5 vecí, ktoré robia tí úspešní denne

  • Existuje výrok, ktorý rozdeľuje ľudí na tri typy. Prví sú tí, ktorí sa len pozerajú na to, čo sa okolo nich deje. Ďalší sa o to zaujímajú a poslední sú tí, ktorí to tvoria. Zrejme každý by chcel spadať do poslednej kategórie. Na to sa ale treba na svet pozerať inak, nevidieť ho taký, aký je, ale aký byť môže.
  • Existuje výrok, ktorý rozdeľuje ľudí na tri typy. Prví sú tí, ktorí sa len pozerajú na to, čo sa okolo nich deje. Ďalší sa o to zaujímajú a poslední sú tí, ktorí to tvoria. Zrejme každý by chcel spadať do poslednej kategórie. Na to sa ale treba na svet pozerať inak, nevidieť ho taký, aký je, ale aký byť môže.

 

Úspešní ľudia nesedia len tak so založenými rukami a nemodlia sa za lepší svet. Radšej sa rozhodnú ho sami tvoriť. Nečakajú kým nastanú zmeny, ale sami sa stanú zmenou. Myslia pokrokovo a každým dňom pracujú na tom, aby sa stali ešte lepšími. Oni sú tí, ktorí menia hru a posúvajú ju ďalej. Oplývajú sebadôverou a stávajú sa inšpiráciou pre iných. Prečo? Lebo sa rozhodli niečo dokázať, rozhodli sa stať sa úspešnými. 

Aj pre teba je tu možnosť stať sa úspešným. Chceš uspieť napríklad v podnikaní? Tak potom určite sleduj týchto päť bodov, ktoré ťa dostanú na tú správnu cestu rozvíjania leadership schopností.

 

1. Neboj sa zlyhania. Využi ho! 

„Skúšaj znovu. Padaj znovu. Padaj lepšie.“ Nie vždy je ľahké držať sa tohto výroku Samuela Becketta. Ale práve fakt, že ťa neúspech neodradí môže zmeniť tvoj život. Ďalšou dôležitou vecou je nájsť si čas a rozobrať svoj neúspech. Keď to potom skúsiš znova, je tu väčšia šanca, že sa ti to podarí. „Iní nás inšpirujú, informácie nás dopĺňajú, tréning a prax nás zlepšujú, ale stále potrebujeme nejaký čas, kým skutočne prídeme ako na to“ (Ester Schaler Buchhloz – The Call of Solitude).

 

2. Prekonaj svoj strach

Podľa známeho amerického autora Brendona Burcharda môže byť strach rozdelený do troch kategórií, ktoré sú všetky spojené s bolesťou. Prvá hovorí o strachu pri strate niečoho pre nás cenného. Podľa nej sa človek niekedy vo svojom živote nedokáže posunúť ďalej, lebo sa bojí, že pri tom stratí niečo cenné, na čom mu záleží. Druhá je spojená so strachom, ktorý sa objavuje, keď človek skúša niečo nové. No a posledný strach je spojený s výsledkom. Burchard tu hovorí o strachu z toho, že človek nedosiahne taký výsledok, po akom túži. No je veľmi dôležité prekonať strach z neúspechu, presne tak, ako aj ostatné obavy, ak sa naozaj chceš stať úspešným.  

 

3. Tréning sebadisciplíny  

Sebadisciplína je na ceste za úspechom nesmierne dôležitá. Človek musí ukázať skutočnú vnútornú silu, aby sa v prospech práce vzdal činností, ktoré by robil radšej.  Existuje mnoho známych osobností, ktorých príbeh je spojený s tvrdou prácou. Možno si povieš, že podobné odhodlanie je potrebné len u športovcov či hudobníkov, no opak je pravdou. Na to aby si sa stal úspešným musíš dennodenne makať, či sa ti to páči, alebo nie.

4. Dobrý spánok 

Dobrý spánok je dôležitejší ako sa mnohým ľuďom možno zdá. Napríklad aj známa novinárka a podnikateľka Arianna Huffington doplatila na nedostatok spánku. Potom ako pracovala 18 hodín denne vo svojej spoločnosti sa zrútila od únavy. Až prebudenie v mláke vlastnej krvi potom, ako si rozbila hlavu o stôl ju presvedčilo, že spánok je naozaj dôležitý. Ty to radšej nikdy nenechaj zájsť tak ďaleko a vždy sa dobre vyspi. Dobije ti to baterky a energiu a tak môžeš po zobudení začať naplno pracovať. A aj tvoj výkon bude vyzerať inak keď budeš dobre vyspatý a čulý.  

5. Rozdeľ sa s ostatnými 

Áno aj štedrosť zohráva dôležitú úlohu na ceste za úspechom. Vo svojej knihe Give and Take o tom píše Adam Grant, ktorý je profesorom na Wharton Business School. Keď sa trochu obzrieme do minulosti zistíme, že sa ľudia vždy sústredili hlavne na individuálny úspech a veci s ním spojené. Ale dnes je dôležité uvedomiť si, že náš úspech úzko súvisí aj na našom prístupe k ostatným. Podľa Grantovho výskumu sa najúspešnejšími ľuďmi stali práve tí, ktorí sa dokázali podeliť s ostatnými. Nezabúdaj teda na svojej ceste za úspechom na tom, že je nesmierne dôležité ako sa zachováš k ľuďom, ktorí sú okolo teba.  

 

zdroj: www.entrepreneur.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech