikát, poprípade o účasť v skupine, kde môžeš komunikovať s ostatnými spolužiakmi a profesormi, môžeš prejsť cez všetky kurzy zdarma.

Plná suma kurzu s certifikátom: 595 €.

Začiatok ďalšieho termínu: 28. december – 1. február.

 1. Úspešné vyjednávanie: základné stratégie a zručnosti – University of Michigan

Profesor Goerge Siedel vyučoval vyjednávanie po celom svete a jeho trieda založená na výskume je pre teba užitočná, pokiaľ sa snažíš o miliónovú investíciu, poprípade o zníženie nájomného na Obchodnej.

Plná suma kurzu s certifikátom: 45 €.

Začiatok ďalšieho termínu: okamžite.
tutor-606091_1920

 1. Úvod do interaktívneho programovania (časť prvá) – Rice University

Python je jeden z top piatich programovacích jazykov a je používaný gigantmi ako Google, Yahoo a NASA. Náročnosťou je na vysokej úrovni, avšak nováčik pochopí základy relatívne rýchlo. Profesori budú udržovať tvoju pozornosť a záujem aj prostredníctvom úloh na vytvorenie jednoduchých hier ako Pong, či Asteroids.

Plná suma kurzu s certifikátom: 301 €.

Začiatok ďalšieho termínu: 9. január – 2. február.
 

 1. Tibetská budhistická meditácia a moderný svet – University of Virginia

Tento kurz ti prinesie pohľad na niekoľko tradícii tibetsko-budhistických meditácii, od historických účelov, po náboženské, vedecké a praktické účely. Kurz predstavuje zoznámenie sa s koreňmi neustále populárnejšej praktiky v našej modernej spoločnosti.

Plná suma kurzu s certifikátom: 45 €.

Začiatok ďalšieho termínu: okamžite

 

 1. The Data Scientist’s Toolbox — Johns Hopkins University

Tu v dvoch častiach získaš prehľad o tom, aké dáta využívajú každodenne vedci a rovnako sa zoznámiš s jednotlivými nástrojmi ich každodennej práce. Predstavuje to jeden z deviatich kurzov z balíčka.

Plná suma kurzu s certifikátom: 413 €.

Začiatok ďalšieho termínu: aktuálne je stále otvorený, koniec 2. januára.

Startup Stock Photos

 1. R programovanie – John Hopkins University

Ďalší kurz od John Hopkins University. Zoznámi ťa s programovacím jazykom R, ktorý je najpopulárnejší v oblasti analýzy dát.

Plná suma kurzu s certifikátom: 413 €.

Začiatok ďalšieho termínu: aktuálne je stále otvorený, koniec 2. januára.

 1. Machine Learning — Stanford University

Čakáš na umelú inteligenciu? Výborne, toto je kurz pre teba. Stanfordský profesor a co-founder Coursery Andrew Ng využíva prípadové štúdia a cvičenia programovania na ilustrovanie spôsobov, ako sa jednotlivé stroje konfigurujú.

Plná suma kurzu s certifikátom: 45 €.

Začiatok ďalšieho termínu: 28.december – 21. marec

 1. Programovanie pre všetkých (základy Pythonu) – University of Michigan

V poradí druhý kurz v tomto zozname o programovaní s Pythonom, ktorý je súčasťou balíčka 5 kurzov o ktorých určite pouvažuj, pokiaľ rozmýšľaš o programovaní seriózne.

Plná suma kurzu s certifikátom: 340 € aktuálne, normálne 378 €.

Začiatok ďalšieho termínu: aktuálne je stále otvorený, končí sa 21. decembra.

 

Entrepreneur_breakfast_getty

 1. Ovládnutie analýzy dát v Exceli – Duke University

Nauč sa v Exceli, to čo v škole nie a staň sa Excel expertom.

Plná suma kurzu s certifikátom: 324 € aktuálne, normálne 360 €.

Začiatok ďalšieho termínu: 14. december – 1. február.

 1. 1. Ako sa učiť – silné mentálne nástroje, ktoré ti pomôžu zvládnuť najťažšie predmety – University of California at San Diego

University of California at San Diego využíva prostredníctvom štúdie o chémii mozgu určenie najlepšieho prístupu k učivu, memorovaniu faktov a porazenie prokrastinácie :- ). Lektori si za týmto kurzom stoja tvrdo vyhlásením: „Pokiaľ ste sa chceli niekedy zlepšiť v hocičom, tento kurz Vám poskytne správnu cestu.“

Plná suma kurzu s certifikátom: 45 €.

Začiatok ďalšieho termínu: 4. január – 7. február.

 

Ako si si všimol, väčšina z týchto kurzov sa zaoberá programovaním a IT. Je to príležitosť pre mladých ľudí, ktorí majú čas na vzdelávanie vo svojom voľnom čase. Naučiť sa programovať sa v poslednej dobe prízvukuje dosť často. Niečo na tom bude ;-).

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech