10 výročie iPhonu je tu a Apple sľubuje, že to najlepšie ešte len príde

  • Dnes Apple oslavuje 10. výročie od predstavenia prvého iOS smartfónu.
jo
  • Dnes Apple oslavuje 10. výročie od predstavenia prvého iOS smartfónu.

9.januára 2007, sa Steve Jobs postavil na javisko a predstavil zariadenie, ktoré zadefinovalo najväčšiu tech spoločnosť na svete. Bol ním iPhone, ktorý bol prezentovaný  ako tri produkty v jednom: širokouhlý iPod s dotykovým ovládaním, revolučný mobilný telefón a prelomové internetové komunikačné zariadenie.

Za desať  rokov iPhone obohatil životy ľudí po celom svete s viac ako jednou miliardou predaných kusov. Podarilo sa mu dorásť do revolučnej platformy pre hardvér, softvér a integráciu služieb. Inšpiroval nové produkty vrátane iPad, Apple Watch spolu s miliónmi aplikácií, ktoré sa stali nevyhnutnými pre náš každodenný život.

i2

zdroj:slashgear.com

Od tohto pamätného keynote prešlo už desať rokov a iPhone si prešiel veľkými zmenami, avšak Jobsova vízia z roku 2007 je dnes už realitou. Vo svojej prezentácií sa k iPhonu vyjadril ako o zariadení, ktoré vie prehrávať filmy, podcasty, televízne relácie rovnako ako zvláda aj prenos záložiek z vyhľadávača a synchronizáciu fotiek.

i6

zdroj fotografie:stuff.no.nz

V dobe, keď mal iPhone prísť na trh vyzeral jeho koncept na originálnej stránke Apple venovanej iPhonu naozaj ambiciózne. Malo ísť o plnohodnotný počítač priamo vo vrecku užívateľov. Čas však ukázal, že Jobsova vízia sa naplnila. Pravdou však je, že Jobsom opísaný iPhone z roku 2007 mal skôr bližšie k súčasnému  iPhonu 7 ako ku originálnemu modelu.

Súčasný generálny riaditeľ spoločnosti Apple – Tim Cook momentálne považuje iPhone za najdôležitejší produkt firmy.

„iPhone je nevyhnutnou súčasťou života našich zákazníkov a dnes viac ako inokedy definuje nový spôsob našej komunikácie, zábavy, práce a života.“ – povedal Cook

cook

zdroj fotografie:wonderfulengineering.com

„Pre mnohých z nás sa iPhone stal najdôležitejším zariadením v našich životoch a my sme za to radi,“ povedal Philip Schiller ,viceprezident svetového marketingu Apple.Pri príležitosti desiateho výročia produktu, ktorý ovplyvnil milióny životov sa tim Cook vyjadril aj k ďalšiemu smerovaniu spoločnosti Apple.

„iPhone nastavil štandard pre mobilnú výpočtovú techniku v prvých desiatich rokoch jeho existencie a to len začíname. To najlepšie ešte len príde.“

zdroj:apple.com zdroj titulnej fotografie:thestar.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech