5 inšpiratívnych slovenských maliarok, ktorých maľby očarili aj za hranicami

  • Toto sú šikovné mladé Slovenky, ktoré sa vďaka práci na svojom talente dokázali presadiť aj v zahraničí.
collagejvhgcfgcgv
facebook.com/hulaitsme, facebook.com/katarina.janeckova
  • Toto sú šikovné mladé Slovenky, ktoré sa vďaka práci na svojom talente dokázali presadiť aj v zahraničí.

Petra Žiačková

zdroj fotografie:facebook.com/petra.ziackova

Autorka nádherných malieb a ilustrácií a tattoo artiska – to je Petra Žiačková. Talentovaná freelancerka z Bratislavy svojím pôsobivým umeleckým „prejavom“ dodáva atmosféru mnohým miestam na Slovensku. Aj keď nedoštudovala VŠMU o ponuky na prácu núdzu nemá a maľovaním sa bezproblémov uživí. Highlightom jej kariéry za rok 2016 bola výstava Neprebádané územia v Bellart Gallery vo Viedni. Významnou bola však aj spolupráca na redizajne predajní pre Dopravný podnik Bratislava a Becherateliér.

zdroj fotografie:facebook.com/petra.ziackova

 

Lucia Jurenková

zdroj fotografie:facebook.com/jurenkovalucia

Lucia je nádejná slovenská umelkyňa, ktorá sa venuje najmä maľbe, no zďaleka to nie je všetko, čo napĺňa jej kreatívnu oblasť života.Umenie predstavuje prirodzenú súčasť jej života už odmalička. Všetko sa pritom naučila úplne sama, keďže nikdy nechodila do umeleckej školy. V pláne má založiť aj neziskovku na pomoc ľuďom s talentom.

zdroj fotografie:facebook.com/jurenkovalucia

„Bude sa volať VIBE a rozhodla som sa ju založiť z toho dôvodu, že viem, aké ťažké je pre mladých umelcov preraziť. Keď som začínala ja, neboli dostupné žiadne materiály ani ľudia, ktorí by mi vedeli pomôcť. Okrem toho, ľudia veľakrát odhovoria nádejných umelcov od plnenia svojho sna tým, že im hovoria, aké ťažké je byť úspešný. Ja tu chcem byť na to, aby som im s plnením ich snov pomohla.“

Dominika Žáková

zdroj fotografie:facebook.com/dominika.zakova

Dalo by sa povedať, že Dominika je vzácny úkaz na slovenskej umeleckej scéne. Jej tvorba vás vtiahne do sveta plného farieb a optimizmu. Pôvodne chcela študovať prírodné vedy, matematiku, alebo biológiu, no po vzhliadnutí diel od Kathariny Grosse padlo definitívne rozhodnutie, že začne študovať maľbu.

zdroj fotografie:facebook.com/dominika.zakova

Venuje sa aj vlastnému projektu s názvom „Krasohľad“. Dominika sa vrámci tohto projektu túla na prvý pohľad škaredými miestami Petržalky a vedome sa v nich snaží nájsť niečo pekné, podnetné a poetické.

Hula

 

zdroj fotografie:facebook.com/Hulaitsme

Mária Hula Valenčíková je mladá nekonvenčná výtvarníčka, ktorá sa primárne venuje maľovaniu fantasy ženských tieľ. Svoje originálne diela už stihla vystaviť v bratislavskom River Gallery, ale aj v múzeu Andyho Warhola v Medzilaborciach.

 

zdroj fotografie:facebook.com/Hulaitsme

Jej fantasy tvorba je originálna, nekonvenčná a farebne výnimočná. Ako sama tvrdí, prvotnou inšpiráciou bola kniha pin-up obrazov žien, ktoré sa pokúsila oživiť akrylovými farbami. Práve týmto si vytvorila vlastný jedinečný rukopis. Svoju vášeň pre maľovanie dnes odovzdáva ďalej na jej výtvarných kurzoch, na ktoré sa môžeš prihlásiť aj ty.

Katarína Janečková

zdroj fotografie:facebook.com/katarina.janeckova

Kataríne Janečkovej sa podarilo dosiahnuť úspech v umení, ale aj v športe. Jej obrazy vzbudzujú mimoriadny záujem a získavajú prestížne ocenenia, ako napríklad cenu Maľba roka. Významnou súčasťou jej života je aj wakeboarding, v ktorom sa stala majsterkou sveta. Katka často maľuje ženy vo vyzývavých pózach a s výraznými tvárami. Ich partnermi na obrazoch sú neraz medvede a nie je jasné, kto koho krotí.

zdroj fotografie:facebook.com/katarina.janeckova

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech