7 mýtov o WordPress, s ktorými sa zaručene stretneš

  • Na WordPress funguje 26% webstránok. Vďaka tejto štatistike vzniká množstvo mýtov a neprávd, najmä od ľudí ktorí o ňom vedia málo. A všetci to poznáme, jedna babka povedala…
img_20120921_183209
  • Na WordPress funguje 26% webstránok. Vďaka tejto štatistike vzniká množstvo mýtov a neprávd, najmä od ľudí ktorí o ňom vedia málo. A všetci to poznáme, jedna babka povedala…

Na WordPress funguje 26% webstránok. Vďaka tejto štatistike vzniká množstvo mýtov a neprávd, najmä od ľudí ktorí o ňom vedia málo. A všetci to poznáme, jedna babka povedala…

  • WordPress je len pre bloggerov


Toto počul už asi každý z nás. WordPress je CMS systém, vďaka ktorému si môžeš vytvoriť vlastnú web stránku bez akýchkoľvek skúseností s kódovaním. Ponúka ti predkódované šablóny, moduly, témy a omnoho viac. Jediné čo potrebuješ sú aspoň malé zručnosti s používaním internetu a počítača a nejaký čas aby si sa do toho dostal. Takže nie, WordPress nie je len pre bloggerov, vieš si vytvoriť napríklad e-shop či online magazín.

wpp

foto: stationproject.com

  • WordPress nie je bezpečný


Keby nebol bezpečný asi by nebol taký populárny, však? WordPress je open source systém, teda jeho kód je k dispozícií online. Malware či DDOS útoky sú pri weboch úplne bežné a nestávajú sa len pri WordPress-ových stránkach. Stačí ak si svoju stránku zabezpečíš a budeš ju pravidelne aktualizovať na novšiu verziu.

  • WordPress je pre začiatočníkov

Áno, nemusíš ovládať CSS, HTML alebo programovanie. WordPress je jednoduchý na ovládanie a využívajú ho aj väčšie spoločnosti ale ak chceš niečo na mieru, kódovanie potrebuješ.

IMG_3933

foto: autor

  • Nepodporuje e-commerce


WordPress spolupracuje s kreditnými kartami, platobnými bránami a ponúka množstvo modulov, vďaka ktorým si môžeš svoj e-shop vytvoriť a prevádzkovať.

  • Limitovaná podpora

Je fakt, že WordPress je open source, ale podporu od neho môžeš očakávať. Pracujú na nej dobrovoľníci, ktorí pomáhajú s novými verziami, modulmi, venujú sa fóram. Môžeš sa aj nakontaktovať na firmy, ktoré s ním pracujú, určite ti radi pomôžu.

  • Nízka kvalita

WordPress vyvíja komunita po celom svete, ktorá sa skladá z jednotlivcov, malých, ale aj väčších firiem. Stále napreduje pred ostatnými open source systémami. Oslovil spoločnosti ako Adobe, CNN, The New York Times a ďalšie.

  • Podobnosť WordPress stránok

Omyl, WordPress platforma ti ponúka tisíce možností, ktoré sú zadarmo. To nemusí znamenať, že budú vyzerať rovnako, ale ak máš stále ten pocit, ponúka ti možnosť zakúpiť si za symbolické ceny premium témy. Môžeš si zmeniť farbu pozadia, pridať logo alebo využiť iné prispôsobenia.

blogher-2

foto: en-blog.com

Zdroj: wp.sk, zdroj titulnej fotografie:fernandoplaza.com>

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech