10 najpoužívanejších fontov, ktoré môžeš nájsť na webe

  • Myfonts.com, jeden z najpopulárnejších webov na kúpu fontov, vydal rebríček 50 naj fontov, ktoré si užívatelia kupujú na ich portály. Medzi populárnymi fontmi sa nachádzajú aj tie, ktoré sú free, čo ich určite môže posunúť v rebríčku ešte vyššie.
image_1428392867.png
  • Myfonts.com, jeden z najpopulárnejších webov na kúpu fontov, vydal rebríček 50 naj fontov, ktoré si užívatelia kupujú na ich portály. Medzi populárnymi fontmi sa nachádzajú aj tie, ktoré sú free, čo ich určite môže posunúť v rebríčku ešte vyššie.

 

My sme sa sústredili na TOP 10. Celý zoznam si môžete prejsť tu!

 

1. Proxima Nova

 

proximanova

 

Táto rodina písem obsahuje 144 jednotlivých písem. Proxima Nova je kompletné prepracovanie Proxima Sans z roku 1994. Štýlovo táto rodina vypĺňa priestor medzi rodinami Futura a Akzidenz Grotesk. Dôsledkom toho je hybridná kombinácia humanistických proporcií s geometrickým vzhľadom.

 

2. Trivia Grotesk

 

96361

48 písmová rodina vznikla pre potreby vysvetliť niektorým vydavateľom čo je “pätkové, bezpätkové, egyptské”, vrátane ich variant. Groteska v umení je synonymom bizarnosti, odpudivej neslušnosti ale aj neskutočnej ohavnosti vzrušujúcej empatickej škody.

 

3. Pluto Sans

 

81728

Pluto je čistá bezpätková rodina založená na “Pluto architektúre”, stále má priateľský pocit s výstrednosťou Pluta. S jeho geometrickými formami je perfektný ako dlhý text v malých rozmeroch použiteľný tak pre tlač, ako aj pre obrazovky.

 

4. Pluto Sans Italics

 

85958

Kurzíva Pluta Sans je odnož predchádzajúcej rodiny, ktorá tvorí samostatnú časť v tejto kolekcii písem. Obsahuje 16 kurzív základnej rovnej rodiny Pluto Sans.

 

5. Museo Slab

 

33755

Táto robustná pätková rodina naznačuje priateľskosť Museo. Perfektne ladí s Museo Sans rodinou.

 

6. Futura

 

136014

 

Futura je geometrický prototyp bezpätkovej rodiny dvadsiateho storočia.

 

7. Museo Sans

 

17824

Museo Sans je rodina písma založená na známom písme Museo. Je to solídna, nízko kontrastná, geometrická, veľmi čitateľná rodina. Veľmi dobre sa hodí na všetky typy displejov a použiteľná aj pre text.

 

8. Brandon Text

 

104032

Brandon Text je spolubojovník známej rodiny Brandon Grotesque. Má vyššiu x-výšku ako verzia Grotesque a je optimalizovaná pre menšie rozmery a obrazovku. Táto bezpätková rodina prichádza v šiestich veľkostiach plus ich kurzíva.

 

9. Helvetica® Neue

 

105087

Táto rodina sa stala jednou z najpopulárnejších a najznámejších rodín na celom svete. Jeho formy sa stali časťami tlačiarní aj operačných systémov.

 

10. Avenir®

 

115901

Slovo “Avenir” vo francúzštine znamená “budúcnosť”, a preto táto rodina dlhuje niektoré svoje časti Future. Ale na rozdiel od Futury, Avenir nie je čisto geometrická rodina. Obsahuje niektoré vertikálne ťahy hrubšie ako horizontálne a “o” nie je perfektný kruh.

 

zdroj: sketcher.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK