5 dôvodov, prečo by mal Apple vyrobiť vlastný foťák

  • Hovor si o Apple čo chceš, no táto spoločnosť spôsobila revolúciu v prakticky všetkých hardvérových zariadeniach, do ktorých sa pustila: MP3 prehrávače, smartfóny, tablety či inteligentné hodinky.
image_1444906247.jpeg
  • Hovor si o Apple čo chceš, no táto spoločnosť spôsobila revolúciu v prakticky všetkých hardvérových zariadeniach, do ktorých sa pustila: MP3 prehrávače, smartfóny, tablety či inteligentné hodinky.

 

Hoci budú najbližším veľkým projektom Apple zrejme autá, poviem ti, čo si želám od Apple ja: profesionálny fotoaparát. Tu je päť dôvodov, prečo:

 

Foťáky potrebujú byť viac “smart”

Takmer každá technológia ide rýchlo kupredu, no profesionálne foťáky sú podľa môjho stále “hlúpe”.

 

 

Od doby vzniku digitálnych fotoaparátov sa spôsob, ako s nimi fungujeme, v podstate nezmenil. Nafotíš veci a pracne ich prenášaš cez kábel, USB alebo v niektorých prípadoch už aspoň aj Wi-Fi. No aj od Wi-Fi by som očakával viac.

 

Chce to zmenu. Kompaktné fotoaparáty umierajú a musím povedať, že zaslúžene. Foťáky v našich smartfónoch sa im kvalitatívne prakticky vyrovnali. Aj vo foťáku chcem vidieť aplikácie, ktoré mi dovolia posunúť softvérové možnosti môjho zariadenia kedy a ako chcem. 

 

 

Jony Ive už jeden foťák dizajnoval 

Nehovorím o foťáku v tvojom ajfóne. Hovorím skutočne o fotoaparáte. Jony v roku 2013 spolu s Marcom Newsonom nadizajnoval špeciálnu edíciu fotoaparátu Leica. Dizajnový frajer z Apple sa teda očividne o foťáky zaujíma a má za sebou aj skúsenosti.

 

 

Ten foťák sa predal za 1,8 milióna dolárov. To len tak mimochodom.

 

Keď robia auto, prečo nie foťák?

Apple má pomerne úzke portfólio, napriek tomu nevidím dôvod, prečo by v ňom mal foťák chýbať. Apple v súčasnosti pracuje na svojom aute. Aj keď to nie je oficiálne, je to prakticky jasné. Všeobecne sa spoločnosť zameriava na produkty každodenného používania. Preto očakávam, že raz príde aj foťák.

 

Vedia robiť skvelé veci

Hoci foťáky predávajú parametre ako megapixely, clony a senzory, proces spracovania fotiek v pozadí zostáva nepovšimnutý. Apple má jeden z najlepších fotoaparátov spomedzi smartfónov a to nie pre najlepšie parametre, ale pre všetko za tým. 

 

 

Fotografi milujú Apple

Aspoň podľa Flickru. Podľa štatistík je medzi piatimi najpoužívanejšími smartfónmi na fotenie až štyrikrát iPhone.

Apple navyše už dávno pracuje pre skutočných fotografov. Aperture je napriek pozastaveniu aktualizácií stále jedným z najlepších programov na editáciu fotiek medzi profesionálmi. A aj základná aplikácia na OS X “Photos” ponúka násobne viac možností, ako priemerný softvér na úpravu obrázkov.

 

Apple má pred sebou obrovský trh, ktorý môže z môjho pohľadu poľahky ovládnuť a revolucionalizovať pohľad na fotoaparáty. Keďže vizuálna identita je silnou stránkou Apple, krok k profesionálnym fotografom by do toho všetkého okolo dokonale zapasoval.

 

zdroj: thenextweb.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech