ČLÁNKY KOMUNITA EVENTYLIVE VIDEÁ

Konečne poriadna fotka iPhonu 7. Čo nové nám prezrádza?

Dávid Baránek, thinkapple.sk / 14. júla 2016 / Tech a inovácie

Do predstavenia iPhonu 7 zostávajú ešte dva mesiace. Vyzerá to ale tak, že už teraz máme celkom jasnú predstavu, ako bude nová vlajková loď spoločnosti Apple vyzerať. Medzi novinky patrí vylepšený fotoaparát s väčšou šošovkou, odstránenie 3,5 mm konektora jack na slúchadlá, vynechanie anténových pásov na zadnej strane zariadenia a lepší výkon.

Tieto novinky nám potvrdzuje stále viac uniknutých fotografií iPhonu 7, ktoré sa väčšinou zhodujú po dizajnovej stránke s našimi informáciami. Väčšinou však ide o nekvalitné snímky, a tak nám robí radosť, že sa na povrch dostala aj poriadna fotka zadnej strany tela iPhonu.

iphone-7-boitier-dore

foto: 9to5mac.com

 

Na obrázku môžeme vidieť 4,7-palcový iPhone 7, ktorý sa na prvý pohľad odlišuje od aktuálneho iPhonu dvomi vecami – odstránenie anténových pásov na zadnej strane a výrazne väčšia šošovka fotoaparátu.

Čo to pre nás znamená? V prvom rade určite zlepšenie kvality fotoaparátu. Diera s fotoaparátom je v priemere približne o 25 % väčšia ako v iPhone 6 a 6S, aj keď nevieme presne, o aké veľké zlepšenie pôjde. Počet megapixelov sa pritom nemusí vôbec zmeniť.

Bohužiaľ, fotografia nám neukazuje nič viac než zadnú stranu iPhonu. Nemôžeme si preto overiť, či má smartfón konektor na slúchadlá alebo nový Home Button s technológiou Force Touch, o ktorom sa nedávno pomerne dosť hovorilo.

thinkApple_banner

zdroj: thinkapple.sk, zdroj titulnej foto: martinhajek.com

Pridať komentár (0)

Najbližšie eventy

29.06.2017 / 09:00 / Praha

DigiRush Prague 2017

Close

DigiRush Prague 2017

Praha

  • Forum Karlín Pernerova 51, 186 00 Prague, Czech Republic
  • 29.06.2017

Popis

Anno Lucis brings its partners and its community the latest news from the frontline of digital marketing with an intention to inspire and educate through collaboration. The Digital Rush Summits will host such visionaries as Larry Kim – the Founder of Wordstream, Marcus Tober –
Founder and CTO of Searchmetrics, as well as Global CMOs of IBM Watson, Lenovo, Adidas etc.

#DigiRush2017 is the first series of marketing conferences to be streamed through 360 degree cameras, allowing users from all over the world to connect through Virtual Reality Headsets.
This ground-breaking event will be invaluable for digital marketing experts and newcomers alike. We aim to inspire with remarkable speakers, engage with informative workshops and drive interaction with unique networking events and after-parties.

The first Digital Rush Summit will take place in the beautiful bohemian city of Prague at Forum Karlin from 29-30 June, 2017 + 1st of July tactical workshops. We expect digital marketers from across Europe & beyond to attend, engage & enjoy.

Tickets: https://www.digirush.eu/tickets

29.06.2017 / 09:00 / Bratislava

Ako byť dobrým rodičom

Close

Ako byť dobrým rodičom

Bratislava

Vstupné 204 €

  • Mierová 56, 821 05 Bratislava, Slovenská Republika
  • 29.06.2017

Popis

Kladiete si ako rodič občas jednu z nasledujúcich otázok?

Ako dobre vychovať dieťa? Ako byť dobrým rodičom? Ako byť dobrým partnerom aj pri deťoch? Čo dieťa potrebuje a kedy to potrebuje? Ako nestrácať hlavu? Ako motivovať dieťa? Ako si organizovať život aby boli všetci spokojní? Dieťa, partner, ja! Ako sa vyvíja psychika a osobnosť dieťaťa?

Coaching je moderná a veľmi efektívna metóda riešenia problémov, ktorá vám neponúka konkrétne rady, ale pomôže nájsť v sebe silu, schopnosť, odvahu, motiváciu a dobro. Vieme, že v každom okamihu má človek k dispozícii všetky zdroje, ktoré práve potrebuje na vyriešenie svojich problémov. Táto filozofia coachingu v kombinácii s dôležitými vedomosťami z oblasti detskej psychológie je základom kurzu „Ako byť dobrým rodičom“, ktorý bude 29.6.2017 v nových priestoroch spoločnosti Power Coaching na ulici Mierová 56 v Bratislave

Kurz bude viesť Silvia Langermann, matka 3 detí, ktorá je zároveň psychologičkou, koučkou a pedagogičkou.

V roku 2008 ukončila štúdium Sociálnej a pracovnej psychológie na Fakulte sociálnych a ekonomických vied a v tom istom roku promovala na Fakulte manažmentu Univerzity Komenského. Titul Ltc. (Licence To Coach) obhájila v roku 2011 v Odbornom združení „COACHOK“ v Budapešti, odbor Life Coaching. V roku 2011 získala aj licenciu na používanie osobnostného dotazníka GPOP – certifikát oprávňujúci vykonávať osobnostnú psychologickú diagnostiku. V roku 2015 získala certifikát ACC (Associate Certified Coach) od ICF (International Coach Federation). Od roku 2013 prednáša predmety týkajúce sa koučingu na univerzitnej pôde. Má za sebou 2 000 life koučingových sedení, 1 400 vitality koučingových sedení, 40 školení a 52 motivačných stretnutí.

Cena kurzu je 204 EUR s DPH.
Kapacita kurzu je 20 ľudí.
Záujem posielajte na [email protected] alebo na 0911 467 629

29.06.2017 / 17:00 / Bratislava

Huby v prírode a v našom živote

Close

Huby v prírode a v našom živote

Bratislava

  • CVTI SR Lamačská cesta 8/A, 81104 Bratislava, Slovakia
  • 29.06.2017

Popis

Pozývame vás do júnovej vedeckej kaviarne, v ktorej budeme diskutovať o hubách, ich zásadnom význame pre postupný vývoj, terajšiu podobu a fungovanie živej prírody. Dozvieme sa aká je úroveň nášho poznania o druhovom bohatstve húb na Slovensku ako aj o perspektívach slovenskej mykológie.

Vo štvrtok 29. 6. 2017 o 17.00 hod. privítame dvoch popredných slovenských mykológov. Prvým hosťom je Ing. Anton Janitor, CSc., bývalý riaditeľ Ústavu experimentálnej fytopatológie a entomológie SAV a prvý predseda Slovenskej mykologickej spoločnosti pri SAV. Druhým hosťom je PhDr. Ladislav Hagara, PhD., súčasný predseda Slovenskej mykologickej spoločnosti, autor viacerých atlasov húb vydaných u nás aj v zahraničí, naposledy vydal Ottovu encyklopédiu húb, ktorá je najväčším atlasom húb na svete.

Podujatie sa koná v Centre vedecko-technických informácií SR, Lamačská cesta 8/A, konferenčná miestnosť na 2. poschodí.

Viac informácií sa dozviete na: http://ncpvat.cvtisr.sk/sk/veda-v-centre.html?page_id=510

Vstup na podujatie je voľný.

Júnová vedecká kaviareň je sprievodným podujatím festivalu vedy Európska noc výskumníkov 2017.

Close

Krst knihy + Prva zenska startupova panelova diskusia

Bratislava

  • Impact Hub Bratislava Hviezdoslavovo námestie 20, 81102 Bratislava, Slovakia
  • 04.07.2017

Popis

Pred par tyzdnami som vydal knihu. Spolu so Sasou, ktora ma neunavne podporovala a nemalou mierou prispela aj ku obsahu, by sme sa chceli podakovat vsetkym, kto s knihou pomahali a spolu so vsetkymi to oslavit.

Vstup je volny. Pripravime male obcerstvenie.

CO VAS CAKA?
19:00 – 20:00 (Asi) prva slovenska cisto zenska panelova diskusia o startupoch
20:15 Pokrstenie knihy
20:30 Zabava

V panelovej diskusii sa budeme rozpravat o rozbiehani startupov a ziskavani investicie. Panelistky sa podelia o svoje skusenosti, prihody a isto spomenu aj nejaky ten fail. Velmi sa tesime, ze pozvanie prijali:

– Jana Escher – Boataround
– Katka Klinkova – Deal Factory, ex CulCharge a Staffino
– Martina Drahosova – ixworx

Chceš tie najlepšie infošky zo sveta Startitup?