5 tipov ako dať zlým dňom zbo­hom!

Martin Bohunický / 2. októbra 2015 / Lifehacking

Doká­že ti už zvuk budí­ka totál­ne zni­čiť celý deň? A je prav­da, že kaž­dé ráno ťa vstá­va­nie sto­jí tak 100x viac men­tál­nej ener­gie, ako tej fyzic­kej? Pri­znaj­me si to: Rána nie sú pre kaž­dé­ho. No aj keď by si sa nikdy neka­te­go­ri­zo­val ako “ran­né vtá­ča” — teda ak za ráno nerá­taš obed, stá­le máš nádej na zme­nu.

 

Toto je päť trikov, ktoré by ti teoreticky mohli pomôcť pri rannom rozbehu, aby si mal každý deň skvelý!

 

1. Pusti si svoju obľúbenú vypaľovačku

Začať ráno s pesničkou, ktorá ťa zvyčajne núti skákať, tancovať a cítiť sa dobre môže spôsobiť dve veci - budeš ju do konca života nenávidieť a už nikdy pri nej nebudeš skákať, tancovať, či cítiť sa dobre, alebo ťa nakopne do dňa. Hudba je silný nástroj, každý z nás s ňou máme spojených viacero príjemných, nepríjemných a bláznivých spomienok.

 

 

2. Power pose

Špeciálny pohyb, ktorý ti pomôže vstať plný energie a sebavedomia. Pravdou ale je, že pri tom budeš vyzerať trochu divne, tak to radšej nepraktizuj pred návštevou, ktorú si si priniesol z nočnej párty.

Jednoducho zdvihni svoje ruky nad hlavu a hrdo vystrč svoju hruď, ako keby si práve vyhral prvú cenu v Maxihre. Začať deň s pózou, ktorá symbolizuje silu a dominanciu ťa nastaví na zvyšok dňa optimisticky.

 

3. Jumping jacks

V ideálnom svete vstaneme, zacvičíme si a začneme s prácou. V reálnom svete nevstaneme ani do práce. Cvičiacim (to by sme mali byť všetci) tento názov určite niečo hovorí. Je to skvelý spôsob, ako napumpovať prúdenie krvi v tvojom tele.

Sprav 20 jumping jacks, zatancuj si alebo sa aspoň natiahni (nie do postele). Čokoľvek, len aby krv prúdila telom a nakopla tvoju energiu.

 

 

4. Meme

Každé ráno spraví krajším smiech. Hoci vstať a chytiť do ruky prvú technológiu v dosahu nie je ten ideálny spôsob, ako začať ráno, aj tak to všetci robíme a budeme robiť.

Keď už teda, tak to aspoň využime. Miesto ideálnych životov tvojich priateľov si pohľadaj nejaké vtipné a sprosté obrázky, ktoré ťa donútia zasmiať sa. Pošli ich priateľom a sprav krajšie ráno aj im.

 

5. Pohár vody

Vypiť pohár vody po zobudení nie je len osviežujúce, má aj mnoho zdravotných benefitov. Voda natankuje tvoje telo po dlhej noci a pripraví ťa na deň. Dievčatá tiež ocenia krásne vypnutú pleť.

Začať deň správnym spôsobom môže totálne zmeniť veci zo zlých na dobré. Priprav svoje telo a myseľ na výzvy, ktoré ich cez deň čakajú. Minimálne za skúšku to stojí.

 

zdroj: elitedaily.com

 

Pridať komentár (0)