3 chytré svietidla, ktoré z teba spravia Pána svetla

  • Dnes sa pozrieme na pár projektov, čo majú niečo dočinenia so svetlom a snažia sa šetriť energiu. Vďaka nim z teba bude hotový Lord of the Lights! :-D
image_1406902637.png
  • Dnes sa pozrieme na pár projektov, čo majú niečo dočinenia so svetlom a snažia sa šetriť energiu. Vďaka nim z teba bude hotový Lord of the Lights! :-D

#1 Nanoleaf Bloom: A New Way to Dim Your Lights!

Žeby ďalšia z inteligentných LED žiaroviek? Nie tak úplne, až tak múdra nie je, dokáže sa len stmavovať, ale zas bez použitia akýchkoľvek extra vypínačov a podobných vecí. Prosto intenzita sa môže nastaviť na 4 úrovne – vypnuté, 5%, 50% a 100%. Všetko sa to prepína podľa toho, ako “ťukáš” vypínačom, vyp, zap, vyp… Čiže je možné, že sa ti skôr pokazí vypínač. Na druhej strane, sľubujú nesmiernu efektivitu a úsporu energie. Na plný výkon má mať jas 75W žiarovky, ale spotrebu len 10W a na polovičný výkon len 2,5W.

Už sa len treba rozhodnúť, či ti táto žiarovka stojí za $40 a poštovné zdarma. Posielať by sa mali v decembri/januári.

 

#2 emberlight: turn any light into a smart light.

Toto zas nie je vôbec žiarovka, ale má k nej veľmi blízko, tento nástavec sa dá medzi žiarovku a objímku. Týmto spôsobom sa z akejkoľvek žiarovky stane chytrá žiarovka, ktorú môžeš ovládať pomocou aplikácie a Wi-Fi. Potom si môžeš nastavovať scény, zapínať, vypínať, stmavovať svetlo, nastaviť si, aby sa rozsvietilo, keď sa priblížiš alebo automaticky stlmilo, keď ráno vstávaš.

Jedna takáto hračka je za $49 (+ $15 za poštu) a rozosielať ich plánujú vo februári 2015.

 

#3 DreamLit Smart LED Lamp

Nočná lampa v tvare mesiaca, chytrá s LEDkami a reproduktorom. Poslúži ako lampička, ale aj na uspanie, dokáže ti pred spaním prehrať upokojujúcu hudbu, šum mora alebo čokoľvek, čo jej podstrčíš na micro-SD karte. Aby ti nehrala celú noc, sama sa automaticky postupne stlmuje a do pol hodiny sa vypne, ale čas si môžeš nastaviť aj ty.

Lampička stojí $55 (+ $20), ale všetky odmeny majú obmedzený počet, tak nepremeškaj svoju príležitosť zbaviť sa peňazí.

Zdroj: spaceunicorn

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech