5 destinácií, do ktorých môžeš cestovať do 100 eur a odštartovať tak online kariéru

  • Či už si dlhoročný freelancer alebo chceš ešte len odštartovať život digitálneho nomáda, určite ťa zaujímajú low-costové destinácie. Dnes sme pre teba vybrali top 5 miest, do ktorých kúpiš letenku za menej ako 100 eur. Ak si časovo flexibilný a dokážeš mať v sekunde zbalené, tieto ponuky sa ti oplatí preskúmať.
tracover
pexels.com/pexels.com
  • Či už si dlhoročný freelancer alebo chceš ešte len odštartovať život digitálneho nomáda, určite ťa zaujímajú low-costové destinácie. Dnes sme pre teba vybrali top 5 miest, do ktorých kúpiš letenku za menej ako 100 eur. Ak si časovo flexibilný a dokážeš mať v sekunde zbalené, tieto ponuky sa ti oplatí preskúmať.

Španielsko – Barcelona od od 78 €

foto:pinterest.com

Barcelona je snom mnohých ľudí, ktorí hľadajú zábavu, slnko a nespútanosť, ktorú je v tomto meste cítiť na každom kroku. Ak si freelancer, nemal by si tu mať žiaden problém nazbierať si klientov. V Barcelone existuje mnoho online agentúr, ktoré sú neustále na love po nových talentoch. Ak veľa cestuješ a zároveň podnikáš, je skvelé mať v každej krajine určité portfólio klientov, od ktorých sa môžeš vždy odraziť.

foto:pinterest.com

Ak miluješ cudzie jazyky, pri Barcelone treba spomenúť, že sa tu nachádza jedna z najväčších prekladateľských agentúr na svete – Translation.com. Prácu si však môžeš nájsť aj v jednej z online prekladateľských agentúr, ktoré vždy hľadajú nové talenty. Či už si na voľnej nohe ako programátor, dizajnér alebo spisovateľ, je tu veľmi dobrá možnosť zamestnania sa v oblasti cestovného ruchu alebo v jednom z mnohých startupov, ktoré tu pôsobia. Porozhliadnuť sa oplatí aj na stránkach, ako je Upwork.com, Peopleperhour.com alebo Fiverr.com.

Bulharsko -Sofia od 28 € 

foto:pinterest.com

Pri tejto destinácii je nutné vyzdvihnúť, že sa nachádza na popredných miestach, čo sa týka kvality a dostupnosti internetu. Na Netindex.com sa dozvieš, že priemerná rýchlosť sťahovania sa v Sofii pohybuje na úrovni 48,9 Mbps, zatiaľ čo priemerná rýchlosť pre G8 a EÚ je na úrovni 34,3 a 32,0 Mbps. V prieskume, v ktorom Bloomberg.com hodnotil top 10 miest s najrýchlejším internetom na svete, sa Bulharsko umiestnilo na peknom ôsmom mieste.

foto:pinterest.com

Bulharsko sa stáva čoraz atraktívnejším pre zahraničných podnikateľov, a to aj vďaka ich daňovým predpisom. Freelancer, konkrétne špecialista v oblasti IT, nie je zaťažený enormnými daňami, tak ako v ostatných Európskych krajinách. Daňové zaťaženie sa pohybuje na úrovni 10 %.

Holandsko – Amsterdam od 78 €

V tomto zozname určte nesmieme vynechať hlavné Európske mesto startupov Amsterdam. Rovnako, ako sa môže pochváliť neuveriteľne tvorivým prostredím a kultúrnou scénou, mesto robí enormné pokroky v oblasti coworkingov. Práve tu nájdeš stovky priestorov pre freelancerov, v ktorých nie je núdza o nadväzovanie nových kontaktov s podnikateľmi z celej Európy, ale aj krajín mimo nej.

foto:pinterest.com

Amsterdam je unikátny aj celkovým životným štýlom, ktorý je ako stvorený pre freelancerov. Na vzostupe je zelená architektúra a „green-living“ spojené s možnosťou využitia ekologických spôsobov dopravy naprieč celým mestom. Na bicykli alebo s električkou sa dostaneš všade, kam si zaumieniš.

foto:pinterest.com

Charakteristická pre Amsterdam je aj pracovná etika jeho obyvateľov. Ide o akúsi motiváciu ľudí byť samým sebe pánom, spojenú s celkovou nezávislosťou od druhých. Osvojiť si túto vlastnosť určite nie je na škodu.

Nemecko – Berlín od 34 €

foto:pinterest.com

Berlín sa ti možno na prvý pohľad nezdá ako mesto stvorené pre freelancerov. V skutočnosti je však snom nejedného podnikateľa a zároveň je nevyčerpateľnou studnicou nových nápadov a inšpirácie. V súčastnosti sa týmto mestom nesie naozaj mladistvá atmosféra, ktorá v spojení s bohémskou minulosťou mesta ponúka skvelé prostredie pre ľudí na voľnej nohe.

foto:pinterest.com

Či už si grafik, píšeš blogy alebo sa venuješ vývoju webových stránok, Berlín ti ponúkne nekonečné možnosti spolupráce. Toto mesto sa môže pochváliť energickou atmosférou, ale aj obrovským množstvom coworkingov od výmyslu sveta. O hodnotný networking tu núdza určite nebude. Ak k tomu pridáš relatívne nízke ceny v porovnaní so západnými krajinami, ide o skvelé mesto pre každého podnikateľa.

Ukrajina – Kyjev od 66 €

foto:pinterest.com

Ukrajina je skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú dynamické mesto, avšak stále sa nachádzajúce v low-cost rebríčkoch. Táto krajina poskytne zaujímavý zážitok ľuďom hľadajúcim prácu, no zároveň túžiacich po kultúrnom vyžití. Ukrajina sa v posledných rokoch stala veľmi populárnou pre podnikateľov na voľnej nohe a momentálne sa nachádza na špičke zoznamu krajín poskytujúcich online služby na stránke oDesk.

foto:pinterest.com

Podľa oDesk sa ukázalo, že podnikatelia na voľnej nohe v Ukrajine zarobili za prvý štvrťrok až 8 miliónov dolárov. Nezanedbateľným benefitom sú aj nízke ceny nehnuteľností, nájmu, elektriny a telekomunikačných služieb. Aj tieto veci robia z Ukrajiny miesto, v ktorom sa v dlhšom časovom horizonte oplatí žiť a pracovať.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech