4 unikátne miesta na kúpanie, kde vodu nečistia chemikáliami a užiješ si tu parádne leto

  • Na Slovensku nájdeš hneď štyri bio kúpaliská
  • Vodu nečistia žiadnymi chemikáliami, ale rastlinami
  • Nachádzajú sa v Plaveckom Štvrtku, Levoči, Veľkom Krtíši aj v Snine
Pexels
  • Na Slovensku nájdeš hneď štyri bio kúpaliská
  • Vodu nečistia žiadnymi chemikáliami, ale rastlinami
  • Nachádzajú sa v Plaveckom Štvrtku, Levoči, Veľkom Krtíši aj v Snine

Na displeji svieti neúprosných 33 stupňov, slnko na teba cerí zuby a ty možno premýšľaš, či sa smeje tvojmu spotenému nešťastiu, alebo ti z tých teplôt ti pomaly odchádza zdravý rozum. Premýšľaš, kde sa schladiť? Ak nedôveruješ čistote slovenských jazier a nechceš sa kúpať v chlórovom vývare, ďalšou alternatívou sú bio kúpaliská.

Sú to bazény, ktoré na čistenie namiesto chlóru používajú prírodné rastlinné biosystémy. Tie nezaťažujú životné prostredie. Sú šetrné k tvojmu zdraviu a pokožke a spájajú výhody kúpania sa v chemicky neošetrenej vode s klasickým bazénom. Kam by si sa teda mal najbližšie vybrať?

Bio bazén Borovica

Rekreačný areál Kamenný mlyn v Plaveckom Štvrtku má bohatú históriu, za zábavou a oddychom sem chodili ešte naši rodičia aj prarodičia z okolia Bratislavy či Záhoria. Nachádza sa v tichej lokalite ďaleko od hluku mesta a je obklopený borovicovým lesom.

Okrem plávania v 80-metrovom bazéne si tu môžeš zahrať plážový volejbal, bedminton, stolný tenis, nohejbal a futbal. V tieni borovíc nájdeš pláže, reštauráciu aj kaviareň. Cesta autom ti zaberie okolo 20 minút. Ak ťa omrzí čľapkanie v bazéne, v blízkosti sa nachádza hrad Pajštún, Devín, aj Plavecký hrad. Za celý deň na kúpalisku zaplatíš 6 eur a otvorené je od 10:00 do 20:00.

Gepostet von KAMENNÝ MLYN Vajarský am Mittwoch, 17. Juli 2019

Bio kúpalisko Levočská dolina

Ide o jedno z najmladších kúpalísk svojho druhu na Slovensku a nachádza sa iba 5 kilometrov od centra Levoče. Objem kúpacej nádrže je 1800 metrov kubických, plavecký bazén dosahuje maximálnu hĺbku 220 centimetrov a detský 90.

Voda sa odčerpáva cez plytké štrkové zóny, odkiaľ putuje do externej biológie, ktorá ju čistí. Teplota vody sa pohybuje medzi 22 až 26 stupňami Celzia. Kúpalisko je otvorené od 9:00 do 19:00 a vstupné je 6 eur. Poobedný lístok si môžeš kúpiť od 15:00 hodiny a ušetríš na ňom 2 eurá. V okolí sa nachádzajú aj rybníky vhodné na rybolov.

Gepostet von Resort Levočská Dolina am Sonntag, 30. Juni 2019

Bio kúpalisko Krtko

Aj Veľký Krtíš má svoj prírodný ekologický bazén. Otvorené je od 10:00 do 19:00. Okrem klasických bazénov sa tu môžeš vyblázniť aj na toboganoch. K dispozícii sú tiež detské ihrisko či bufety. Za celý deň tu zaplatíš sumu 4 eurá, po 16:00 už iba 2,50 eura. V areáli sú vnútorné aj vonkajšie bazény a minigolf.

Gepostet von Stefan Strharsky am Montag, 24. Juni 2019

Bio kúpalisko Sninské rybníky

Tento kúpací areál vznikol ako druhý na Slovensku využívajúci technológiu samočistenia vody pomocou rastlín a rias. Od centra Sniny je vzdialený 3 kilometre a nachádza sa v krásnom prostredí Vihorlatských vrchov.

Kúpalisko má tri hĺbkové pásma oddelené mólami a vhodné sú pre plavcov aj neplavcov. Okrem bazéna sa tu nachádzajú aj ihriská, športové plochy, ubytovacie či stravovacie zariadenia. Celková vodná plocha má 6155 metrov štvorcových a biotop z toho zaberá 3922 m2. Plavecká časť má hĺbku od 2 do 3,5 metra a pre neplavcov od 1,10 do 1,50 metra. Za celý deň tu zaplatíš 4,50 eura a využiť môžeš aj možnosť zahrať si stolný tenis, volejbal či petang.

Gepostet von Biokúpalisko Sninské Rybníky am Samstag, 4. August 2018

Zdroj: Kamenný Mlyn, Športuj Veľký Krtíš, Levočská Dolina, Bio kúpalisko Sninské rybníky

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech