6 najlepších slovenských mentoriek

  • V decembri sme sa povenovali desiatim mužom, ktorí sú podľa mňa tí praví, pokiaľ hľadáš k svojmu startupu špičkového mentora.
Screen Shot 2016-01-21 at 15.26.00
  • V decembri sme sa povenovali desiatim mužom, ktorí sú podľa mňa tí praví, pokiaľ hľadáš k svojmu startupu špičkového mentora.

Nemyslím si však, že mužské myslenie dokáže pokryť všetko, čo startup vyžaduje. Môže si hovoriť kto chce, čo chce – muž a žena je jednoducho rozdiel. A práve to, čo dokáže ponúknuť žena, potrebuje k úspechu každá jedna firma.

Myslím si, že tím zložený čisto z mužov by dopadol katastrofálne a každý rozumný podnikateľ by mal vedieť, že ideálne zloženie tímu má od čisto mužského poriadne ďaleko. Mimo toho, že máme v tech biznise nesmierne šikovné ženy, je tu aj druhý faktor – to jemné, citlivé ženské vnímanie, bez ktorého žiadny produkt jednoducho nie je dosť sexy.

Práve preto som pre teba pripravil zoznam šiestich šarmantných žien, ktoré dokážu tvoj startup posunúť na úplne inú úroveň.

 

Simona Bubánová

Skutočné marketingové eso. Je to už 20 rokov, čo Simona založila vlastnú marketingovú agentúru Creative Department, ktorá je pre každého klienta zárukou kvality. Popri svojej práci sa venuje maľovaniu – založila Art Direction Club na Slovensku. Simona sa neraz zúčastnila Startup Weekend-ov a je skvelým mentorom pre všetko, čo sa týka marketingu, reklamy a všeobecne digitálnych médií.

12648139_10207109037637045_779497701_n

 

Petra Kolesárová

Petra pôsobí po boku v investičnom fonde Credo Ventures. Veľmi šikovné mladé dievča má špičkové znalosti v právnických záležitostiach, ktoré si cibrila aj počas rokov štúdia v Izraeli. Ak chceš mať pod kontrolou všetky patenty, ak nechceš prísť o svoju duševnú prácu, ak chceš mať všetky záležitosti s investormi jasne právne vysporiadané, … potom je práve Petra človekom, ktorého potrebuješ.

12118619_1019713364736734_4534884503627354192_n

Petra (hore) na Startup Weekende. zdroj: FB/Credo Ventures

 

Tina Ličková

Tina má pomerne bohatú pracovnú minulosť, keď si prešla agentúrou Triad, šéfovala marketingu Websupportu a starala sa o UX v agentúre 2FRESH. Dnes je CEO a co-ownerom slovenskej pobočky. Mentor musí mať bohaté skúsenosti a to ona bez pochýb má. Dokonalý dizajn a premakaná user experience? Tina je v tomto jednoducho doma.

 

Veronika Janečková

Veronika sa už v mladom veku rozhodla opustiť rodné hniezdo a dlhodobo funguje v Londýne. Svoje miesto si našla v kreatívnej agentúre Made by Many, kde pomáha startupom pri rozbehu. V rámci agentúry sa venuje aj projektu tEchDU, ktorý má za cieľ vylepšiť vzdelávanie prostredníctvom technológií a vo voľnom čase sa venuje svojmu projektu odviati.com. Veronika je produktovo zameraný človek, ktorej pomoc môže byť pre teba nenahraditeľná.

sexy

Ivana Molnárová

Ivana pôsobí už 15 rokov v slovenskej Profesii, posledných 5 rokov ako výkonný riaditeľ. Náhoda to nie je, Ivana Molnárová má poriadne široký záber a patrí medzi najschopnejších ľudí, akých môžeš na našom trhu nájsť. Pre tvoj startup sa určite budú hodiť jej skúsenosti s HR či sales.

11221956_1227442283948726_3883516818432688921_n

Ivana je skutočná dáma. Zdroj: FB/ Profesia

Michaela Jacová

Michaela už päť rokov pôsobí v investičnom fonde Neulogy Ventures, mimo iného má za sebou štúdium na Princeton University a je zakladateľkou Startup Awards na Slovensku. Sympatické dievča môže nakopnúť tvoj startup cez mentoring v oblasti biznis plánovania a stratégií.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech