Nástroje, ktoré by mal poznať každý startup

  • Keď si zaneprázdnený uvádzaním svojho startupu do jeho vlastného biznis života, nemáš vždy čas sledovať všetko, čo ľudia hovoria o tvojej firme. Našťastie však existuje celá kopa skvelých produktov a aplikácií na to, aby sledovanie tvojho nového startupu bolo jednoduchšie ako kedykoľvek predtým.
3046654-inline-i-1-research-shows-that-creative-work-has-a-liberating-effect
  • Keď si zaneprázdnený uvádzaním svojho startupu do jeho vlastného biznis života, nemáš vždy čas sledovať všetko, čo ľudia hovoria o tvojej firme. Našťastie však existuje celá kopa skvelých produktov a aplikácií na to, aby sledovanie tvojho nového startupu bolo jednoduchšie ako kedykoľvek predtým.

Tu je hneď niekoľko zaujímavých nástrojov, ktoré určite stoja za spomenutie:

  1. Index

Index bol vytvorený tímom The Next Web. Využíva verejný obsah na webe, vďaka ktorému zhromažďuje rôzne informácie o všetkých tech spoločnostiach po celom svete.

Tento nástroj využiješ na všeličo. Napríklad vďaka nemu môžeš sledovať konkurenciu, alebo vyhľadať potencionálnych investorov.

Taktiež dobre slúži na vytvorenie vlastného zoznamu investícií, prípadne iných vecí, na ktorých ti záleží. Vďaka Indexu tak budeš mať všetko prehľadne usporiadané a vo všetkom budeš mať ten správny prehľad.

1

 

  1. Notify

Notify ti zašle upozornenia o všetkom, čo len chceš. Môžeš si tam napríklad nastaviť to, aby ťa táto aplikácia upozornila zakždým, keď bude tvoja firma spomenutá online. Prípadne si to nastavíš aj na tvojích konkurentov, aby si mal prehľad aj o tom, čo hovoria zákazníci na nich.

Notify slúži taktiež aj ako malý diár, ktorý ti dá včas vedieť o každom evente, ktorý by ťa mohol zaujímať. Sám si taktiež zvolíš aj to, odkiaľ by mala aplikácia tieto všetky informácie čerpať. Či už je to Facebook, Twitter, Reddit, Product Hunt alebo Medium.

2

  1. App Review Monitor

Tento nástroj ťa upozorní zakaždým, keď tvoja aplikácia dostane nejakú novú recenziu v App Store.

Ak je recenzia pozitívna, môžeš si nastaviť automatické zdieľanie napríklad na Twitteri.

Samozrejme, nie vždy dostaneš pozitívne hodnotenia, no najdôležitejšia je komunikácia so zákazníkmi. Preto môžeš pomocou tohto nástroja zlú kritiku prebrať so svojím tímom a spoločne vymyslieť čo najvhodnejšiu odpoveď.

39

 

  1. Mattermark for iOS

Mattermark je jeden z najlepších startupových nástrojov, aké tu kedy boli. A to najlepšie, je úplne zadarmo.

Používaním tejto mobilnej aplikácie sa môžeš dozvedieť všetko o firmách, napríklad aj to, aký je ich podiel na zisku. Taktiež ťa informuje o všetkých dôležitých novinkách v tvojej spoločnosti.

4

 

  1. Startup tracker 2.0

Ďalší nástroj, ktorý ti pomôže v získavaní informácii. Pretože zbierať informácie je to najdôležitejšie.

Startup tracker ti počas čítania nejakého článku automaticky zhromaždí všetky informácie o firme, o ktorej práve čítaš. A to všetko bez toho, aby si vôbec v prehliadači otvoril nové okno.

5

 

  1. Monitor Backlinks

Ak by si na svojej stránke rád vylepšil SEO, tento produkt ti to uľahčí. Po rýchlom nastavení sa ti zobrazí panel, kde budeš môcť ľahko korigovať a vylepšovať vyhľadávanie na tvojej stránke. Taktiež sa ti zobrazia najčastejšie vyhľadávané slová a kľúčové výrazy.

 

Aj keď je podobných nástrojov omnoho viac, tieto sú tie najviac používané a taktiež najviac pochvaľované. Zostať informovaný a vždy mať prehľad, je asi to najdôležitejšíe, čo pre svoj startup môžeš spraviť, a preto by si mal porozmýšľať aspoň o jednom z týchto úžasných nástrojov.

 

6

Zdroj: medium.com, zdroj fotografií: medium.com, zdroj titulnej fotografie: fezr.tumblr.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech