5 kníh, ktoré zmenia tvoj pohľad na úlohu technológií v živote

  • Technológie v dnešnej dobe zohrávajú v našich životoch väčšiu rolu, ako si častokrát dokážeme pripustiť. Nazri pod pokrievku záhad, ktoré väčšina ľudí ani netuší. Týchto 5 kníh ti dokonale rozšíri obzory, a to nie len, čo sa týka technológií, ale aj ľudského zmýšľania. Nezabúdaj, že ak na nemeckom Amazpne nakúpiš minimálne za 39 eur, poštovné na Slovensko más zadarmo.
cover
pinterest.com/pexels.com
  • Technológie v dnešnej dobe zohrávajú v našich životoch väčšiu rolu, ako si častokrát dokážeme pripustiť. Nazri pod pokrievku záhad, ktoré väčšina ľudí ani netuší. Týchto 5 kníh ti dokonale rozšíri obzory, a to nie len, čo sa týka technológií, ale aj ľudského zmýšľania. Nezabúdaj, že ak na nemeckom Amazpne nakúpiš minimálne za 39 eur, poštovné na Slovensko más zadarmo.

IRRESISTIBLE

Koľkokrát si si dnes skontroloval telefón? Prečo sú nové správy, e-maily a notifikácie niečím, čomu nedokážeme odolať? Ako to, že si chceme pozrieť len jednu epizódu seriálu a zrazu sme videli celú prvú sériu? V posledných rokoch médiá a technológie zdokonaľujú svoje umenie získať a udržať si našu pozornosť.

foto:pinterest.com

Z roka na rok sa pokrokovej dobe podarilo zmeniť správanie sa miliárd ľudí. V súčasnosti tak prežívame niečo ako bezprecedentnú globálnu pandémiu závislosti. Irresistible spája fascinujúce príbehy a vedu, vďaka čomu sa pred tebou odhalia prekvapujúce príčiny našej novej závislosti.

 

[amazon_textlink asin=’0735223866′ text=’Irresistible‘ template=’KupitNaAmazone‘ store=’Startitupskde-21′ marketplace=’DE‘ link_id=’d1df6409-2f40-11e7-9f5f-c5d22560bfea‘]

 

The Upstars

Táto kniha nie je ani tak o našich (niekedy) nezdravých vzťahoch s technológiami, ale skôr o jej dopade na našu ekonomiku, komunity, no predovšetkým našu dôveru.

foto:pinterest.com

 

Stone vysvetľuje, ako úspešné spoločnosti ako Uber a Airbnb použili technológiu k tomu, aby si ľudia začali znovu dôverovať. Koľkokrát ti mama v detstve hovorila, že si nemáš sadať do auta cudzím ľuďom alebo ísť do domu niekoho, koho nepoznáš? Tieto dve firmy toto zaužívané klišé obrátili hore nohami a naučili ľudí dôverovať v jeden druhému.

 

[amazon_link asins=’0593076354′ template=’KupitNaAmazone‘ store=’Startitupskde-21′ marketplace=’DE‘ link_id=’037de006-2f41-11e7-b1bf-ede6269603aa‘]

 

Manage Your Day-to-Day

V dnešnom svete, kedy sme schopní všetko nechať tak, už pri pípnutí jednej notifikácie zo sociálnej siete, je čoraz ťažšie kreatívne a nerušene premýšľať. Len tak vypnúť, sústrediť sa na jednu vec sa stáva luxusom. Multitasking je v kurze, ale môže byť aj na škodu.

foto:amazon.com

V tejto knihe Glein so svojim tímom poukazuje na to, že tou najdôležitejšou vlastnosťou kreatívneho človeka je dnes udržanie pozornosti.Ak patríš medzi ľudí, ktorí si myslia, že svoju kreativitu deň, čo deň premrhajú scrollovaním, je to kniha pre teba. Vďaka tejto knihe môžeš naspäť získať svoj „focus.“

 

[amazon_link asins=’1477800670′ template=’KupitNaAmazone‘ store=’Startitupskde-21′ marketplace=’DE‘ link_id=’1f88fb01-2f41-11e7-bbb6-9b499d4c1ae7′]

 

The Attention Merchants (Obchodníci s pozornosťou) 

Právnik, aktivista a publicista Tim Wu, ktorý sa v roku 2003 preslávil vynájdením pojmu „sieťová neuralita“, ukazuje, že sa o našu pozornosť bojuje už niekoľko generácií. Prostriedky sú pritom rôzne, stratégia rovnaká. Na ľudskom trhu s ľudskou pozornosťou sú dve cesty k úspechu.

foto:amazon.com

Buď ponúknete niečo nápadité než konkurencia, alebo podniknete vpád do určitého kúsku bdelého života, ktorý doteraz zostal bez povšimnutia. Napríklad umiestnite reklamné plochy do škôl. V praxi tak dostanú školy peniaze na kúrenie a inzerenti publikum. Win-win. Len trocha desivé, ak rovnako ako Wu veríte, že by mali jestvovať miesta a situácie, ktoré by boli pred dolovaním pozornosti ochránené.

 

[amazon_link asins=’0385352018′ template=’KupitNaAmazone‘ store=’Startitupskde-21′ marketplace=’DE‘ link_id=’4c2d5b6c-2f41-11e7-9935-63e0c275d352′]

 

The new brain

„S toľkými novými zariadeniami musí jestvovať aj zásadný vplyv na mozgy dnešnej civilizácie nie?“, to bola odpoveď Dr. Restaka na otázku: Prečo so vzostupom technológií došlo aj k nárastu javov ako je porucha pozornosti.

foto:pinterest.com

 

Ako náš mozog reaguje na pohľad do obrazoviek trvajúci o niekoľko hodín viac ako tomu bolo v minulosti? Máme tendenciu premýšľať len veľmi málo o tom,  ako vplýva žiariaca obrazovka na náš mozog a oči.

[amazon_link asins=’B01K3PM4QO‘ template=’KupitNaAmazone‘ store=’Startitupskde-21′ marketplace=’DE‘ link_id=’7424adeb-2f41-11e7-808d-dd4612c03f9f‘]

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech